گزارش سالانه احساسات جهانی گالوپ – چه سرنخ هایی در مورد آینده ما می دهید؟ – یک قفل ۱۰۰


جهان در چند سال گذشته چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته است – جنگ در اوکراین، تهدید جنگ هسته ای، مشکلات اقتصادی مانند تورم و فرهنگ بیداری/لغو باعث شکاف سیاسی بزرگی شده است. کلمه عنوان از نظر احساس مردم در مورد تجربیات منفی و مثبت خود کجاست؟

گالوپ سالانه گزارش احساسات جهانی این تجارب مثبت و منفی مردم در سراسر جهان را می سنجد و به رهبران بینش هایی در مورد سلامت عاطفی جوامعشان می دهد که شاخص های اقتصادی سنتی چنین نمی کنند.

در سال ۲۰۲۱، مردم در سراسر جهان بیش از هر زمان دیگری در ۱۶ سال گذشته احساس اضطراب، استرس و غمگینی می کنند. آنها همچنین تجربیات مثبت کمتری نسبت به سال ۲۰۲۰ دارند. در زیر مجموعه ای از نمودارها وجود دارد که این تجربیات منفی و مثبت را بر اساس روند نشان می دهد. ما همچنین نقشه‌های جهانی ۲۰۱۹ را برای هر ویروس برداشتیم و این نقشه‌ها را با نقشه‌های ۲۰۲۱ در این گزارش ترکیب کردیم تا درک بهتری از تغییرات بر اساس کشور داشته باشیم.

تجربیات مثبت

از آنجایی که مردم سراسر جهان در دومین سال شیوع همه‌گیری با رژیم غذایی ثابت و نامطمئن زندگی می‌کردند و در سال ۲۰۲۱ با وجود واکسن‌های موجود، افراد بیشتری بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند، مردم نسبت به سال قبل احساس راحتی و تفریح ​​کمتری داشتند. در روز، درصد کسانی که می‌گویند احساس راحتی می‌کنند، سه درصد کاهش می‌یابد و درصدی که احساس لذت زیادی می‌کنند، دو واحد کاهش می‌یابد.

شادی مثبت جهانی 2022در سطح جهانی، نقشه جهانی ۲۰۲۱ را با تجربیات مثبت قبل از COVID 2019 تهیه کنید.

نقشه جهانی خوشبختی مثبت 2019-2021

تجربیات منفی

این رکورد شاید تعجب آور نباشد. جهان از جنگ، تورم و اپیدمی یک بار در زندگی رنج می برد. هر دوی اینها جهان را بدتر می کند، اما افزایش نارضایتی جهانی خیلی قبل از اینکه هر یک از این موضوعات به تیتر اخبار تبدیل شود، آغاز شد. در واقع، نارضایتی یک دهه است که در حال افزایش است.

شادی منفی جهانی 2022در سطح جهانی، نقشه جهانی سال ۲۰۲۱ را همراه با تجربیات منفی قبل از کووید ۲۰۱۹ جمع آوری کنید.

نقشه منفی شادی جهانی 2019-2021این یک گزارش و افکار جالب در مورد این موضوع است – چه سرنخ هایی در مورد آینده ما می دهد؟ موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • شکی نیست که کشورهایی که درگیری و/یا شرایط بد اقتصادی را تجربه می کنند، تجربیات منفی بیشتر و کمتر مثبتی را تجربه خواهند کرد.
  • علیرغم ظهور از همه گیری کووید در سال ۲۰۲۱، تجربیات مثبت در سطح جهانی نسبت به دوره قبل از کووید ۲۰۱۹ تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است.
  • همانطور که روند جهانی تجربیات منفی نشان می دهد، مناطقی از جهان که به نظر می رسد بیشترین تغییر را در تجربیات منفی داشته اند، کشورهایی هستند که قرنطینه شدید COVID-19 و مشکلات اقتصادی را تجربه کرده اند. چین بیش از همه متمایز است.
  • از آنجایی که مردم هنوز به طور کلی مثبت هستند، منفی‌هایی که شروع به احساس می‌کنند مربوط به آینده نامشخص است. این نشان می دهد که مردم هنوز تمایلی به انجام کاری در مورد اتفاقات منفی که در شرف وقوع است ندارند. این ممکن است زمانی تغییر کند که نکات منفی به طور قابل توجهی بیشتر از موارد مثبت باشد.

اگر تجارب منفی به تسریع ادامه دهند، تجربیات مثبت بیشتر کاهش خواهند یافت و در تغییرات سیاسی که اربابان نخبه ما نیاز به مدیریت دارند، نقش خواهند داشت. آیا حاکمان نخبه واقعاً مشکلات جهان را حل خواهند کرد یا برای منحرف کردن توجهات از منفی‌هایی که عمدتاً ایجاد کرده‌اند، بحران‌های بیشتری ایجاد خواهند کرد؟ میترسم دومی اینطوری بشه برای تصحیح تجربیات منفی، رای دهندگان در بسیاری از کشورها نسبت به دستیابی به توافق بر سر راه حل ها – چه رسد به اجرای آنها – بی تفاوت و بی علاقه هستند.

این یک تحلیل است. شاید شما تحلیل خود را داشته باشید. لطفا نظرات خود را در مورد این گزارش در قسمت نظرات همین پست به اشتراک بگذارید.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر