10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فایده دارچین بر پایه دارچین برای سلامتی


دارچین بر اساس شواهد کاملاً علمی 10 خاصیت مفید دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص درمانی خود ارزش گذاری شده است. علم مدرن امروزه آنچه مردم از دیرباز می دانستند را تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 خاصیت مفید دارچین وجود دارد که با تحقیقات علمی تأیید شده است.

10 خاصیت مفید دارچین. حاوی ماده ای با خواص درمانی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. این ماده در طول تاریخ از مصر باستان استفاده شده است. در گذشته ، این هدیه ای نادر و ارزشمند از طرف پادشاهان بود. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان بخشی از غذاها و دستور العمل های مختلف موجود است.

دارچین از محلول پاشی درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی استخراج شده و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، لایه های چرخشی به نام چوب دارچین ایجاد می کند. این جنگلها را می توان خرد کرد تا به شکل پودر دارچین درآید. بو و طعم بی نظیر دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر اثرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین دی هیدرات است که مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

همین حالا از پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 خاصیت مفید دارچین. دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، نشان داد که دارچین برنده اصلی است و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضد التهابی دارچین

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز باشد که مزمن و علیه بافت شما باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است ، اصلی ترین علت مرگ زودرس در جهان. برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری عمده به این نتیجه رسید که فقط 120 میلی گرم دارچین در روز می تواند این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. ترکیب همه این عوامل می تواند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهد. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را از طریق چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز را که پس از خوردن غذا وارد جریان خون می شود ، کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در سیستم گوارش شما تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار بهبود می بخشد ، هرچند بسیار کندتر از خود انسولین است. مطالعات متعدد بر روی انسان اثرات ضد دیابت دارچین را تأیید کرده و نشان می دهد که می تواند قند خون را بین 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5-2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش قند خون ، در اینجا 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون آورده شده است. نشان داده شده است که دارچین قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی 1 تا 6 گرم یا 0.5 گرم است. روزانه 2 قاشق چایخوری.

حساسیت بیش از حد به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

انسولین یکی از هورمون هایی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. این برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم نسبت به انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به طرز چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون قوی کمک کند تا کار خود را انجام دهد. دارچین با افزایش حساسیت به انسولین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار می گیرد.

در موارد بیماریهای عصبی م Effeثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. دو نوع شایع بیماری آلزایمر و پارکینسون وجود دارد.

به نظر می رسد دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که یکی از علائم بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. Cin نشان داده شده است که دارچین می تواند منجر به پیشرفت های مختلف در مطالعات بیماری آلزایمر و پارکینسون در حیوانات مختلف شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این کار با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی است و باعث مرگ سلول می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین یک فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایش های تجربی تأیید می شود که نشان می دهد دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. این که دارچین بر زندگی تأثیر بگذارد یا نه ، تنفس انسان باید با آزمایش های کنترل شده تأیید شود.

با عفونت های باکتریایی و قارچی مبارزه می کند

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است ؛ آیا نشان داده نشده است که دارچین باعث کاهش عفونت در سایر قسمت های بدن می شود.

اثرات ضد باکتریایی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که اگر درمان نشود ، در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود عصاره دارچین از انواع کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع HIV در انسان کمک می کند.

مطالعه آزمایشگاهی سلولهای آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی HIV انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقدار قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا مضر تلقی می شود.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا به دلیل دارا بودن کومارین می تواند در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات در کشور است. این می تواند قند خون شما را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید