یوگا برای ایجاد نگرش مثبت در کودکان – یک ۱۰۰


یوگا برای بچه ها
عکس: کلاژ

کودکان برای مقابله با احساسات قوی مانند بزرگسالان مشکل دارند. یوگا به بزرگسالان کمک می کند تا ذهن و بدن خود را از طریق حرکت آرام کنند. به رفع استرس و اضطراب در بدن کمک می کند. به همین ترتیب، یوگا می تواند برای کودکان مفید باشد. اغلب کودکان نمی دانند چگونه خود را بیان کنند. برخی از افراد احساسات بد خود را برای خود نگه می دارند، در حالی که برخی دیگر سخنان بد می گویند و با خشونت رفتار می کنند.

سابرینا مرچنت، یکی از بنیانگذاران لیل یوگیس، به ایندیا تایمز گفت: “والدین یا دوستان نزدیک اغلب سعی می کنند این کار را انجام دهند، اما کودکان نیز باید از احساسات و عواطف خود آگاه باشند و برای مقابله با آنها آماده باشند.” یک لحظه تمرکز و آرامش می تواند به آنها کمک کند تا استرس و اضطراب را رها کنند. تمرکز بر چیزهایی که به خوبی پیش رفته اند و یادگیری دیدن چیزها از منظر مثبت آنها را مثبت تر می کند.

سابرینا مرچنت همچنین گفت که تحرک می تواند به کودکان کمک کند تا بر احساسات دشوار غلبه کنند و دید مثبتی به زندگی داشته باشند. حرکاتی مانند حرکات پل به ما کمک می کند آرام شویم، انعطاف پذیرتر شویم و احساس کنیم در حال انجام کاری هستیم. آنها همچنین به ما انرژی بیشتری می دهند، به ما انگیزه می دهند و به ما کمک می کنند خلاق تر باشیم. رایحه گل به شل شدن عضلات صورت، رهایی از احساسات بد و آرامش کمک می کند. الگوی خوبی برای فرزند خود باشید، زیرا کودکان از والدین خود و سایر بزرگسالان چیزهای زیادی یاد می گیرند. فرزندان ما به نحوه برخورد ما با احساسات بد یا زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود اهمیت می دهند.

کارشناس تناسب اندام همچنین برخی از حرکات یوگا (به نام آسانا) نوشته است که می تواند به بچه ها کمک کند به روشی مثبت فکر کنند. در اینجا آنها چیست:

استو بانداسانا

استو بانداسانا را بریج پوز نیز می نامند. به سفت شدن ستون فقرات و تقویت عضلات شکم و پا کمک می کند. همچنین به بدن احساس سرزندگی می دهد و به کاهش استرس کمک می کند.

آدو موکا سواناسانا

ژست پایین سگ به تقویت قدرت در قسمت بالایی بدن، بازوها، شانه ها، شکم و پاها کمک می کند. همچنین جریان خون را بهبود می بخشد و به تقویت پشت، مچ پا، ساق پا، همسترینگ و ستون فقرات کمک می کند.

آنگانیاسانا

این حرکت یوگا به تقویت عضلات پشت، پاها و شانه ها به ویژه عضلات چهارسر ران و گلوتئوس ماکسیموس کمک می کند.

همان شیر

این ژست یوگا به کودک کمک می کند تا انرژی اضافی را آزاد کند و با قدرت و شجاعت درونی خود ارتباط برقرار کند.

عطر گل

به کودکان کمک می کند با طبیعت ارتباط برقرار کنند، به تنفس خود توجه کنند و استرس را از بین ببرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر