گزارش: تامین مالی سلامت دیجیتال در سه ماهه اول کند شده استبرو بیرون در سال ۲۰۲۱ پیشگام، سرمایه گذاری دیجیتال سلامت ممکن است در نهایت با پایان یافتن سه ماهه اول سال جدید، کند شود.

مطابق با در گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ راک هلث، استارت‌آپ‌های سلامت دیجیتال ایالات متحده از طریق ۱۸۳ معامله ۶ میلیارد دلار جمع‌آوری کردند که بسیار کمتر از ۷.۳ میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ است. اما نویسندگان گزارش نشان می دهند که نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سال ۲۰۲۲ در مورد سرمایه گذاری چندان قابل پیش بینی نخواهد بود.

شایان ذکر است که سه ماهه اول معمولاً یک دوره سرمایه گذاری بزرگ برای تأمین مالی نیست: با ۶.۷ میلیارد دلار، سه ماهه اول ۲۰۲۱ کوچکترین سه ماهه سال گذشته برای پول سلامت دیجیتال بود و سه ماهه اول در سه سال از پنج سال گذشته بود. آدریانا کراسنیانسکی از راک هلث و پاوان شاه نوشت (۲۰۱۷-۲۰۲۱) کمترین سه ماهه بودجه است، که احتمالاً نشان دهنده فصلی بودن کاهش بودجه است.

با این حال، در سه سال از پنج سال گذشته، بودجه سه ماهه اول عملکرد بهتری نسبت به سه ماهه قبل (سه ماهه چهارم سال قبل) داشته است و در این سه ماهه چنین نبوده است.

در این میان، بازارهای عمومی برای شرکت های سلامت دیجیتال آشفته تر به نظر می رسند. ترکیب اوراق بهادار سلامت دیجیتال راک هلث به نام شاخص سلامت دیجیتال راک هلث، بین شروع سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۳۸ درصد کاهش یافت.

اخیراً، شرکت های دولتی ممکن است تا حدی مسئول عملکرد ضعیف باشند. شرکت‌های سلامت دیجیتالی که در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ عمومی شدند، شاهد کاهش ۵۵ درصدی قیمت سهام بودند، در مقایسه با کاهش ۱۷ درصدی برای شرکت‌هایی که قبل از سال ۲۰۲۰ عمومی شدند.

آنهایی که از طریق ادغام با یک شرکت خرید با هدف ویژه به بازار عرضه می‌شوند، ممکن است علیرغم SPAC، به بازارهای عمومی ضعیف کمک کنند. در بخش های دیگر هم خوب عمل نکرد. شرکت‌هایی که از طریق قرارداد SPAC به سهام عمومی می‌رسند، معمولا جوان‌تر هستند و ممکن است انگیزه‌های بین حامیان مالی و سرمایه‌گذاران SPAC با هم مطابقت نداشته باشد.

در حالی که محبوبیت یک لوله کش در دو سال گذشته رونق گرفته است ۱۷ مورد از ۳۱ خروجی از بازار سلامت دیجیتال عمومی از ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ادغام SPAC بود. میانگین قیمت سهام SPAC Digital Health از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۵۷ درصد کاهش یافت، در حالی که میانگین قیمت سهام عرضه اولیه عمومی ۲۹ درصد در مدت مشابه کاهش یافت. و شاه نوشت.

اما تأمین مالی برای مراحل پایانی سلامت دیجیتال در حال افزایش است که احتمالاً در نتیجه بازارهای عمومی نامطلوب است. این گزارش خاطرنشان می‌کند که دورهای سری D+ در ۱۵ ماه گذشته به‌طور متوسط ​​حدود ۱۳۰ میلیون دلار در مقایسه با ۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ارمغان آورده‌اند. این شرکت‌ها ممکن است خروج عمومی خود را تا ثبات بازارها به تعویق بیندازند، یا ممکن است مسیر طولانی‌تری را برای عرضه اولیه سهام انتخاب کنند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز در پی رونق سلامت دیجیتال در سال گذشته، پول بیشتری جمع‌آوری کرده‌اند تا پول نقد به سوی این عزیزان سلامت دیجیتال جریان یابد.

برخی از حوزه های کلیدی تامین مالی نیز ممکن است کمی تغییر کنند. شرکت هایی که قصد دارند گردش کار بالینی را بهبود بخشند – مانند یک راه اندازی مستندات بالینی مبتنی بر هوش مصنوعی DeepScribe یا Memora Health با تمرکز بر مراقبت های پیچیده – ۸۸۸ میلیون دلار به ارمغان آورد و هشت امتیاز به رتبه سوم در پیشنهاد ارزش Rock Health صعود کرد.

با این حال، شرکت‌های سلامت روان همچنان با یک میلیارد دلار جمع‌آوری شده، تمرکز بالینی شماره یک را دارند. استارت آپ های باروری و سلامت مادر برای اولین بار از سال ۲۰۱۹ با جمع آوری ۴۲۴ میلیون دلار به شش شرکت برتر بالینی راه یافتند.

با این حال، هنوز در اوایل سال است و میزان بودجه در این دسته‌ها بسیار ناچیز است که بتوان گفت که آیا این وضعیت تا پایان سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت یا خیر.

نویسندگان گزارش نوشتند: «افزایش و کاهش متغیرهای کووید، شوک‌های انرژی و اعداد تورم نشان‌دهنده وضعیت متلاطم سرمایه‌گذاران سلامت دیجیتال است، و اعداد تا حدودی محدود بودجه ممکن است نشان‌دهنده احتیاط سرمایه‌گذاران باشد (به جرأت می‌گوییم منطقی است؟).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر