۱۲ نفر از عوامل اصلی تهیه و توزیع مشروبات الکلی در بندرعباس دستگیر شدندمجتبی قهرمانی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: به دستور دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، پلیس اطلاعات و امنیت استان در عملیاتی غافلگیرانه چند مرکز بزرگ تهیه، نگهداری و فروش مشروبات الکلی دست ساز را در شهرستان بندرعباس شناسایی نموده که در بازرسی از این اماکن بیش از ۱۰ هزار لیتر مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: در پی گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مبنی بر مراجعه چندین نفر به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در ۴۸ ساعت گذشته، پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع به علت جان باختن و مسمومیت چندین نفر در این رابطه، به دستور مقام قضایی، اقدامات و تحقیقات فنی و پلیسی برای شناسایی و دستگیری عاملان تهیه و توزیع مشروبات الکلی از همان لحظه ابتدایی آغاز شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: با تلاش بی وقفه مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس و بهره گیری از شیوه‌های پلیسی، ۲ نفر از خریداران الکل صنعتی به همراه ۲ نفر از تهیه کنندگان مشروبات الکلی دست ساز و ۸ نفر از توزیع کنندگان این مشروبات، پس از شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

قهرمانی بیان داشت: یک شرکت باربری که محموله های الکل صنعتی را به صورت غیرمجاز از یکی از استان های همجوار به بندرعباس منتقل نموده نیز به دستور مقام قضایی پلمب شده و تحقیقات و اقدامات پلیس برای شناسایی و دستگیری سایر متهمین این پرونده ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه برای پیشگیری از آسیب‌های بیشتر اطلاع رسانی از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفته است بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و نظارت جدی خانواده‌ها بر رفتارهای فرزندان شان نیز تأکید کرد و آموزش پیامدهای سوء مصرف مشروبات الکلی به نوجوانان و جوانان، توجه به آموزه‌های دینی و مراقبت در استفاده از فضای مجازی را در این راستا، حائز اهمیت برشمرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفت: ۲نفر دیگر از مصرف کنندگان مشروب الکلی دست ساز در بندرعباس جان خود را از دست دادند و مجموع تعداد جان باختگان از هفته گذشته تاکنون به ۱۰ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: چهار نفر دیگر نیز با حال وخیم در آی سی یو بستری هستند و دستگاه ونتیلاتور به آنان وصل شده است.
وی  مجموع تعداد مسمومان الکلی  که به مراکز درمانی مراجعه کرد اند را ۷۵ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۴۵نفر دیالیز شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: هم اکنون ۱۹نفر در بیمارستان بستری هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر