کوکی های شکلاتی سرخ کن هوا


بیرونی فوق العاده ترد و داخل جویدنی، این کوکی های شکلاتی سرخ کن با هوا برای زمانی که می خواهید همزمان چند کوکی تازه پخته درست کنید، عالی هستند!کوکی از وسط کشیده شده، روی کاغذ روغنی بسته شود

آیا تا به حال شده که بخواهید یک دسته از کلوچه درست کنید اما آرزو داشته باشید که کاش می توانستید هر بار چند عدد از آن را بپزید تا بتوانید هر بار شیرینی های گرم و خوش طعمی بخورید؟

سرخ کن هوا پاسخ شماست! با سرخ کن هوا می توانید چند تا (یا مشت) کوکی های تازه پخته شده را در نیمی از زمانی که برای پخت آنها صرف می کنید، درست کنید!

من دوست دارم این دستور غذا را درست کنم و بیشتر خمیر را برای بعد فریز کنم و هر بار که هوس کردم یک مشت کلوچه در سرخ کن هوا درست کنم.

به این ترتیب هیچ کوکی را هدر نمی دهید و خمیر را برای هر زمان که بخواهید در دست دارید!

به علاوه دمای بالا و گردش هوا که سرخ‌کن هوا فراهم می‌کند، یک شیرینی به دست می‌دهد که از بیرون بسیار ترد است و در داخل همچنان لطیف است. بهترین نوع کوکی!

مواد مورد نیاز شما

مواد تشکیل دهنده کوکی

نکاتی در مورد مواد تشکیل دهنده

کره: من بدون نمک استفاده می کنم چون نمک را بعد به خمیر اضافه می کنم. حتماً یک یا دو ساعت قبل از پخت کره را در دمای اتاق بگذارید تا نرم شود.

تخم مرغ: من از بزرگ یا فوق بزرگ استفاده می کنم. اگر تخم مرغ قبل از پخت در دمای اتاق رها شود، بهترین عملکرد را در پخت دارد (اما اگر فراموش کردید این محصول نهایی شما را نمی سازد یا خراب نمی کند!).

دارچین: این یک ماده ضروری نیست، اما من ادویه و شیرینی آن را دوست دارم!

شکلات چیپسی: از چیپس های نیمه شیرین استفاده کنید یا از تکه های شکلات نیمه شیرین که به تکه های خرد شده استفاده کنید. اگر دوست دارید تکه های بزرگ شکلات در کلوچه هایتان باشد، از تکه های شکلات استفاده کنید! یا، اگر یکی یا دیگری کافی ندارید، می توانید از مخلوط استفاده کنید!

گردو: اختیاری (و در تصویر بالا نیست) اما من از آنها در این دستور استفاده کردم زیرا گاهی اوقات طعم ترد و آجیلی را در کوکی های شکلاتی خود دوست دارم!

تجهیزاتی که نیاز دارید (لینک های وابسته – در صورت خرید، کمیسیون کمی دریافت می کنم)

سرخ کن هوا. من یک سرخ کن بادی فیلیپس XXL دارم

میکسر پایه کمک آشپزخانه (اختیاری است اما من آن را برای درست کردن کوکی ها دوست دارم!)

قفسه خنک کننده

کاغذ پوستی. من دوست دارم از این کاغذ پوستی سرخ کن هوا استفاده کنم (با سوراخ های تعبیه شده برای جریان مناسب هوا!)

اسکوپ کوکی

طرز تهیه کوکی های شکلاتی با هوا سرخ کن

مواد کوکی مرحله به مرحله

مرحله ۱: مواد خشک را با هم مخلوط کنید.

مرحله ۲ + ۳: کره خامه و شکر را با هم بزنید.

مرحله ۴: تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله ۵: مواد خشک را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند.

مرحله ۶: در صورت استفاده با چیپس شکلات و گردو مخلوط کنید.

مرحله ۷: خمیر را روی سبد سرخ کن با کاغذ روغنی بریزید.

مرحله ۸: کوکی ها را در سرخ کن ۳۵۰ درجه که از قبل گرم شده سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شوند، حدود ۶ دقیقه.

سه کوکی روی هم چیده شده

نکات تخصصی

* پرواز کاغذ پوستی به بالا و برخورد با واحد گرمایش سرخ کن هوا می تواند خطر آتش سوزی باشد. برای جلوگیری از این امر، حتماً موارد زیر را انجام دهید:

 1. حداقل ۲/۳ از کاغذ روغنی را با خمیر بپوشانید. به نظر می رسد بسته به اندازه سرخ کن هوا، هر چهار گوشه را با خمیر بپوشانید و سپس ۱ یا چند توپ خمیر در وسط آن قرار دهید.
 2. از یک تکه کاغذ روغنی استفاده کنید که مقداری هوا جریان داشته باشد – این می تواند خرید کاغذ روغنی سرخ کن با هوا (که دارای سوراخ هایی از قبل بریده شده است) یا وقت گذاشتن برای بریدن تعدادی سوراخ در تکه کاغذ پوستی خود باشد.

*من دوست دارم از میکسر پایه کمک آشپزخانه خود برای پخت کوکی ها استفاده کنم. ساختن آنها زمان و زحمت زیادی می برد!

*در حالی که هوا کمی کاغذ روغنی را به اطراف حرکت می دهد، ممکن است متوجه شوید که برخی از کوکی های شما کمی بد شکل هستند (دایره کاملی نیستند). این بستگی به اندازه سرخ کن بادی شما، اندازه کاغذ روغنی که استفاده می کنید و تعداد گلوله های خمیر شیرینی که می ریزید دارد. من دریافتم که انداختن پنج کوکی در هر دسته بهترین کار را دارد.

*هر سرخ کن بادی متفاوت است و زمان پخت شما ممکن است کمی متفاوت باشد. من ۵-۷ دقیقه زمان پخت را هدف قرار می دهم اما این را بدانید ۶ دقیقه زمان پخت برای من نقطه شیرینی بود. در پنج دقیقه، آنها فقط کمی بیش از حد پخته نشده بودند و در هفت دقیقه آنها کمی بیش از حد ترد بودند.

سوالات متداول کوکی سرخ کن هوا

آیا می توانم کوکی های سرخ کن هوا را زودتر درست کنم؟

آره! خمیر به مدت ۳-۴ روز در یخچال در ظرف دربسته یا بسته بندی شده با پلاستیک محکم یا حداکثر تا ۳ ماه در فریزر نگهداری می شود.

برای یخ زدن خمیر شیرینی، خمیر را به شکل گلوله درآورید و روی یک ورقه پخت کاغذ روغنی قرار دهید. به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید و پس از سفت شدن به کیسه زیپلاک منتقل کنید تا انجماد ادامه یابد.

آیا می توانید با استفاده از خمیر کوکی منجمد کوکی های سرخ کن با هوا درست کنید؟

آره! شاید لازم باشد زمان پخت را ۱ تا ۲ دقیقه افزایش دهید.

آیا می توانم از فویل برای پخت کلوچه در سرخ کن هوا استفاده کنم؟

من استفاده از فویل را هنگام پخت کوکی ها در سرخ کن هوا توصیه نمی کنم و به جای آن از کاغذ روغنی استفاده می کنم.

چگونه باید کوکی های سرخ کن هوا را ذخیره کنم؟

می‌توانید شیرینی‌ها را در دمای اتاق در ظرف دربسته به مدت ۴ تا ۵ روز نگهداری کنید یا در فریزر در ظرف دربسته یا کیسه‌های نگهداری فریزر تا ۳ ماه نگهداری کنید. هنگام نگهداری در فریزر مطمئن شوید که کاملا خنک شده اند.

اگر اسکوپ کوکی نداشته باشم چه می شود؟

مشکلی نیست! فقط از یک قاشق برای چاقو زدن و دستان خود برای تبدیل شدن به توپ استفاده کنید.

آیا می توانم این کوکی های بدون گلوتن را درست کنم؟

آره! آرد همه منظوره را با آرد پخت ۱:۱ بدون گلوتن جایگزین کنید.

شات بالای سر کوکی ها روی کاغذ روغنی

برای الهام بیشتر از سرخ کن هوا، دستور العمل های دیگر من را در زیر بررسی کنید!

اگر این دستور غذا را دوست دارید، لطفاً حتماً نظر بدهید و در زیر به آن امتیاز ۵ ستاره بدهید. اگر درست کردید، آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و @karalydonrd را تگ کنید تا من دوباره آن را با فالوورهایم به اشتراک بگذارم! اگر می خواهید این دستور را برای بعداً ذخیره کنید، حتماً آن را در Pinterest پین کنید!

چاپ

ساعت نماد ساعتکارد و چنگال نماد کارد و چنگالپرچم نماد پرچمپوشه نماد پوشهاینستاگرام آیکون اینستاگرامpinterest نماد pinterestفیس بوک نماد فیس بوکچاپ نماد چاپمربع ها نماد مربعقلب نماد قلبقلب جامد نماد قلب جامد

شرح

بیرونی فوق العاده ترد و داخل جویدنی، این کوکی های شکلاتی سرخ کن با هوا برای زمانی که می خواهید همزمان چند کوکی تازه پخته درست کنید، عالی هستند!


 • ۲ ۱/۴ فنجان آرد همه منظوره
 • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
 • ۱ قاشق چایخوری دارچین
 • ۱ قاشق چایخوری نمک
 • ۱ فنجان کره بدون نمک، نرم شده (۲ چوب)
 • ۳/۴ فنجان قند
 • ۳/۴ فنجان شکر قهوه ای (بسته بندی شده)
 • ۲ قاشق چایخوری وانیل
 • ۲ تخم مرغ
 • ۲ فنجان شکلات چیپسی (یا تکه های شکلات)
 • اختیاری: ۱ فنجان گردوی خرد شده


 1. سرخ کن هوا را تا ۳۵۰ درجه فارنهایت از قبل گرم کنید (با تنظیم سرخ کن هوا روی ۵ دقیقه روی ۳۵۰).
 2. در یک کاسه متوسط، آرد، جوش شیرین، دارچین و نمک را با هم مخلوط کنید.
 3. در یک همزن (یا کاسه همزن بزرگ)، کره خامه ای و شکرها را تا زمانی که ترکیب شوند.
 4. تخم مرغ ها را یکی یکی زده و با وانیل مخلوط کنید.
 5. کم کم اضافه کنید و با مواد خشک مخلوط کنید تا یکدست شوند.
 6. شکلات چیپسی (و گردو، در صورت استفاده) را اضافه کنید و مخلوط کنید تا یکدست شود.
 7. سبد سرخ کن هوا را با کاغذ روغنی (با سوراخ یا شکاف برای جریان یکنواخت هوا) خط بکشید. گردهای کوکی را روی کاغذ روغنی بیندازید.*
 8. با سرخ کن از قبل گرم شده، کوکی ها را با هوا سرخ کنید تا طلایی مایل به قهوه ای شوند، حدود ۶ دقیقه. سبد را از سرخ کن بادی خارج کنید و بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه خنک شود و سپس آن را به توری سیمی منتقل کنید تا خنک شدن ادامه یابد.

یادداشت

 1. اندازه سرخ کن بادی شما تعداد کوکی ها را در هر دسته تعیین می کند. متوجه شدم که پنج عدد کوکی در هر دسته با سرخ کن هوای من بهترین کار را دارد.
 2. زمان پخت ممکن است بسته به سرخ کن با هوا متفاوت باشد، اما من ۵-۷ دقیقه را هدف قرار می دهم. متوجه شدم ۵ دقیقه کمی پخته نشده و ۷ دقیقه برای میل من کمی ترد بود.
 3. پرواز کاغذ پوستی به بالا و برخورد با واحد گرمایش سرخ کن هوا می تواند خطر آتش سوزی باشد. برای جلوگیری از این امر، حتماً موارد زیر را انجام دهید: حداقل ۲/۳ از کاغذ روغنی را با خمیر بپوشانید. به نظر می رسد بسته به اندازه سرخ کن هوا، هر چهار گوشه را با خمیر بپوشانید و سپس ۱ یا چند توپ خمیر در وسط آن قرار دهید. از یک تکه کاغذ روغنی استفاده کنید که مقداری هوا جریان داشته باشد – این می تواند خرید باشد کاغذ روغنی سرخ کن هوا (که دارای سوراخ هایی از قبل بریده شده است) یا برای بریدن چند سوراخ در کاغذ پوستی خود وقت بگذارید.
 4. می‌توانید شیرینی‌ها را در دمای اتاق در ظرف دربسته به مدت ۴ تا ۵ روز نگهداری کنید یا در فریزر در ظرف دربسته یا کیسه‌های نگهداری فریزر تا ۳ ماه نگهداری کنید. هنگام نگهداری در فریزر مطمئن شوید که کاملا خنک شده اند.
 5. خمیر به مدت ۳-۴ روز در یخچال در ظرف دربسته یا بسته بندی شده با پلاستیک محکم یا حداکثر تا ۳ ماه در فریزر نگهداری می شود.
 6. برای یخ زدن خمیر شیرینی، خمیر را به شکل گلوله درآورید و روی یک ورقه پخت کاغذ روغنی قرار دهید. به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید و پس از سفت شدن به کیسه زیپلاک منتقل کنید تا انجماد ادامه یابد.

 • زمان آماده سازی: ۱۰ دقیقه
 • زمان پخت: ۶ دقیقه
 • دسته بندی: دسر
 • روش: سرخ کن هوا

کلید واژه ها: کوکی های شکلاتی سرخ کن هوا، طرز تهیه کوکی ها در سرخ کن هوا، کوکی های سرخ کن هوارژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر