۶ راه برای کمک به گونه های در حال انقراض – تک بست ۱۰۰


راه هایی برای کمک به حفاظت از گونه های در حال انقراض
اعتبار عکس: Pixabay

ایالات متحده دارد بالای ۱۳۰۰ گونه های در خطر انقراض که در خطر انقراض هستند. انقراض می تواند به دلیل تغییرات محیطی ناشی از اعمال یا طبیعت افراد باشد. هر گونه برای زنده ماندن به زیستگاه خاصی نیاز دارد و هنگامی که مردم زیستگاه یا خانه هایی را که این گونه ها به آن تکیه می کنند تغییر می دهند، در معرض خطر انقراض قرار می گیرند. گیاهان و حیوانات دنیا را زیباتر و هیجان انگیزتر می کنند.

انقراض ممکن است اکوسیستم ها را از طریق اثرات آبشاری تغییر دهد، منجر به از بین رفتن گونه های راس شود، گرده افشانی را به خطر بیندازد، زنجیره غذایی را به خطر بیندازد، غنای درمانی طبیعت را از دست بدهد، بر اقتصاد تأثیر منفی بگذارد، و معیشت را از بین ببرد. این مقاله شش راه را مورد بحث قرار می دهد که می توانید به محافظت از گونه های در معرض خطر کمک کنید.

در مورد گونه های در حال انقراض در منطقه خود بیاموزید

یادگیری در مورد گونه های در حال انقراض در منطقه شما اولین گام برای محافظت از آنها است. پس از اینکه گونه ای در فهرست در معرض خطر یا تهدید قرار گرفت، از حمایت ویژه دولت فدرال برخوردار می شود. شیلات دریایی ملی یا خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده بررسی و تعیین می کند که آیا این گونه واجد شرایط حفاظت است یا خیر. قانون گونه های در حال انقراض.

تحقیق کنید تا لیستی از گونه های در حال انقراض را در منطقه خود بیابید، سپس راه هایی برای کمک به نجات آنها از انقراض بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از پارک‌ها، پناهگاه‌های حیات‌وحش و سایر مکان‌هایی که گونه‌های در معرض خطر انقراض زندگی می‌کنند، دیدن کنید. دنیای ببر.

۲. از سازمانی حمایت کنید که گونه های در خطر انقراض را نجات دهد

مناطق حفاظت‌شده مانند باغ‌وحش‌ها، آکواریوم‌ها، پناهگاه‌های حیات‌وحش، و سازمان‌ها برای گونه‌های در حال انقراض پناهگاهی ارائه می‌دهند. حفاظت از زیستگاه آنها کمک زیادی به نجات آنها می کند. بنابراین، داوطلب شدن در پروژه‌هایی را که برای رفاه گونه‌های در معرض خطر انقراض است، از جمله راه‌اندازی مراکز نجات، مبارزه با شکار غیرقانونی یا آموزش محیط‌بانان در نظر بگیرید. همچنین می توانید به سازمان هایی که از این گونه ها محافظت می کنند کمک مالی کنید. دنبال کردن سازمان هایی که از گونه های در خطر انقراض محافظت می کنند می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چه کاری می توانید برای کمک انجام دهید.

گیاهان بومی را پرورش دهید

کاشت گل‌ها، درختان و بوته‌های بومی در حیاط خلوت، پناهگاه و غذا برای حیات وحش بومی، از جمله پروانه‌ها و حشرات، فراهم می‌کند. این همچنین می تواند به گرده افشانی گیاهان شما کمک کند. گیاهان مهاجم را نکارید زیرا می توانند گونه های بومی را که حیوانات به آنها وابسته هستند سبقت بگیرند و به خطر بیاندازند. از علف‌کش‌ها و آفت‌کش‌های سمی خودداری کنید، زیرا آنها یک قاتل اولیه برای گرده‌افشان‌های حیاتی مانند زنبورهایی هستند که تعادل اکولوژیکی را حفظ می‌کنند.

۴. ایجاد آگاهی

سازمان‌های حیات‌وحش و باغ‌وحش‌ها به صدای شما وابسته هستند تا به حمایت از گونه‌های در حال انقراض کمک کنند. شما و دیگران می توانید روزهایی را برای ایجاد آگاهی نسبت به گونه های در معرض خطر اختصاص دهید. شما همچنین می توانید طومارها را امضا کنید، پیوندهای مقالات را به اشتراک بگذارید و پست های رسانه های اجتماعی در مورد این گونه ها را به اشتراک بگذارید.

۵. لبنیات و گوشت را از رژیم غذایی خود حذف یا کاهش دهید

وگان شدن یک راه عالی برای حفظ محیط زیست است. دامپروری باعث آلودگی، جنگل زدایی و مصرف آب می شود. همچنین منجر به از بین رفتن زیستگاه، فرسایش خاک، نابودی جنگل های بارانی، مناطق مرده اقیانوسی و انقراض گونه ها. مقادیر زیادی غذا، زمین، آب و انرژی برای نگهداری حیوانات برای غذا مورد نیاز است. مصرف غذاهای گیاهی می تواند به نجات سیاره برای بهبود گونه های در حال انقراض و کاهش رنج حیوانات کمک کند.

۶. یک حیوان را به فرزندی قبول کنید

حمایت از یک حیوان راه عالی دیگری برای کمک به گونه های در معرض خطر انقراض است. بنیاد جهانی حیوانات و صندوق جهانی حیات وحش بسته‌های ساده پذیرش مجازی را برای گونه‌های در معرض خطر ارائه می‌دهند. به اشتراک گذاری فرزندخواندگی خود در رسانه های اجتماعی می تواند به تشویق دیگران برای فرزندخواندگی یک حیوان کمک کند.

پینوشت

حفاظت از گونه های در معرض خطر آنها را از انقراض نجات می دهد. از این راه ها برای کمک به گونه های در معرض خطر استفاده کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر