5 غذای برتر برای بازیابی بدن


5 غذای برتر برای بازیابی بدن

آیا ورزش مهمترین غذای بعد از ورزش است؟ انتخاب بهترین غذا برای بهبودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چیزی که بعد از تمرین می خورید تأثیر مستقیمی بر تناسب اندام شما خواهد داشت. اگر می خواهید حجم خود را افزایش دهید یا چربی بسوزانید: عضله بسازید ، فقط یک برنامه ورزشی امکان پذیر نیست.

مرغ ، کینوا ، آووکادو و سبزیجات غذاهایی هستند که بعد از تمرین بهتر بازیابی می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین دستورالعمل های غذایی ریکاوری بدن بازگشت: تنورها: با من باش.

قدرت تغذیه برای بهبود بعد از ورزش

مزایای ورزش پس از پایان تمرین و بازیابی به دست می آید. در پایان تمرین ، ماهیچه ها سعی می کنند تقویت شده و بهبود یابند. در نتیجه ، استفاده از بهترین مواد مغذی برای بازیابی مهم است. تنورها پیشنهاد می کنند ورزشکارانی که سطح تمرینات دشواری دارند باید از رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات بالا استفاده کنند.

غذا خوردن بعد از ورزش باید ظرف یک ساعت پس از ورزش انجام شود. پروتئین به بهبود و عضله سازی کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین قند خون را تثبیت می کنند. همچنین از هدر رفتن ماهیچه ها برای تغذیه بدن جلوگیری می کند. غذا خوردن بعد از ورزش به شما انرژی می دهد و فیبرهای عضلانی را بازیابی می کند. این نکته در ساخت عضله با وزن بدن نیز مهم است.

در سال 2017 ، یک بررسی جالب در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی انجام شد. نتایج نشان داد که خوردن پروتئین پس از ورزش باعث افزایش سنتز پروتئین ماهیچه ها می شود. در این روند ، آنها بهبود می یابند ، ماهیچه های خود را بعد از تمرین بازسازی می کنند. مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که خوردن غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات برای بهبود خوب است. تخم مرغ ، گوشت بدون چربی از دیگر موارد موجود در این لیست است.

بدنسازی بدون مکمل با برنامه ورزشی مناسب و رژیم غذایی اصولی امکان پذیر است. با این حال ، در شرایطی مانند آموزش ورزشکاران حرفه ای ، مربیان ترجیح می دهند از مکمل های بدنسازی برای حجم استفاده کنند. یکی از راهکارهای بازسازی ماهیچه ها تکان دادن پروتئین است.

مشاوره آنلاین بدنسازی و بارگیری برنامه آنلاین اضافی از طرف تیم: تنورها: کلیک

در اینجا بهترین غذاهای غنی از پروتئین برای بهبودی آورده شده است.

بهترین تغذیه برای بهبود بهترین تغذیه بعد از ورزش

  1. ماهی یا مرغ؟

ماهی و مرغ بدون چربی پروتئین مورد نیاز برای ماهیچه ها را تأمین می کند. این پروتئین باید جزء ضروری هر وعده غذایی یا میان وعده بعد از ورزش باشد. پروتئین بدون چربی شامل ماهی ، لوبیا ، مرغ ، استخوانهای بدون پوست است. آنها کالری و چربی اشباع کمتری نسبت به گوشت گاو دارند.

ماهی: طیور حاوی تمام پروتئین های ضروری مانند لوسین ، ایزولوسین و والین است. قبل از شروع ورزش ، غذا را بعد از تمرین آماده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است قبل از ورزش ماهی دودی یا آب پز یا مرغ کبابی تهیه کنید.

  1. قایق رانی

کینوا یکی از غذاهای بعد از ورزش است. کینوا به عنوان یک غلات کامل حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. اگر به غلات علاقه دارید ، کینوا بهترین انتخاب است. حاوی گلوتن نیست. در نتیجه ، برای افرادی که حساسیت به گلوتن دارند مناسب خواهد بود.

اگر به دنبال کاهش وزن اولیه هستید ، کینوا را فراموش نکنید. این غذا را بعد از تمرین به همراه ماهی یا مرغ به عنوان غذایی غنی از پروتئین بخورید. اگر: گیاه خواری میوه ها و سبزیجات زیر را به کینوا اضافه کنید.

گرفتن: برنامه تغذیه بدنسازی برای متخصصین پوست کلیک

  1. آووکادو

آووکادو می تواند یکی از بهترین غذاها باشد بهبود به دلیل اشباع بودن مشهور است. این میوه سالم است و به شما کمک می کند بعد از ورزش احساس بهتری داشته باشید. ورزشکارانی که بدنبال تناسب اندام و کاهش وزن هستند نباید این میوه فوق العاده را از دست بدهند.

آووکادو سرشار از چربی های سالم است. در نتیجه ، برای افرادی که رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک دارند ، انتخاب خوبی است. آووکادو را با تخم مرغ پخته یا نخود فرنگی بخورید.

  1. سبزیجات با برگهای سبز تیره

این سبزی سرشار از ریز مغذی ها و ویتامین ها است. بنابراین ، آنها بخشی سالم از رژیم متعادل برای ورزشکاران هستند. سبزیجات برگ سبز تیره مواد مغذی مهمی مانند کلسیم و آهن را تأمین می کنند. کلسیم به بهبود ساختار عضلات و افزایش استحکام استخوان کمک می کند. آهن همچنین متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. بعد از تمرین از سبزیجات زیر استفاده کنید.

  • اس فناج:
  • شعبانک (اروگوئه)
  • کلم یا صاحب کلم!
  • بوک چوی یا کلم سفید چینی

اسفناج را به اسموتی پروتئینی خود اضافه کنید. یا با برگ کلم سرخ کنید و با کینوا سرو کنید.

بهترین غذا برای ریکاوری بعد از تمرین

  1. شیک پروتئینی یا شیر کاکائو

شیک های پروتئینی آنها در برنامه های بدنسازی یا تناسب اندام بسیار محبوب هستند. این نوشیدنی ها راهی آسان برای دریافت پروتئین پس از تمرین هستند. به خاطر داشته باشید که باید سبکی با کیفیت و بدون قند بسازید. با توجه به اندازه صنعت مکمل ، بهتر است شیک های پروتئینی خود را تهیه کنید. این نوشیدنی ها معمولاً حاوی 30 گرم پروتئین هستند. همچنین حاوی 3 تا 4 گرم اسید آمینه لوسین است که به تحریک رشد ماهیچه ها کمک می کند.

برخی از افراد تصور می کنند که اگر بعد از ورزش پروتئین در رژیم غذایی خود ندارید ، شیر کاکائو جایگزین مناسبی است. اما شیر کاکائو هیچ مزیت خاصی ندارد. این نوشیدنی حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. بنابراین برای بهبود توصیه می شود. اما در واقعیت ، هیچ تفاوتی با مصرف غذای دیگری با یکی از این ریز مغذی ها ندارد.

بهترین زمان برای خوردن بعد از ورزش

در حال حاضر ، شما بهترین غذاهای ریکاوری را می شناسید. اما بهترین زمان برای انجام این قول چه زمانی است؟ مطالعه ای در سال 2013 انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت بین زمان غذا خوردن قبل و بعد از ورزش نباید بیشتر از 4 ساعت باشد. اگر فاصله بین این دو وعده غذایی بیش از 4 ساعت باشد ، احساس خستگی می کنید. در نتیجه ، انرژی کافی برای ورزش و بهبود عضلات خود را از دست خواهید داد.

اغلب مردم قبل از غذا ضربان قلب پایینی دارند. این معمولاً 10 تا 20 دقیقه پس از پایان تمرین اتفاق می افتد. حمام کردن و سپس غذا خوردن یک روش م effectiveثر و رایج است. غذاها ، تخم مرغ و ماست اولویت های اصلی بعد از تمرین هستند.

نتیجه

انتخاب بهترین غذاها برای ریکاوری به شما کمک می کند تا عضله بسازید و بعد از ورزش انرژی کسب کنید. به طور کلی ، ترکیب کربوهیدرات ها و پروتئین ها گزینه مناسبی است. مرغ یا ماهی حاوی چربی ، کینوا از غذاهای بعد از تمرین نیست. همچنین از آووکادو ، سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و پروتئین استفاده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1: رای گیری)
بارگذاری …


نویسنده:

تعطیلات ورز (برگرفته از مقاله insider.com)

در صورت استفاده از این مقاله ، نام و آدرس مستاجر را به عنوان منبع ذکر کنید.

در کانال تلگرام و اینستاگرام Tenorz عضو شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1703:

همچنین می توانید از سایر برنامه های تخصصی برنزه کردن در زمینه بدنسازی و تناسب اندام استفاده کنید.

برنامه آموزشی اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل های ورزشی

برنامه بدنسازی فشرده زنان به مدت 6 هفته

برنامه فشرده سازی عضلات سینه به مدت 4 هفته

تمرینات فشرده عضلات پا به مدت 4 هفته

برنامه فشرده عضلات شکم و جانبی بسته جنسی به مدت 4 هفته

برنامه فشرده برای افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه بدن فشرده تابستانی به مدت 6 هفته

برنامه تکالیف عمومی

برنامه تکالیف خانگی مقدماتی

برنامه تکلیف نیمه حرفه ای

برنامه تکالیف حرفه ای

برنامه تمرین در محل کار

برنامه حجم صدادیدگاهتان را بنویسید