یکی دیگر از نمایندگان کنگره آمریکا در تایوان در میان تنش ها – Webishu Tech


در حالی که تنش ها با چین بر سر ادعای این جزیره خودمختار همچنان بالاست، هیئت دیگری از کنگره آمریکا در حال سفر به تایوان است.

از زمان سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در اوایل ماه اوت، جریان ثابتی از بازدیدکنندگان آمریکایی برای دیدار با مقامات تایوانی آمده است. از آن زمان، چین آزار و اذیت نظامی خود علیه تایوان را تشدید کرده است و روزانه کشتی های جنگی، هواپیماهای جنگی و حتی پهپادها را به این جزیره می فرستد.

هیئت هشت نفره هر دو طرف قرار است روز پنجشنبه با تسای اینگ ون رئیس جمهور تایوان دیدار کنند.

رهبری آن را نماینده استفانی مورفی، دی فلا، یکی از قانونگذارانی که لایحه‌ای را ارائه کرد که به ایالات متحده اجازه می‌دهد برای حمایت از تایوان، تسلیحات قرض دهد، مشابه لایحه‌ای که برای وام دادن به اوکراین تصویب شد، ارائه کرد. هفته گذشته دولت بایدن فروش تسلیحات یک میلیارد دلاری به تایوان را تصویب کرد.

سایر بازدیدکنندگان عبارتند از دموکرات کایالی کاهلی از هاوایی، اسکات فرانکلین جمهوری خواه از فلوریدا، جو ویلسون از کارولینای جنوبی، اندی بار از کنتاکی، داریل ایسا از کالیفرنیا، کلودیا تنی از نیویورک و گربه کاماک از فلوریدا.

پلوسی بالاترین مقام دولتی ایالات متحده بود که در ۲۵ سال گذشته از تایوان بازدید کرد. چین با مانورهای نظامی طولانی که شامل شلیک موشک بر فراز جزیره و فرستادن کشتی‌ها به وسط تنگه تایوان، یک منطقه حائل طولانی بین دو طرف بود، پاسخ داد. برخی از موشک ها در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمدند.

چین سفرهای خارجی سطح بالا به این جزیره را مداخله در امور خود و به رسمیت شناختن واقعی حاکمیت تایوان می داند. برخی مانورهای نظامی اخیر چین را تمرینی برای اقدام نظامی آتی علیه جزیره می‌دانستند که به گفته رهبران ارتش آمریکا ممکن است ظرف چند سال آینده انجام شود.

پس از سفر پلوسی، سناتور آمریکایی و هیئت دیگری از کنگره از تایوان و همچنین مقامات دولتی ژاپن و پالائو بازدید کردند. علاوه بر این، فرمانداران آریزونا و ایندیانا بازدیدهایی را با تمرکز بر نیمه هادی ها، صنعتی که تحت سلطه شرکت های تایوانی است، انجام داده اند.

سیاستمداران آمریکایی سفرهای خود را به عنوان نمایش حمایت از الجزیره توصیف کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر