6 راه برای دریافت امگا 3 – متخصص تغذیه اصفهان


6 راه برای دریافت امگا 3

چگونه می توانید مطمئن شوید که روزانه به میزان کافی از این مواد مغذی استفاده می کنید؟ در این مقاله از وب سایت رضا اطمینانانی متخصص تغذیه اصفهان به 6 روش دریافت امگا 3 اشاره می کنیم.

1. مصرف گردو دانه ها.

خوردن تخم مرغ و آجیل یکی از بهترین راه ها برای دریافت اسیدهای چرب امگا 3 است. یک راه ساده برای گنجاندن بذر کتان در رژیم غذایی شما استفاده از آن در سالاد ، سوپ و آبگوشت است. به عنوان میان وعده ، می توانید مقداری مغز گردو بخورید تا از اسیدهای چرب امگا 3 استفاده کنید. راه دیگر خوردن دانه های بادمجان و بادام زمینی است. اگرچه اسیدهای چرب امگا 3 موجود در این اجزا از گردو و دانه کتان ارزش کمتری دارند ، اما به تنهایی دارای ارزش هستند.

2. انواع لوبیا.

یکی از ارزشمندترین غذاهایی که باید در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید لوبیا است. در هر فنجان یک فنجان. سویا ، لوبیا سفید و قرمز حاوی 1 گرم اسیدهای چرب امگا 3 هستند. پنیر توفو همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است ، بنابراین استفاده از این پنیر نیز یک انتخاب غذایی ارزشمند است.

3. ماهی.

ماهی یکی از غذاهایی است که سرشار از امگا 3 است ، هر 100 گرم ماهی (ماهی چرب) حاوی 2 گرم اسیدهای چرب امگا 3 است ، اما باید از خوردن ماهی خودداری کنید ، زیرا اسیدهای چرب امگا 3 هستند. در حین سرخ شدن از بین می رود. اسیدهای چرب امگا 3 ماهی می تواند خطر ابتلا به تصلب شرایین را کاهش دهد. در یک مطالعه ، دانشمندان دریافتند که خوردن ماهی سرخ کرده هیچ تاثیری در پیشگیری از این بیماری ندارد ، زیرا امگا 3 ماهی در اثر سرخ شدن آسیب می بیند. بهترین انتخاب غذاهای دریایی حاوی امگا 3 ، ماهی آزاد ، ساردین ، ​​ماهی تن و میگو.

4. انواع روغن ها.

امروزه از روغن تخمه آفتابگردان بیشتر در صنایع غذایی در خانه استفاده می شود ، زیرا روغن تخمه آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب امگا 6 است ، امگا 6 در انسان بیشتر از امگا 3 است و عدم تعادل مجموع این دو نوع است. اسیدهای چرب در بدن مطلوب نیستند. روغن هایی مانند زرده تخم مرغ ، روغن کانولا ، روغن سویا ، روغن گردو ، روغن جوانه گندم و روغن زیتون تصفیه نشده دارای اسیدهای چرب امگا 3 کمتری هستند.

از روغن تخم مرغ ، زیتون و آجیل در حین پخت استفاده نکنید ، زیرا گرما ارزش تغذیه ای این روغن ها و بهترین استفاده در سالاد را از بین می برد.

5. میوه ها و سبزیجات.

اکثر مردم تصور می کنند که فقط ماهی ، برخی روغن ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند ، در حالی که میوه ها و سبزیجات نیز حاوی مقداری اسیدهای چرب امگا 3 هستند. در میان سبزیجاتی که امگا 3 بیشتری دارند سبزیجات سبز تیره مانند اسفناج ، کلم ، کدو ، بروکلی و گل کلم هستند.

آووکادو ، خربزه و نخود حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

6 راه برای دریافت امگا 3 |  متخصص تغذیه اصفهان

6. سایر غذاها.

اگر جوجه های شما از تخم مرغ شما تغذیه می کنند ، تخم مرغ آنها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است ، بنابراین همه تخم مرغ ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نیستند. به جای مصرف مکمل های امگا 3 ، بهتر است غذاهایی بخورید که حاوی امگا 3 و در نتیجه نیاز بدن به این مواد مغذی باشد.

منابع امگا 3 در یک نگاه

ماهی (به عنوان مثال ماهی تن ، ماهی آزاد ، ساردین و قزل آلا)
روغن (به عنوان مثال روغن تخم مرغ ، روغن سویا و روغن گردو)
گردو (مانند گردو)
دانه های سویا
دانه ها (به عنوان مثال دانه های بادمجان)
لوبیا (به عنوان مثال لوبیا قرمز ، سویا و لوبیا سفید)
پنیر توفو
کدو تنبل و کدو سبز
سبزیجات سبز تیره مانند اسفناج ، کلم بروکلی و گل کلم.


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اولیه تغذیه مقدار غذا و.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

محصولات تراریخته و غذایی

بررسی مضرات مواد حاوی قند

غذاهای دودی پرخطر

نیاز به غذای گرم و سرد



دیدگاهتان را بنویسید