4 نکته که دوست دارم قبل از بارداری بدانم1. DHA ، اسید چرب مورد نیاز برای رشد مغز ، در اکثر مکمل های قبل از تولد وجود ندارد.

زمانی که من و شوهرم باردار شدیم ، بالاخره فروشگاه غذای سالم محلی تعطیل شد و فروش زیادی داشت. من 4 مارک مختلف مکمل های قبل از تولد را تکمیل کردم. من از مادران دیگر شنیده بودم که حالت تهوع در برخی از دوره های بارداری بدتر می شود ، بنابراین می خواستم چند گزینه را امتحان کنم. اولین روز قبل از تولد (یک بار در روز) در واقع حاوی DHA بود. در هفته دوم مصرف بطری بعدی ، متوجه شدم که Simple Truth Prenatal اینطور نیست. من به بطری سومم ، باغ باغ قبل از تولد ، و همچنین DHA نداشتم.

من چی؟!؟! زنان باردار روزانه 200 میلی گرم DHA برای رشد مغز و چشم نوزاد نیاز دارند. شما می توانید DHA را از ماهی های چرب دریافت کنید ، اما من می دانم که در سه ماهه اول بارداری من هفته ای 8-12 اونس ماهی قزل آلا نخوردم. تصور گوشت و ماهی باعث شد که من استفراغ کنم.

مغز سریع ترین و پیچیده ترین رشد خود را در سه ماهه سوم بارداری ، دو سال اول پس از تولد انجام می دهد ، به همین دلیل مکمل DHA بنابراین در طول این زمان.

EPA (اسید چرب دیگر) و DHA نه تنها از نوزاد بلکه از مادر نیز حمایت می کند. نشان داده شده است که مکمل این اسیدهای چرب ضروری به پیامدهای طبیعی زایمان و همچنین خلق و خوی و رفاه پس از زایمان کمک می کند.

به گفته انجمن بارداری آمریکا ، “بسیاری از زنان در ایالات متحده که دچار کمبود EPA هستند ، به ویژه DHA ، در دوران بارداری کاهش می یابد زیرا جفت DHA را از بافت مادر به جنین می رساند.” “پس از زایمان ، فرسودگی ادامه می یابد. همانطور که می توانید تصور کنید ، با حاملگی های متعدد بدتر می شود.”

نوزادانی که مادران آنها در دوران بارداری میزان DHA بالاتری داشتند ، پیشرفت زودهنگام را در رشد بینایی- شناختی عملکرد سالم سیستم ایمنی بدن نشان دادند.

با نگاهی به گذشته ، برای من ساده لوحانه بود که فرض کنم مکمل قبل از زایمان شامل همه چیزهایی است که نوزاد در حال رشد من باید داشته باشد.

در حال حاضر ، علاوه بر دوران بارداری ، روزانه 480 میلی گرم DHA (اسکاندیناوی طبیعی ، توصیه شده توسط انجمن بارداری آمریکا) مصرف می کنم. ترجیح می دهم همه چیز را در یک قرص تهیه کنم ، اما از آنجا که روغن ماهی یک مکمل طرح است ، من به یک مارک شخص ثالث آزمایش شده مانند Nordic می چسبم.

2. ممکن است در سه ماهه اول بارداری واقعاً گرسنه باشید.

همه فیلم ها و مقالات نشان می دهد که زنان در سه ماهه اول بارداری با نمک ، نان تست و چیپس یخ زندگی می کنند. شنیده اید که برخی از زنان حتی در سه ماهه اول بارداری خود وزن کم می کنند. من نبودم. اشتباه نکنید ، من همه حالت تهوع داشتم ، اما تنها چیزی که باعث کاهش آن شد ، خوردن درست غذا بود.

نمک نه؟ یک بوریتو کامل به من بدهید حالت تهوع هر 2 ساعت یا بیشتر شروع می شود لازم: غذا ، وضعیت من ساندویچ صبحانه Chickfila ، رول تخم مرغ ، پنیر کبابی و پنیر (هیچکدام از غذاهای معمول من) می خواستم.

این من را ناراحت کرد زیرا تمام عقل پزشکی رایج می گوید که شما واقعاً در سه ماهه اول به کالری اضافی احتیاج ندارید و همچنین واقعاً نیازی به افزایش وزن ندارید.

خوب ، من با BS تماس می گیرم. بدن من در حال رشد یک عضو جدید (جفت) بود ، بنابراین چگونه در جهان برای اطمینان از این امر نیازی به خوردن بیشتر ندارم؟ من دائماً مردم را آموزش می دهم تا به بدن آنها گوش دهند ، و بدن من به من گفت که CATCH را بگیر.

من واقعاً در سه ماهه اول بارداری وزن اضافه کردم ، اما افزایش وزن من در دومین بارداری کاهش یافت (میزان گرسنگی نیز کاهش یافت) و من را به مسیر اصلی بازگرداند. با این حال ، من شروع به زیر سوال بردن همه توصیه های رسمی برای نیازهای کالری و نمودارهای افزایش وزن می کنم.

من 100٪ مطمئن هستم که غذا برای همه علوم یکسان نیست ، بنابراین باید در دوران بارداری صادق باشد. اجازه دهید بدن شما را راهنمایی کند ، نه نمودارها.

3. برنامه ای برای انجام کارهای دیگر به جز زنده ماندن به مدت 8-12 هفته نداشته باشید.

غذا برنامه ریزی نکنید و فکر نکنید که سالم غذا می خورید. پروژه های اضافی یا فعالیت های گفتاری را انجام ندهید. تصور نکنید که تمرینات منظم خود را ادامه خواهید داد. نه ، شما نمی توانید کار دیگری انجام دهید!

شما فقط می خواهید بخوابید. هوس عجیبی برای غذاهایی خواهید داشت که حتی دوست ندارید – بیزاری کامل از تغذیه سالم. نگران نباشید ، تمام می شود. من خوش شانس بودم که فقط مجبور بودم برای مدت طولانی با این علائم مقابله کنم.

4. همه چیز عادی است

آیا در گوگل علائم فوق العاده عجیبی دارید؟ طبیعی:

آیا صبح هنگام بیدار شدن از ناحیه پاها درد دارید؟ طبیعی:

آیا بوی ابرقهرمان می دهید؟ مانند مردی که گاز را به داخل یک بلوک می دمد ، یا همسرتان خوشبو کننده است حتی اگر در اتاق دیگری است؟ طبیعی:

اسهال 2 هفته مستقیم طبیعی است. سرگیجه؟ طبیعی: ترخیص شده؟ آن هم طبیعی است. اسپاسم های غیرقابل کنترل چارلی اسب ، خارش کف دست ، بی خوابی ، تپش قلب ، و آیا پاهای شما در اندازه کامل رشد می کند؟ همه چیز خوبه:

لطفاً در مورد همه اینها از پزشک خود بپرسید ، اما به احتمال زیاد متقاعد خواهید شد که این موارد واقعاً عجیب و غریب که مطمئن هستید اشتباه هستند ، بخشی از بارداری شما هستند.

و به هر حال ، شما نیاز به خرید شورت جدید دارید. همه زنانی که به من گفتند واقعاً نیازی به خرید لباس بارداری ندارند دروغ می گفتند.

درباره نویسنده: مگان (ور) پوککای متخصص تغذیه در اورلاندو فلوریدا است. او دارای یک عمل خصوصی ، آگاهی از تغذیه است ، که در آن به کارآفرینان دیگر می آموزد که چگونه از طریق تغذیه بهره وری و عملکرد خود را به حداکثر برسانند. او زندگی را بهینه کرد. او نویسنده کتابچه راهنمای تغذیه برای کتابچه های راهنما است.

پیوندها:

  1. تشخیص کمبود چربی امگا 3 در نوزادان با آزمایش تصادفی مکمل های DHA مادر در دوران بارداری
  2. محتوای DHA شیر مادر فعالیت شناختی را در نمونه ای از 28 کشور پیش بینی می کند

دیدگاهتان را بنویسید