Aidoc از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای نشان دادن و غربالگری آنوریسم های مغزی مجوز دریافت می کند.Idoc ماه گذشته دومین تاییدیه FDA 510(k) را برای نرم افزار هوش مصنوعی با هدف یافتن و مرتب سازی آنوریسم های احتمالی مغزی در توموگرافی کامپیوتری (CT) دریافت کرد.

مطابق با در پایگاه داده FDA، آژانس تقریباً همزمان با الگوریتم Aidoc برای گزارش پنوموتوراکس یا فروپاشی ریه در اشعه ایکس، این ابزار را در ماه مارس چراغ سبز نشان داد. این مجوز هفته گذشته اعلام شد.

Aidoc این ابزار را به عنوان نهمین ۵۱۰ (k) تعریف می کند. تاییدیه های دیگر آن شامل برنامه غربالگری و اطلاع رسانی ارائه دهنده خدمات است خونریزی داخل جمجمه، شکستگی ستون فقرات گردنی، آمبولی ریه تصادفی، انسداد عروق بزرگ و شکستگی دنده.

ما می‌دانیم که هوش مصنوعی لزوماً یک راه‌حل نیست. وقتی با مدیران بیمارستان صحبت می‌کنیم، بیشتر به رویکرد سازمان نسبت به هوش مصنوعی مربوط می‌شود، زیرا مردم متوجه می‌شوند که این مانند یک پونی یک نفره نخواهد بود. با آن کار کنید.” MobiHealthNews.

“بنابراین باید راهی برای ایجاد یک استراتژی جامع پیرامون هوش مصنوعی وجود داشته باشد. اعتقاد ما این است که باید هم یک ارائه دهنده محتوا و هم یک پلتفرم باشیم.”

چرا مهم است

آنوریسم مغزی یا برآمدگی رگ خونی در مغز در صورت پارگی می تواند کشنده باشد. طبق گفته کلینیک مایو. با این حال، آنوریسم ممکن است قبل از پارگی یا نشت علائمی ایجاد نکند، به خصوص اگر کوچک باشد، بنابراین ممکن است تنها زمانی تشخیص داده شود که شرایط دیگر آزمایش شوند.

برنامه Aidoc Brain Aneurysm همچنین شامل یک گردش کار هماهنگی مراقبت است که می تواند در ارائه دهندگانی مانند جراحان عصبی عروقی و متخصصان مغز و اعصاب تکرار شود. والاک استدلال می کند که نوع ارتباط و هماهنگی با کل تیم مراقبت یکی از مکان هایی است که هوش مصنوعی می تواند نتایج را بهبود بخشد.

“در گزارش نوشته شده است، اما بعداً چه کار می‌کنید و این پیگیری متعلق به چه کسی است؟ متأسفانه، بیماران در آنجا بین شکاف‌ها می‌افتند. روشی که ما راه‌حل را ساختیم، این دو جزء مکمل است که در آن یک عنصر واقعاً تریاژ و اطلاع‌رسانی است، اما سپس به آنها کمک می کنید حلقه را ببندند.

روند بزرگ

شرکت های دیگری که از هوش مصنوعی برای تصویربرداری استفاده می کنند عبارتند از Qure.ai و Zebra Medical Vision. دومی اواخر سال گذشته با Nanox ادغام شد و به Nanox.AI تغییر نام داد.

آیدوک که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، گفت که در مجموع حدود ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. دور آخر شرکت در جولای سال گذشته ۶۶ میلیون دلار درآمد داشت. والاک گفت آیدوک قصد دارد تعداد محصولات خود را در سال ۲۰۲۲ دو برابر کند.

“تاکنون، ما تمرکز زیادی روی جنبه‌های تیز داشته‌ایم، که فکر می‌کنم بسیار منطقی است، زیرا این‌ها حوزه‌های مهمی هستند که هوش مصنوعی می‌تواند به آنها کمک کند. اما حوزه بزرگی که ما به آن می‌پردازیم، نتایج نیز هست. فکر می کنم هوش مصنوعی ارزش زیادی دارد.» او گفت.

“به علاوه کل موضوع بستن حلقه یک موضوع بزرگ و گسترده برای ما در سال جاری است. اگر تنها با کمک یک پزشک به یک سیستم عامل برای یک سازمان تبدیل شوید، پتانسیل زیادی وجود دارد. در واقع به پایین آوردن بیماران کمک می کند.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر