۵ دلیل برای پایدار نبودن روابط چرا رابطه شما دائمی نیست؟


دلایل روابط ناپایدار

ممکن است اغلب تعجب کنید که در گذشته چه اشتباهی رخ داده است رابطه عاشقانه برایتان پیش آمده است که حتی وقتی همه چیز خوب پیش می رود، ناگهان از هم جدا می شوید. گاهی اوقات فراموش می کنید که چیزهای کوچکی مانند رفتار یا انجام یک عمل کوچک در گذشته می تواند از دلایل اصلی باشد که به تدریج منجر به جدایی شما می شود. برای درک بهتر، در این مقاله به ۵ دلیل روانشناختی چرایی و دلایل روابط ناپایدار بحث می کند

به دلایل زیر برای روابط ناپایدار توجه کنید:

مطالب مرتبط: ۷ راهکار روانشناختی برای تقویت روابط عاشقانه

۱. علل روابط ناپایدار. از همدیگر در مورد خواسته هایتان سوال نمی کنید

یکی از دلایل بی ثباتی روابط، عدم علاقه به خواسته های یکدیگر است. بسیاری از زوج ها فقط به کارهایی فکر می کنند که دوست دارند انجام دهند، اما هرگز آنها را با شریک زندگی خود به اشتراک نمی گذارند. در واقع، آنها از واکنش شریک زندگی خود احساس خجالت یا ترس می کنند که مانع از بیان آن می شود. وقتی می نشینی و منتظر تغییر می مانی، ناگهان، در میانه روزهایی که فکر می کنی همه چیز خوب است، اتفاقی می افتد که اصلاً انتظارش را نداشتی. در این مرحله یکی از شما رابطه را پایان می دهد. وقتی در مورد خواسته ها و خواسته های خود با یکدیگر صحبت نمی کنید، چگونه می توانید انتظار داشته باشید؟ دوام رابطه آیا داری

لینک مرتبط: تعارض در زندگی مشترک: نحوه حل تعارض در روابط عاشقانه

۲. علل روابط ناپایدار. شما نمی توانید نه بگویید

اکثر مردم اهمیت نه گفتن را فراموش می کنند. نه تنها به خاطر سلامت جسمانی‌تان، بلکه برای سلامت روانی‌تان، باید نه بگویید. هنگامی که شریک زندگی شما به هر چیزی بله می گوید، شما از یک سوراخ از احساسات بد فرو می روید. شما در واقع کارهایی را انجام می دهید که دوست ندارید و شما را افسرده می کند. به خاطر پرخوری به همسرتان نه بگویید رابطه ی جنسی مهم است که بگویید نمی‌خواهید، یا نه بگویید زیرا برای انجام کاری که شریک زندگی‌تان می‌خواهد کار می‌کنید. اگر نمی توانید نه بگویید، منتظر بمانید تا این لینک احمقانه تمام شود.

مطالب مرتبط: این تست زندگی عاشقانه و نگرش شما را نسبت به روابط عاشقانه نشان می دهد

۳. نداشتن خط قرمز و عدم توجه به حدود تعیین شده

شما باید مرزهای سالمی برای رابطه خود ایجاد کنید. نه تنها تعیین مرزها و خطوط قرمز در یک رابطه مهم است، بلکه باید همه آنها را نیز اجرا کنید. در غیر این صورت ترسیم آن فایده ای ندارد. اگر خطوط قرمز و مرزها را ترسیم کنید و زحمت اجرای آنها را به خود ندهید، به همسرتان اجازه می‌دهید که خواسته‌های شما چندان جدی نباشد و می‌تواند شما را نادیده بگیرد.

لینک مرتبط: روابط زناشویی; ۱۴ عنصر برای یک زندگی عاشقانه و با ثبات

۴. دنیای شما حول محور شریک زندگی شما می چرخد

این سناریو چیزی نیست جز ناامنی، عدم اعتماد به نفس و عدم اعتماد به نفس. وقتی تنها زمانی که با شریک زندگی خود هستید احساس خوبی دارید و حضور او شما را نترس می کند، باید بدانید که در یک رابطه ناسالم هستید. شما این رفتار را کنترل می کنید زندگی خودت را به دست دیگری بسپار در واقع شما به او اجازه می دهید زندگی شما را نابود کند. نه تنها این، بلکه شریک زندگی خود را نیز تحت فشار قرار می دهید و خسته می کنید. وقتی به این نقطه رسیدید، رابطه شما برای همیشه از بین می رود.

باید به خاطر داشته باشید که سلامت جسمی و روحی شما مسئولیت شماست نه شریک زندگی تان. مستقل شدن را در نظر بگیرید. سعی کنید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. زمانی که با همسرتان زندگی می کنید، متکی به خود باشید.

مقاله مرتبط: عشق به خود; آیا خودت را عاشقانه دوست داری؟

۵. نرسیدن به بلوغ عاطفی

سطح بلوغ یک فرد کلید حفظ یک رابطه است. مهم نیست که یک فرد چقدر در حرفه خود موفق است. اگر او از نظر عاطفی نابالغ باشد، رابطه اش همیشه شکست خواهد خورد.

با این پنج دلیل و یافتن راه حل های مناسب می توانید به روابط پایدار برسید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر