۳۶ غذای سرطان زا که باید از آن اجتناب کنید


غذاهایی هستند که باید از آنها پرهیز کرد زیرا از نظر علمی به عنوان عامل سرطان شناخته شده اند. همچنین برای سلامتی شما مضر است. جای تعجب نیست که محیط در خطر ابتلا به سرطان شما نقش دارد، از جمله غذاهایی که می خورید. بدانید که سرطان‌زاها موادی هستند که مستقیماً در خطر ابتلا به سرطان نقش دارند: چیزهایی مانند تنباکو و آزبست. اما شاید ندانید که در بشقاب شما نیز غذاهای سرطان زا وجود دارد. احتمال بیشتری دارد که غذاهای مرتبط با سرطان بخورید.

غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

“شما چه می خورید.” سرطان دومین عامل مرگ و میر پس از بیماری عروق کرونر قلب در کشورهای ثروتمند در سراسر جهان است. تخمین زده می شود که نیمی از سرطان ها و مرگ و میرها با رعایت یک رژیم غذایی مناسب قابل پیشگیری است.

عامل اصلی ایجاد سرطان استرس اکسیداتیو است. هر روز بدن شما رادیکال‌های آزاد را به عنوان محصول جانبی فرآیندهای سلولی مختلف تولید می‌کند. این مولکول‌های الکترون باردار به DNA شما آسیب می‌رسانند، که با افزایش سن اتفاق می‌افتد. یعنی آسیب سلولی و تخریب بافت.» استرس اکسیداتیو باعث تشکیل و رشد سلول‌های سرطانی در بدن می‌شود. بدن

خطر ابتلا به سرطان را ابتدا با میوه ها و سبزیجات کاهش دهید

برخی از غذاها می توانند با استرس اکسیداتیو مبارزه کنند و با اثرات رادیکال های آزاد بر روی DNA شما مقابله کنند. این غذاها حاوی آنتی اکسیدان های موجود در بسیاری از میوه ها و سبزیجات تازه هستند. اما شما همچنین می توانید با کاهش مصرف غذاهای سرطان زا، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید.

در این مقاله غذاهایی وجود دارد که در صورت امکان باید از آنها اجتناب کنید. به گفته متخصصان تغذیه، در حالی که شما گزینه های سالم تری برای غذای خود دارید. با افزایش سن عاداتی که منجر به چربی شکم می شوند را کنار بگذارید.

غذاهای فوق فرآوری شده

وقتی صحبت از رژیم های غذایی ضد سرطان به میان می آید، هر چیزی که به شدت پردازش شده باشد باید توجه شما را جلب کند. “افزایش خطر ابتلا به سرطان” به طور مستقیم با خوردن غذاهای “به شدت فرآوری شده” مرتبط است.

رشته یا رشته فرنگی آماده است

ماکارونی آماده سرطان زا است. سعی کنید پاستا و آب تخم مرغ کم سدیم بخرید تا یک نسخه مغذی تر و سالم تر از وعده غذایی خود داشته باشید.

سوپ رشته مرغ غذاهای سرطان زا

همین امر در مورد بسته های سوپ آماده نیز صدق می کند. جوشاندن ماکارونی و سبزیجات منجمد در آب مرغ به همان سرعت و مضرات زیادی برای بدن شما دارد.

پوره سیب زمینی آماده

از پوره سیب زمینی آماده صرفاً به این دلیل که سریع و آسان آماده می شود خودداری کنید. اما مستعد ابتلا به سرطان است. پس سعی کنید در کمتر از نیم ساعت پوره سیب زمینی را در خانه درست کنید. پوره سیب زمینی خانگی نه تنها طعم بهتری دارد، بلکه بسیار خوشمزه تر است.

خرید نان در فروشگاه

نان خواربارفروشی که بخشی از دسته درمان شده فوق است. نه تنها به دلیل وجود روغن های هیدروژنه، بلکه به دلیل اینکه اغلب حاوی برومات پتاسیم هستند، از آنها اجتناب کنید. این ماده شیمیایی موجود در آرد مالت دار توسط تعدادی از سازمان های بهداشتی با اختلالات سیستم عصبی مرتبط است.

خرید نان برگر در فروشگاه

لازم به ذکر است که نان سوپرمارکتی آماده مانند نان همبرگر از فروشگاه ها اغلب حاوی آرد برومات است. بسیاری از آنها حاوی قند نیز هستند که برای سلامت بدن شما ایده آل نیست.

دسر بو داده تارت پاپ توت فرنگی

کلوچه های برشته حاوی طیف وسیعی از مواد سرطان زا هستند، از آرد تصفیه شده تا قندهای تصفیه شده. باید تا جایی که می توانید از آنها دور شوید.

یک تکه گوشت؛ غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

در حالی که خوردن کمی گوشت گاو خوب است، خوردن بیش از ۱۸ اونس در هفته با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. در عوض، بخش‌های کوچک‌تری از استیک با کیفیت بالا بخورید و آن را با مقدار زیادی سبزیجات مخلوط کنید.

کباب بره در بشقاب با دانه های انار و سبزیجات تازه

گوشت گوسفند فقط گوشت قرمز نیست، بلکه سرشار از چربی اشباع شده است. در حالی که اکثر متخصصان معتقدند چربی های اشباع هیچ فاکتور خطری برای بیماری قلبی ندارند. اما مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ در مجله پزشکی، افزایش مصرف چربی های اشباع شده در زنان یائسه را با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط دانست.

گوشت گوساله

بله، با وجود رنگ پریدگی این گوشت، گوشت گاو یکی از وعده های گوشت قرمز است. اگر نمی خواهید خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهید از پرخوری خودداری کنید.

سیب زمینی ها را در روغن سرخ کنید

در بدن، نشاسته موجود در سیب زمینی به قند قابل اشتعال تبدیل می شود. با روغن های سرخ کردنی با کیفیت پایین و دمای پخت بالا ترکیب کنید. با این حال، بهتر است از سیب زمینی سرخ شده خودداری کنید.

حلقه های پیاز

در حالی که ثابت شده است که پیاز در برابر برخی از انواع سرطان محافظت می کند. هم زدن و سرخ کردن پیاز از فواید آن بسیار می کاهد. پیاز را ریز خرد کرده و به عنوان جایگزین چاشنی خوشمزه ضد سرطان میل کنید.

استیک مرغ سرخ شده با سس

اگر مرغ سرخ شده خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، استیک مرغ سرخ شده آن را بدتر می کند. گوشت قرمز استفاده شده در این غذای کلاسیک به این معنی است که شما به غذای سالم دست نزده اید.

چیپس؛ غذاهای سرطان زا

یکی از غذاهای سرطان زا، چیپس های فروشگاهی است. چیپس به اندازه سیب زمینی سرخ کرده برای سلامتی مضر است. هنگام انتخاب چیپس های طعم دار، ممکن است حاوی شکر تصفیه شده باشند. در نتیجه، شما در حال انتقال بسیاری از ترکیبات سرطان زا به بدن خود هستید.

مرغ کبابی؛ غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

جوجه کباب ممکن است یک گزینه سالم به نظر برسد، اما وقتی آن را کبابی می کنید، از فواید آن برای سلامتی کاسته می شود. سپس مرغ را به آرامی سرخ کنید تا زیاد نپزد.

سبزیجات گریل شده

حتی سبزیجات با رنگ روشن و سرشار از آنتی اکسیدان ها وقتی روی زغال پخته می شوند خاصیت خود را از دست می دهند. سبزیجات را روی حرارت ملایم بپزید یا به صورت خام مصرف کنید تا از فواید آن برای سلامتی لذت ببرید.

سبزیجات سرخ شده

همان مشکلاتی که گوشت کبابی ایجاد می کند در سبزیجات کبابی نیز وجود دارد. سبزیجات نیز اگر به مدت طولانی پخته شوند، می توانند باعث سرطان شوند. برای جلوگیری از پختن بیش از حد سبزیجات و کاهش فواید آن برای سلامتی، آنها را با کمی آب گوشت در ته ظرف کبابی کنید.

نان تست هولوکاست

نان تست یکی دیگر از علل سرطان است. اما نان تست ترد و کاراملی می تواند سرطان زا باشد. کره بادام مورد علاقه خود را روی نان تازه بریزید و از این میان وعده سالم لذت ببرید.

پاپ کورن سوخته

لذت خوردن این پاپ کورن سرطان زا است. پختن بیش از حد پاپ کورن، به خصوص در کره یا روغن، می تواند آن را به انتخاب بدی برای سلامتی شما تبدیل کند. پاپ کورن خود را با کمی روغن نارگیل و مقداری نمک دریایی صورتی غنی از مواد معدنی بپزید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که پاپ کورن سالم است یا خیر؟ باید گفت که این روش صحیح تر خواهد بود.

برگر. غذاهای سرطان زا

همبرگر سیب زمینی تازه نه تنها منبع گوشت قرمز است، بلکه کباب کردن و سرو کردن آن روی نان همبرگر آن را تهدیدی سه گانه برای سرطان می کند. برای جایگزینی سالم، همبرگرهای گیاهی درست کنید و لذت ببرید.

پیش غذای گوشت خوک

این غذای لذیذ اغلب با نیترات ها ذخیره یا پردازش می شود. که می تواند ترکیبات سرطان زایی به نام نیتروزامین تولید کند. کباب گاو را در خانه بپزید و به جای گوشت خوک به صورت نوارهای نازک برش دهید.

کوفته کوچک ایرانی

اگرچه مشخص نیست که کوفته های فرآوری شده حاوی نیترات هستند یا خیر، آنها بخشی از دسته غذاهای فرآوری شده هستند. همچنین حاوی گوشت قرمز است. حتی کوفته های فرآوری شده ممکن است حاوی آرد برومات و قندهای تصفیه شده باشند. برای حفظ سلامتی بهتر است از چنین موقعیت هایی دوری کنید.

تکه های مرغ سرخ شده

ناگت مرغ نیز مشکلاتی مشابه ایجاد می کند. چون با آرد سوخاری پوشانده شده و سرخ شده است. پس نباید برای سلامتی شما به خصوص برای کودکان انتخاب خوبی باشد. مرغ را در آرد سوخاری و آرد سوخاری بپزید تا جایگزینی سالم برای غذای شما شود.

شکر تصفیه شده

جای تعجب نیست که شکر تصفیه شده مقصر اصلی غذاهای سرطان زا است. محققان دریافته اند که قند خون بالا می تواند خطر ابتلا به سرطان های متعدد را افزایش دهد.

آب نبات؛ غذاهای سرطان زا

لازم به ذکر است که آب نبات اغلب با شربت ذرت با فروکتوز بالا شیرین می شود. که توسط سلول های سرطانی سریعتر از سایر اشکال شیرین کننده متابولیزه می شود. در حالی که آب نبات ممکن است رنگ روشن داشته باشد، هیچ یک از فواید سلامتی میوه های تازه را که یک انتخاب دسر خوب است، ندارد.

موهای دخترانه; غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

نبات پنبه ای نه تنها شکر خالص است، بلکه در دمای بسیار بالا نیز پخته می شود. این آب نبات پشمی ممکن است برای خوردن سرگرم کننده باشد، اما اگر به دنبال غذاهای ضد سرطان هستید، انتخاب خوبی نیست.

نوشیدنی بدون الکل؛ غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

سودا تقریباً به طور کامل از شربت ذرت با فروکتوز بالا ساخته شده است. به جای استفاده از این نوشیدنی از آب گازدار به همراه میوه های تازه استفاده کنید زیرا بسیار سالم و انرژی زا است. همچنین شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهد.

انواع بستنی

این دسر تابستانی تقریبا شکر خالص است. اما در نسخه خانگی بسیار تازه و خوشمزه است، برش های کامل هندوانه یا آب میوه را روی چوب بستنی منجمد کنید. سپس از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

دونات؛ غذاهای سرطان زا

باید گفت که کیک ها نه تنها با شکر پخته می شوند. سرخ شده هم هستن. بهتر است از آنها اجتناب کنید، به خصوص اگر در قفسه های فروشگاه نگهداری می شوند.

کیک بسته بندی شده

شیرینی ها و کیک ها نیز به حل این مشکل کمک می کنند، آنها سرشار از قند تصفیه شده و کربوهیدرات های تصفیه شده هستند که عوامل التهابی و در نتیجه سرطان زا هستند.

شربت افرا

برخلاف شربت افرا واقعی که حاوی حداقل مقداری مواد مغذی معدنی است، تقریباً تمام شربت پنکیک حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا است. برای جلوگیری از سرطان زا بودن صبحانه، آن را روی پنکیک خانگی نریزید.

شربت شکلات

شکلات تلخ مطمئناً دارای برخی فواید سلامتی و آنتی اکسیدان است. اما شربت شکلات آنقدر مملو از شربت ذرت با فروکتوز بالاست که هر یک از فواید کاکائو را نفی می کند.

وعده های غذایی آماده برای صبحانه

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوب کند یا آن را خراب کند. زیرا هیچ گونه احسانی به بدن نخواهید داشت. این گزینه های تصفیه شده و بسیار فرآوری شده مملو از شکر تصفیه شده هستند. از میوه های تازه به عنوان جایگزین استفاده کنید.

کچاپ هات داگ

سس کچاپ ممکن است شبیه سس گوجه فرنگی باشد. اما در واقع اکثر برندها این سس را با شربت ذرت با فروکتوز بالا درست می کنند. تهیه سس کچاپ در خانه به شما این امکان را می دهد که میزان و کیفیت شکری که استفاده می کنید را آزمایش کنید.

سس باربیکیو؛ غذاهایی که برای بدن سرطان زا هستند

درست مانند سس کچاپ، سس BBQ خریداری شده در فروشگاه بسیار شیرین تر است. درست کردن این چاشنی در خانه راه بهتری برای طعم دادن به گوشت های مورد علاقه شماست.

سس سالاد

این سس های آماده حاوی مقدار زیادی شکر هستند. اما خوشبختانه درست کردن آن در خانه بسیار آسان است. برای سلامت قلب خود یک قاشق غذاخوری خردل را با دو قاشق غذاخوری سرکه و چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون خالص مخلوط کنید. با همزن هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. نمک و فلفل را اضافه کنید تا طعم خاصی پیدا کند.

سس سیب غذاهای سرطان زا

سس سیب ممکن است در ابتدا سالم به نظر برسد، اما اکثر برندها این سس را پر از شکر درست می کنند. می توانید سس خود را در خانه درست کنید یا انواع کم قند را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که انتخابی سالم دارید. همچنین برای کاهش خطر آلودگی آفت کش ها حتما از نوع ارگانیک آن استفاده کنید.

لینک های مربوطه

۱۳ فواید درمانی زنجبیل. از مهار رشد سرطان گرفته تا درمان بیماری های پوستی

طراحی ناخن جذاب برای متولدین زودیاک و سرطان

خواص درمانی رازک از کاهش اضطراب تا پیشگیری از انواع سرطان را شامل می شود

اکتشافات مهم امسال ۲۰۲۱:شیر مصنوعی و تشخیص ۵۰ نوع سرطان با آزمایش

غذاهای ضد سرطان: ۱۲ غذاهای قدرتمندی که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند

۱۰ علائم سرطان ریه پرخطر

۲۴ درمان خانگی بسیار موثر برای از بین بردن خالرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر