گشت و گذار در کلیساهای شهر گمشده – اخبار سریع


گاهی به گردشگرانی که به یورک می آیند گفته می شود که این شهر دارای ۵۲ کلیسا است، یکی برای هر یکشنبه سال. اما این یک افسانه شهری است. این شهر در اوایل قرن شانزدهم دارای ۴۰ کلیسای محلی قرون وسطایی بود، اما امروزه تنها ۱۹ مورد از آنها و همچنین برج قرون وسطایی سنت لارنس باقی مانده است.

پس بقیه چی شد؟ دکتر کیت گیلز، یکی از مدیران مرکز مطالعات و فرهنگ مسیحیت در دانشگاه یورک، به سوال من پاسخ داد و گفت که این به دلیل ترکیبی از عواملی مانند افول اقتصادی و بررسی کلیساها و تغییرات ناشی از اصلاحات است. بازسازی و تعریض جاده در قرن هجدهم و نوزدهم. اما مانند بیشتر داستان های یورک، تاریخ کاملاً پنهان نشده است. هنوز آثاری از آن وجود دارد. بنابراین، می‌خواهم شما را به سفری در اطراف کلیساهای گمشده یورک، دومین شهر مهم کلیسا در انگلستان ببرم.

از مرکز شهر به سمت Bishophill بروید و در مقابل میخانه توپ طلایی، باغی را خواهید دید که زمانی محل یکی از قدیمی ترین کلیساهای یورک، St Mary Bishophill Senior بوده است. در سال ۱۸۵۹-۱۸۶۰ بازسازی شد و کلیسای خواهرش، سنت مری بیشویل جونیور، بر روی جاده به آن ملحق شد. St. Mary’s Bishop Hill Senior در سال ۱۹۶۳ به دلایل ایمنی عمومی تخریب شد و از سال ۱۹۳۰ خالی بوده است. اما هنوز هم می توانید سنگ قبرهای حیاط کلیسا را ​​در این باغ اجتماعی آرام ببینید.

یورک پرس: حیاط کلیسای سنت ماری در بیشاپهیل - اکنون یک باغ اجتماعی استکلیسای مریم مقدس در بیشویل – اکنون یک باغ اجتماعی است

پس از بازگشت به مرکز شهر، گردشگران و ساکنان به طور یکسان می‌توانند با نوشیدنی در خیابان سنت کروکس، که اکنون به یک کافه تبدیل شده، از ولگردی وحشیانه خرید در خیابان کونی یا خیابان پارلمان استراحت کنند. عبادت در کلیسا در سال ۱۸۸۴ متوقف شد و سال بعد محله با همه مقدسین در همان نزدیکی متحد شد. خود کلیسای سنت کروکس در سال ۱۸۸۷ تخریب شد.

از مرکز شهر عبور کنید و از Monk’s Lane بروید تا علف‌های بریده شده را در نزدیکی نقاشی دیواری Bile Beans در Lord Mayor’s Walk ببینید. در انتهای درختان پراکنده سنگ قبرهای زیادی خواهید دید. این مکان یکی دیگر از کلیسای مشهور یورک، سنت موریس، مونکت بود. کلیسای اصلی قرون وسطایی با کلیسای دیگری در همان مکان در سال ۱۸۷۶ جایگزین شد. این کلیسا در یک حمله هوایی غافلگیرکننده در سال ۱۹۶۷ مورد بمباران قرار گرفت. ورودی اواخر نورمن و درب تابوت قرون وسطایی را می توان در کلیسای آکومب سنت جیمز دیکن پیدا کرد. سنگ کاری پنجره کلیسا در موزه یورکشایر قابل مشاهده است.

در طی یک “قفل” اخیر، یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی شهر را از طریق منطقه حفاظت شده طبیعی سنت نیکلاس فیلدز در خارج از جاده هال کشف کردم. از نظر تاریخی، این زمین به عنوان معدن آجر و زباله دانی استفاده می شد. اما در قرون وسطی، این مکان، مزرعه ای باز بود که در آن گاوها در آن چرا می کردند. گاوها به راهبان بیمارستان سنت نیکلاس تعلق داشتند که در کنار کلیسای سنت نیکلاس قرار داشت که در سال ۱۱۴۲ حدود یک سوم مایل از بار والمگیت ساخته شد. جایی که زمانی کلیسا و بیمارستان قرار داشتند، اکنون ردیفی از خانه های پلکانی در خیابان لورنس فعلی وجود دارد. این بیمارستان برای پذیرش ۴۰ بیمار مبتلا به جذام طراحی شده است. بیمارستان، صومعه و کلیسا مدت‌هاست که از بین رفته‌اند، اما بالکن کلیسای سنت نیکلاس در سنت مارگارت، والم‌گیت (در حال حاضر مرکز ملی موسیقی اولیه)، هنوز هم دیده می‌شود، جایی که در اوایل قرن هفدهم از آنجا منتقل شد.

کیت گیلز توسعه شهری را عاملی در تخریب کلیسا ذکر کرد. این مطمئناً در مورد تثلیث مقدس، میدان پادشاه، که در سال ۱۹۳۷ با گسترش میدان تخریب شد، صدق کرد. و St. Spurriergate مایکل در سال ۱۸۲۱ برای تعریض خیابان در Spurriergate و Low Ousegate پایین آمد.

کلیساهای اواخر قرون وسطی یورک که در مرکز شهر قرار داشتند، تحت حمایت تجار و بازرگانان ثروتمند بودند. کلیساهای فقیرتر در مناطقی مانند والمگیت تخریب شدند، زیرا پول کافی برای نگهداری از آنها وجود نداشت، به ویژه پس از طوفان های شدید و آتش سوزی که آسیب زیادی به بافت وارد کرد. شیوع مداوم طاعون و سایر بیماری های کشنده، به ویژه طاعون سیاه، محله های شهر را خالی از سکنه کرد. کلیساهایی که آنها به آنجا رفتند خالی ماندند یا تعداد معدودی از عبادت کنندگان توان نگهداری از آنها را نداشتند، که می توانست ساختمان ها را هم از نظر داخلی و هم از بیرون ناامن کند. اقتصاد و جمعیت یورک از قرن پانزدهم به بعد کاهش یافت. درآمد حاصل از عشر و وصیت نامه بسیار اندک توزیع می شد و زندگی اغلب به اندازه کافی برای حمایت از معاون یا رئیس جمهور فقیر بود. کمبود منابع مالی شرکت یورک را به تحکیم کلیساها و تخریب کلیساها سوق داد.

برخی از کلیساها در جریان محاصره جنگ داخلی (۱۶۴۴) آسیب دیدند. این امر خسارات جبران ناپذیری به برجک ها و برجک ها وارد کرد. به عنوان مثال، خرابه های سنت جورج و سنت نیکلاس در Walmgate-Bar-Without بازسازی نشده است.

در طول قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، بسیاری از شهروندان ثروتمند از مرکز شهر یورک به حومه‌های شیک‌تر بوتهام یا هایورث نقل مکان کردند و کلیساهای جدید متدیستی را به جای کلیساهای آنگلیکن ساختند. قرن بیستم شاهد اعتصابات بیشتر بر بازدیدکنندگان کلیسا در داخل شهر، به ویژه کلیسای انگلیسی موجود بود. افزایش سکولاریزاسیون و دو جنگ جهانی منجر به کاهش حضور در کلیسا شد.

پرس یورک: تالار کلیسای سنت کروکس سالن کلیسای سنت کروکس

کمیسران کلیسا و کلیسا، همراه با بسیاری از سازمان های دیگر، امروز تمام تلاش خود را می کنند تا از تخریب ساختمان های کلیسا که از اقلام ارزشمند میراث ملی هستند جلوگیری کنند. بسیاری از کلیساها می توانند به روش های دیگر به جوامع محلی خدمت کنند. اما بار نگهداری از آن همچنان سنگین است. و همانطور که از این مقاله خواهید دید، این بار نه تنها برای ما، بلکه برای اجدادمان نیز آشناست.

دیوید ویلسون یک نویسنده اجتماعی برای روزنامه نگاری استرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر