5 ماده غذایی که به ساخت غضروف کمک می کند – دکتر رویا خادمیان


5e16c23de9617 - 5 ماده غذایی که به ساخت غضروف کمک می کند

5: غذاهایی که به ساخت غضروف کمک می کنند

غضروف یک بافت همبند است که در سراسر بدن ما یافت می شود. اگر مفاصل آسیب دیده باشند ، می توانند منجر به درد ، التهاب ، محدودیت تحرک و سفتی شوند. غذاهایی که به ساخت غضروف کمک می کنند دور از ذهن و عجیب نیستند. در این مقاله با آنها آشنا می شوید.

غضروف یک بافت همبند است که در سراسر بدن ما یافت می شود. آسیب های مفصلی می تواند منجر به درد ، التهاب ، محدودیت تحرک و سفتی شود که در نهایت می تواند منجر به آرتروز (OA) ، شایع ترین نوع شود. مصرف غذاهایی که به بازسازی غضروف کمک می کنند دور از ذهن نیستند ، از جمله:

لوبیا

لوبیا یک غذای سالم است که به بازسازی غضروف کمک می کند. برای عملکرد مناسب مفاصل ، لازم است التهاب را تا آنجا که ممکن است کنترل کنید و از فرایند منجر به تخریب غضروف جلوگیری کنید. لوبیا به دلیل خواص ضد التهابی یک گزینه غذایی موثر است. علاوه بر این ، از آنجا که کلاژن یک پروتئین است ، محتوای پروتئین گرانول ها برای پر کردن کلاژن مورد نیاز برای ترمیم غضروف مفید است. لوبیا حاوی مقدار زیادی لیزین است ، یک اسید آمینه که می تواند برای ترمیم غضروف استفاده شود. لوبیا ، نخود فرنگی و بادام زمینی همه حبوبات محسوب می شوند ، به این معنی که شما گزینه های بیشماری برای دریافت بیشتر آنها در رژیم غذایی خود دارید.

نارنجی

کلاژن پروتئینی است که بدن شما برای تولید ویتامین C به آن احتیاج دارد ، که یکی از اجزای اصلی غضروف است. پرتقال یک انتخاب عالی برای ساختن کلاژن ویتامین C و همچنین بهبود سلول ها است. ویتامین C همچنین به مقدار زیاد در غذاهای دیگر مانند کیوی ، فلفل قرمز ، کلم و توت فرنگی یافت می شود. خوشحال می شوید بدانید که کلاژن برای حفظ جوانی پوست نیز مهم است. بنابراین ، افزودن غذاهای غنی از ویتامین C به شما کمک می کند جوان تر و جوان تر به نظر برسید.

انار

میوه انار به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شناخته شده است. تحقیقات مستمر از دانشگاه Case Western Reserve نشان می دهد که انار برای “بیان و تولید چندین واسطه کاتابولیسم غضروف” مفید است. به طور خلاصه ، انار به بدن شما کمک می کند موادی تولید کند که از غضروف محافظت می کند.

چای سبز

به نظر می رسد که چای سبز تقریباً در هر لیستی از غذاهایی که باید برای مبارزه با مشکلات سلامتی مصرف شوند ، وجود دارد. وقتی دانشمندان تمام خواص مفید چای سبز را کشف کردند ، تعجب آور نیست که بگوییم چای سبز غضروف را بازسازی کرده و علائم آرتروز را تسکین می دهد. به بسیار مفید.

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد از ترکیبات چای سبز مانند کاتچین ها و پلی فنول ها می توان برای محافظت از غضروف و ترمیم آن استفاده کرد.

جوانه بروکسل

ویتامین K برای سلامت استخوان ها و مفاصل ضروری است. خوشبختانه این ویتامین در بسیاری از غذاها مانند جوانه بروکسل یافت می شود. اگر جوانه بروکسل را با کمی روغن زیتون بپزید ، از خواص ضد التهابی معمولی این دو غذا حتی بیشتر از حد معمول لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید