گردشگری ورزشی، کشاورزی و سلامت البرز در حال رونق استبه گزارش خبرگزاری ایران (ایرنا)، سید مصطفی فاطمی وی شامگاه شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره گردشگری و سفر استان البرز که در گلزار پارک شهید جمران کرج برگزار شد، افزود: تلاش می شود استان البرز از یک دروازه گردشگری به یک دروازه گردشگری تبدیل شود. رونق بخشی از گردشگری در منطقه است.”

وی با تاکید بر اینکه نقش گردشگری باید پررنگ تر باشد، گفت: بخش خصوصی هم اکنون در کنار اتاق بازرگانی البرز، شهرداری کرج و اداره کل میراث فرهنگی این استان برای تحول گردشگری در منطقه است که می تواند تشویق بخش خصوصی به پویایی بیشتر گردشگری.

فاطمی با تشکر از شرکت کنندگان در جشنواره گردشگری البرز گفت: در حال حاضر اکثر طرح های گردشگری کشور به صورت پایلوت در استان البرز در حال اجراست.

فریدون محمدی در این مراسم مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانداری البرز با بیان اینکه البرز یکی از استان های صنعتی کشور است، گفت: یکی از مولفه های رونق گردشگری در استان، محور صنعت در امتداد است. با رفاه از صنایع دستی

وی گفت: استقبال مردم از بازار سفر البرز نشان می دهد که این استان در تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری موفق بوده است.

محمدی گفت: اکنون با کمک بخش خصوصی زمینه را برای رونق صنعت گردشگری و حمایت مسئولان شهرستان در این امر به ویژه استاندار البرز، نماینده ولی فقیه در این زمینه فراهم کرده ایم. استان و امام جمعه کرج جای تشکر دارد.»

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز تاکید کرد: با برنامه ریزی هایی که در سال های آینده انجام می شود جشنواره بازار سفر البرز به یکی از بزرگترین جشنواره های کشور تبدیل می شود و الگویی ویژه برای رونق گردشگری در کشور است. .

امیر جاویدپور معاون عمرانی استاندار البرز در این مراسم با بیان اینکه البرز زیرساخت های مناسبی برای گردشگری طبیعی دارد، گفت: باید زیرساخت های مناسب برای اسکان گردشگران در این استان فراهم شود.

وی تاکید کرد: وجود روستاهای زیبا و منحصر به فرد در البرز زمینه رونق گردشگری روستایی را فراهم کرده است و باید از این قابلیت ها برای رونق اقتصادی منطقه بهره برداری شود.

معاون استاندار البرز افزود: اراده مدیریت عالی استان حمایت از همه فعالان گردشگری البرز است.

احمد رضا رضایی رئیس تعاونی زیرساخت گردشگری سیمرغ در مراسم اختتامیه بازار سفر البرز گفت:

وی گفت: معرفی زیرساخت ها، امکانات فاخر، آثار تاریخی، فرهنگی، طبیعی و صنایع دستی به استانداری البرز از مهمترین کارهای این جشنواره بود.

رضایی گفت: تلاش بر این است که جشنواره بازار سفر همه ساله قبل از سفرهای تابستانی برگزار شود تا گردشگران بتوانند استان البرز را ببینند.

وی تاکید کرد: در البرز نیازمند حمایت مردمی هستیم تا بتوانیم قابلیت های طبیعی مانند کویر استهارد و طبیعت بکر استان را برای گردشگران معرفی کنیم.

وی گفت: بخش خصوصی در استان البرز در زمینه بوم گردی و مهمان نوازی اقدامات خوبی انجام داده است.

جشنواره بازار سفر البرز پس از شش روز با معرفی قابلیت های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی به کار خود پایان داد.

صدها نفر از استان البرز و سایر نقاط کشور از این جشنواره دیدن کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر