۷ نکته برای سفر در فصل باران های موسمی [Points to Keep in Mind] – یک قفل ۱۰۰


دارجلینگ در باران های موسمی
عکس: کلاژ

برای همه، فصل باران های موسمی واقعا خوب است. آب و هوا برای سفر و کاوش در مکان های جدید ایده آل است زیرا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد. همه ما به خاطر بوی علف و خاک خیس، صدای برخورد قطرات باران به زمین و گرمای یک فنجان چای داغ از روزهای بارانی لذت می بریم. با این حال، این فصل بیماری ها، حوادث و بلایای طبیعی را نیز به همراه دارد. بنابراین، برای کمک به شما در پیروی از نکات سفر فصلی ما، فهرستی تهیه کرده‌ایم.

۱. یک مقصد را انتخاب کنید

اگر به یک سفر جاده ای می روید، مقصد امنی را برای رفتن انتخاب کنید. در بسیاری از موارد، جاده های باران زده می توانند ساعت ها شما را سرگردان کنند، بنابراین حتماً مسیر خود را از قبل بررسی کنید. هنگام سفر در شب از جاده های ناهموار و صخره ای خودداری کنید. در هنگام وزش بادهای موسمی از دیدن مکان های کوهستانی خودداری کنید زیرا رانش زمین، سیل و رانش گل در ارتفاعات بیشتر اتفاق می افتد. قبل از انتخاب مکان یک مطالعه کامل انجام دهید.

لباس و حوله اضافی برای کل خانواده همراه داشته باشید تا در صورت خیس شدن بتوانید آنها را تعویض کنید. لباس های مصنوعی اضافی که سبک وزن هستند و به سرعت خشک می شوند همراه داشته باشید. مقداری لباس گرم در کوله پشتی خود قرار دهید تا از بیمار شدن شما جلوگیری کند.

۳. غذا و بطری آب خود را بیاورید

از خوردن غذای فروشندگان کنار جاده ای یا نوشیدن آب از فواره های عمومی در طول باران های موسمی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث بسیاری از عفونت های ناشی از آب شود. بیماری های منتقله از غذا مانند مسمومیت غذایی، اسهال و درد معده می تواند ناشی از غذای ناسالم باشد. غذاهای سبک یا آماده مصرف کنید. هنگام سفر، معمولاً ایده خوبی است که میوه های فصل را در لیست خود قرار دهید. همیشه آب بطری همراه خود داشته باشید و بهتر است قبل از مصرف آن را بجوشانید.

۴. حمل کیسه های ضد آب

کیسه های ضد آب همراه داشته باشید تا وسایل خود را ایمن نگه دارید. اگر قبلاً چمدان ضد آب ندارید، یک کاور چمدان ضد آب تهیه کنید. چه کسی از گرفتن عکس های زیبا در سفر لذت نمی برد؟ آخرین چیزی که در سفر می خواهید آسیب دیدن تلفن یا دوربین شما است، بنابراین مطمئن شوید که برای محافظت از آنها قاب های شفاف، ضد آب و قابل تنفس همراه خود داشته باشید.

در حالی که گرفتن عکس در باران می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، آبشارها اغلب مملو از آب می شوند و بسیاری از مناطق در نتیجه بارندگی دچار سیل می شوند. مردم اغلب در این مواقع برای گرفتن سلفی یا عکس به آنها نزدیک می شوند که گاهی اوقات منجر به اتفاقات ناگوار می شود. به خصوص هنگام عکس گرفتن مراقب باشید. فقط برای عکس گرفتن وارد مناطق خطرناک نشوید.

۶. کیف پزشکی همراه داشته باشید

بسیاری از بیماری ها در فصل باران های موسمی ظاهر می شوند. برای محافظت از خود در برابر بیماری ها یا عفونت های مکرر در سفر، حتما یک کیسه کمک های اولیه کوچک به همراه داشته باشید. باید دارای دافع پشه یا رول باشد. مقداری دارو برای آنفولانزا، سرماخوردگی و سایر بیماری ها همراه داشته باشید. یک دماسنج، مسکن، ضدعفونی کننده دست، و پانسمان نیز ممکن است به عنوان احتیاط در کیت پزشکی گنجانده شود.

۷. مبانی موسمی

بارندگی نامنظم است. مطمئن شوید که یک سایبان بارانی سبک بزرگ دارید که می تواند به اندازه کافی شما را بپوشاند و از گرفتار شدن شما در باران جلوگیری کند زیرا باران شدید ناگهانی می تواند شما را از سر تا پا اشباع کند. برای محافظت از پاهای خود می توانید چکمه های بارانی بپوشید. کفش های فانتزی یا صندل های پاشنه بلند نپوشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر