AP News Feed 3:45 AM – WebView Tech


در اینجا آخرین پوشش خبری، اخبار برتر و محتوای تبلیغاتی AP آمده است. همه زمان‌ها EDT هستند برای اطلاعات دقیق در مورد پوشش AP، از برنامه پوشش در https://newsroom.ap.org دیدن کنید.

————————————

اخبار برتر

————————————

روسیه – اوکراین – جنگ – تهدید هسته‌ای – اوکراینی‌ها دیگر تعجب نمی‌کنند که آیا روسیه توسط روسیه با سلاح‌های هسته‌ای مورد حمله قرار می‌گیرد یا خیر. برای آن آماده می شوند. مردم معمولاً در مورد اینکه کدام شهر ممکن است محتمل ترین هدف باشد یا از چه نوع سلاحی استفاده کنند بحث می کنند. در بحبوحه ترس‌های جنگ و هسته‌ای، بسیاری ذخایر ذخیره کردند و برنامه‌های مفصلی برای بقا انجام دادند. دیگران با طنز سیاه با او روبرو می شوند. به نظر می رسد تهدید هسته ای در ذهن همه است. نوشته هانا آهیرووا و آدام شرک. ارسال شده: ۱۳۰۰ کلمه، عکس.

انتخابات ۲۰۲۲ – بایدن – رئیس جمهور جو بایدن به عنوان بخشی از آخرین نوسان اصلی مبارزات انتخاباتی خود در آستانه انتخابات میان دوره ای از کالیفرنیا و ایلینوی بازدید می کند. نوشته عامر مدنی. آینده: ۵۰۰ کلمه، یک تصویر در ساعت ۵:۳۰ صبح اولین رویداد در سن دیگو در ساعت ۲:۴۵ بعد از ظهر.

چین – آلمان – اولاف شولتز صدراعظم آلمان با شی جین پینگ رئیس جمهور چین در پکن برای یک سفر یک روزه که به دلیل حمایت ضمنی چین از روسیه در جنگ با اوکراین و اختلاف نظرهای مداوم بر سر روابط اقتصادی و مسائل حقوق بشری تقویت شده بود، ملاقات کرد و انتقاداتی را در پی داشت. تعداد مقدمه: ۸۰۰ کلمه، عکس.

کلینیک‌های فوق‌العاده سقط جنین – یک کلینیک سقط جنین در کانزاس یکی از اولین کلینیک‌های این کشور بود که پس از لغو دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. وید غرق در بیماران است. برخی از آرکانزاس، میسوری، اوکلاهما، تگزاس و حتی لوئیزیانا ۱۰ ساعت یا بیشتر رانندگی می کنند تا به آنجا برسند. اما این فقط در صورتی است که بتوانند قرار ملاقات بگذارند. کلینیک های برنامه ریزی شده والدین در ایالت، از جمله این کلینیک های جدیدتر، تنها می توانند حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از بیمارانی را که به دنبال سقط جنین هستند، بپذیرند. کانزاس یکی از معدود ایالت های این منطقه است که هنوز سقط جنین به دستور دادگاه ارائه می دهد. نوشته Heather Hollingsworth مقدمه: ۱۱۸۰ کلمه، عکس.

LOTTERY-EVY – سومین جایزه بزرگ لاتاری در تاریخ ایالات متحده، مردم در سراسر کشور به دنبال فرصتی برای برنده شدن یک جکپات بزرگ هستند. اما در پنج ایالتی که قرعه‌کشی ندارند، تماشاگران حسود از خطوط دولتی عبور می‌کنند یا پول بلیت را برای دوستان و خانواده در سراسر خطوط می‌فرستند، به امید اینکه در این اقدام شرکت کنند. توسط کیم چندلر و مارک تیسن ارائه دهنده: ۸۸۰ کلمه، عکس.

Medlast – وبا – هزاران مورد وبا در هفته های اخیر لبنان، سوریه و عراق را فراگرفته است. این سه کشور با رو به وخامت مراقبت های بهداشتی و زیرساخت های آب، هرج و مرج و آوارگی دست و پنجه نرم می کنند. این امر از پاسخ مناسب به بیماری که به سرعت در حال گسترش است جلوگیری می کند. شیوع این بیماری نشان دهنده یک شکست بزرگ برای تلاش های جهانی برای ریشه کنی وبا و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های منتقله از طریق آب تا ۹۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ است. توسط کریم شهیب. تعداد مقدمه: ۸۸۰ کلمه، عکس.

—————————————————————————————

بیشتر در مورد جنگ روسیه و اوکراین

———————————————————————————

بازدید سناتورها از روسیه، اوکراین و جنگ – دو سناتور آمریکایی روز پنجشنبه با خانواده های خود در پایتخت اوکراین دیدار کردند و متعهد شدند که با نزدیک شدن به فصل زمستان به کمک های بشردوستانه به این کشور جنگ زده ادامه دهند. کریس کونز، دموکرات دلاور، و راب پورتمن، جمهوریخواه اوهایو، هنگام بازدید از یک مرکز توزیع در کیف و صحبت با خانواده هایی که برای فصلی تاریک و سرد با گرمایش و برق ناکافی آماده می شدند، تعهد خود را به مردم اوکراین تکرار کردند. مقدمه: ۶۰۰ کلمه، عکس.

روسیه – اوکراین – جنگ – پس از قطع مجدد برق خارجی از شبکه برق اوکراین، بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا برای تامین انرژی سیستم های ایمنی خود به ژنراتورهای دیزلی اضطراری متکی بود. مقدمه: ۱۱۱۰ کلمه، عکس.

———————————

برای درمان

——————————

بکت-نتس-ایروینگ – کایری ایروینگ از بروکلین نتس حداقل پنج بازی بدون دستمزد پنج شنبه تعلیق شد زیرا مکرراً “به وضوح اعلام نکرد که اعتقادات یهودی ستیزانه ندارد.” مقدمه: ۱۰۰۰ کلمه، عکس.

یک دادگاه تجدیدنظر فدرال روز چهارشنبه گفت که یک مسابقه ملی زیبایی دارای حق متمم اول است که یک زن تراجنسیتی را از مسابقه رد صلاحیت کند، زیرا درج او پیام مسابقه را در مورد “این بدان معناست که او می خواهد “سرگرمی” زن بودن را ارسال کند. تعداد معرفی: ۶۵۰ کلمه، عکس.

زمین لرزه ترکیه – به گفته مقامات، زمین لرزه نسبتا شدیدی استان ازمیر در غرب ترکیه را لرزاند که باعث وحشت ساکنان و واژگونی مناره یک مسجد شد. دو نفر در حالی که با وحشت سعی در فرار از خانه خود داشتند مجروح شدند. مقدمه: ۱۸۰ کلمه.

MEDIA-CNBC-SMITH – دو سال بعد، CNBC برنامه خبری شبانگاهی شپرد اسمیت را به دست آورد. تعداد مقدمه: ۲۹۰ کلمه، عکس.

بریتنی گرینر – مقامات سفارت ایالات متحده در روسیه، بریتنی گرینر، ستاره زندانی WNBA را تنها چند هفته پس از رد درخواست تجدیدنظر او علیه محکومیت ۹ ساله‌اش برای نگهداری مواد مخدر، ملاقات کردند. مقدمه: ۳۷۰ کلمه، عکس.

بدرفتاری جنسی – پل هاگیس – کارگردان هاگیس می گوید که خودش را به یک روزنامه نگار مجبور نکرده است. مقدمه: ۷۹۰ کلمه، عکس.

——————————————

انتخابات ۲۰۲۲

————————————————

انتخابات ۲۰۲۲ – ویرجینیا – لوریا – نماینده الین لوریا آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی خود را برای انتخاب مجدد در بخش‌های جدید ویرجینیا سپری می‌کند و تلاش می‌کند تا حمایت جمعیت سیاهپوست را به دست آورد که آرای آنها می‌تواند انتخاب او را برای دور سوم تعیین کند. لوریا، یک دموکرات، خود را در تضاد با رقیب جمهوری خواه خود می بیند. از فرنوش امیری. آینده: ۱۱۵۰ کلمه، عکس تا ساعت ۵:۳۰ صبح.

انتخابات ۲۰۲۲ – نیوهمپشایر – ناحیه یک – نماینده ایالات متحده. چیس پاپاس رقیب جمهوری خواه را متهم کرد که سیاست را بدون ارائه راه حلی برای مشکلات به عنوان شغل در نظر گرفته است، در حالی که کارولین لویت دموکرات فعلی را متهم کرد که در جریان سومین و آخرین مناظره آنها یک موضوع حزبی است. مقدمه: ۶۰۰ کلمه، عکس.

۲۰۲۲-انتخابات پنسیلوانیا و سنا – نماد تلویزیونی اپرا وینفری از جان فترمن دموکرات در یک رقابت تنگاتنگ برای سنای پنسیلوانیا حمایت کرد و جمهوری خواه D را رد کرد. مهمت اوز، که نزدیک به دو دهه پیش زمانی که او را به عنوان مهمان دائمی در برنامه گفتگوی پرطرفدار روزانه خود آورد، به او کمک کرد تا به یک ستاره تبدیل شود. تعداد معرفی: ۲۸۰ کلمه، عکس.

انتخابات ۲۰۲۲ – کامالا هریس معاون رئیس جمهور هریس در سراسر کشور مبارزات انتخاباتی کرده است – نه برای او، بلکه برای تقویت نامزدهای دموکرات. این فرصتی است برای او تا بعد از دو سال از ناموفق بودنش برای ریاست جمهوری، اقتدار سیاسی خود را به نمایش بگذارد. مقدمه: ۱۳۶۰ کلمه، عکس.

انتخابات ۲۰۲۲ – فرماندار نیویورک – معاون رئیس جمهور کامالا هریس و وزیر امور خارجه سابق هیلاری کلینتون در شهر نیویورک برای فرمانداری کمپین می کنند. کتی هوچول، یک دموکرات که با یک انتخابات رقابتی غیرمنتظره روبروست. مقدمه: ۷۹۰ کلمه، عکس.

—————————————

واشنگتن

—————————————

دیوان عالی – دادگاه عالی بیش از هر زمان دیگری شبیه آمریکا است. وکلایی که در دیوان عالی کشور بحث می کنند؟ زیاد نیست. در جلسه دو هفته ای کنونی تنها ۲۵ مرد و دو زن حضور داشتند و اختلاف نژادی و قومیتی بین وکلا نیز مشهود است. نوشته شده توسط مارک شرمن و جسیکا گرسکو. آینده: ۹۰۰ کلمه، عکس تا ساعت ۵:۳۰ صبح.

مشکلات حقوقی ترامپ – یک قاضی منهتن گفت که او یک ناظر مستقل را منصوب خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که دیگر کلاهبرداری در شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا وجود ندارد و توانایی آن برای تجارت، فروش دارایی ها و بازسازی آزادانه شرکت را محدود می کند. یافت شده R. ​​Sisak تعداد مقدمه: ۸۲۰ کلمه، تصویر.

سرویس درآمد داخلی گزارش داد که بازوی مبارزه با جرم و جنایت IRS که جرایم مالی را ردیابی می کند و دارایی های گران قیمت نخبگان تحریم شده روسیه را دنبال می کند، بیش از ۳۲ میلیارد دلار را برای مصادره نهایی در سال مالی گذشته شناسایی کرده است. مقدمه: ۴۰۰ کلمه، عکس.

————————————————

بین المللی

————————————————

اعتراض ایران – ایران در حالی جشن تسخیر سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ را برگزار کرد که رژیم مذهبی این کشور پس از مرگ زنی ۲۲ ساله که قبلاً توسط پلیس اخلاق کشور دستگیر شده بود، با اعتراضات سراسری روبرو شد. تعداد کلمات ارسالی: ۶۳۰ کلمه.

هند – جدی – آلودگی هوا – مقامات هند روز جمعه کارخانه‌ها و کارگاه‌های ساختمانی را بستند، خودروهای دیزلی را محدود کردند و آب پاش‌ها و تفنگ‌های ضد مه را برای کنترل مه دود در منطقه پایتخت مستقر کردند. تعداد معرفی: ۶۳۰ کلمه، عکس.

اجلاس آب و هوای سازمان ملل – آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داده است که سیاره زمین به سمت “آشوب آب و هوایی” برگشت ناپذیر پیش می رود و از رهبران جهان در اجلاس آب و هوایی آتی در مصر خواست تا جهان را در مسیر درست قرار دهند. کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و عمل به وعده های خود. تامین مالی آب و هوا و کمک به کشورهای در حال توسعه برای تسریع انتقال خود به انرژی های تجدیدپذیر. مقدمه: ۶۰۰ کلمه، عکس.

———————————

ملی

———————————

تیراندازی در نیوتاون – الکس جونز مجری Infowars با احتمال جریمه های اضافی برای آنچه که قبلاً به دلیل انتشار تئوری های توطئه در مورد تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک مدیون است با شروع مرحله خسارات تنبیهی روبرو می شود. محاکمه او در کانکتیکات قرار است روز جمعه آغاز شود. در شکایت خانواده های قربانیان. مقدمه: ۷۹۰ کلمه، عکس.

سوء رفتار جنسی هاروی واینستین – وکیل هاروی واینستین روز پنجشنبه پیشنهاد کرد که تغییرات در گزارش ماساژدرمانگر درباره تجاوز جنسی غول آزار جنسی در سال ۲۰۱۰ به این معنی است که او جزئیات را ساخته است، در حالی که اصرار داشت که کار با ضربه تمام می شود. خاطرات مفصل تری منتشر شده است: ۵۵۰ کلمه، عکس.

وکیل جرایم جنسی – دادگاه عالی واشنگتن روز پنجشنبه با درخواست یک مجرم جنسی ثبت شده برای وکالت در ایالت موافقت کرد – اگرچه این مرد می گوید مطمئن نیست که پس از پایان کار به وکالت پایان دهد. تعداد کلمات ارائه شده: ۸۱۰ کلمه.

تجاوز به همسر پلوسی – مرد کانادایی متهم به نفوذ به خانه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در سانفرانسیسکو و حمله با چکش به وی، باید توسط مقامات مهاجرتی دستگیر شده و پس از بیش از دو دهه خدمت به ایالات متحده اجازه ورود داده می‌شد. از بازگشت به آمریکا. پیش از این، یک مقام فدرال گفته بود. تعداد معرفی: ۶۳۰ کلمه، عکس.

ایندیانا – سقط جنین – یک پزشک ایندیاناپولیس که یک قربانی تجاوز جنسی ۱۰ ساله از اوهایو را سقط کرد، از دادستان کل ایندیانا شکایت کرد تا از استفاده از شکایات “بیهوده” مصرف کنندگان برای صدور احضاریه برای درخواست سوابق پزشکی محرمانه بیمار جلوگیری کند. او هست. تعداد معرفی: ۶۳۰ کلمه، عکس.

—————————————————

علوم بهداشتی

——————————————————

مرگ و میر ناشی از مصرف الکل – بر اساس داده های جدید دولت، مرگ و میرهایی که مستقیماً به الکل نسبت داده می شود در ایالات متحده در سال اول همه گیری COVID-19 تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها قبلاً گفته بود که تعداد کل این مرگ و میرها در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ افزایش یافته است. دو گزارش از مرکز کنترل بیماری (CDC) در این هفته جزئیات بیشتری در مورد اینکه کدام گروه ها بالاترین نرخ مرگ و میر را دارند و کدام کشورها شاهد هستند ارائه کرد. بیشترین. تعداد معرفی: ۵۵۰ کلمه، عکس.

————————————————

فناوری کسب و کار

————————————————

بازارهای مالی – پس از آنکه یک روزنامه حزب کمونیست گزارش داد که به مقامات محلی گفته شده است که کنترل های خیلی سختگیرانه ای برای مهار ابتلا به ویروس کرونا اعمال نکنند، سهام در هنگ کنگ بیش از ۷ درصد افزایش یافت. تعداد مقدمه: ۳۴۰ کلمه، عکس.

گزارش مشاغل اقتصادی – گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه اکتبر به دقت مورد بررسی قرار می گیرد تا نشانه هایی از کند شدن سرعت استخدام کارفرمایان وجود داشته باشد – و فدرال رزرو احتمالاً از آن به عنوان نشانه ای برای شروع به زودی تورم بالایی که اقتصاد را فرا گرفته است استقبال خواهد کرد. منتشر شده برای راحتی: ۸۰۰ کلمه، عکس.

——————————

ورزش ها

——————————

BBO-WORLD-SERIES-ASTROS-PHILLIES – جاستین ورلاندر بر یک ضربه مغزی زودهنگام غلبه کرد و به قهرمانی جهان دست یافت که از او دور شد، جرمی پنا تازه کار در خانه دوید و هیوستون آستروس فیلیز را ۳-۲ شکست داد. او با برتری ۳-۲ به خانه برگشت. تعداد مقدمه: ۱۰۲۰ کلمه، تصاویر.

FBN-EAGLES-TEXANS – Jalen Hurts برای اولین بار در تاریخ فرنچایز موفق به رهبری فیلادلفیا ایگلز ۸-۰ نشد. در عوض، او اولین سال حضورش در آلاباما در سال ۲۰۱۶ را به یاد آورد، زمانی که تیمش در ۸ بازی اول خود ۱۴-۰ پیش رفت اما شکست خورد. تعداد معرفی: ۹۶۰ کلمه، عکس.

——————————————————

نحوه تماس با ما

——————————————————

در مرکز عصبی، Vincent K. Willis با شماره ۸۰۰-۸۴۵-۸۴۵۰ (۱۶۰۰ داخلی) قابل دسترسی است. برای عکس ها (داخلی ۱۹۰۰). برای گرافیک و تعاملات، ext. 7636. محتوای گسترده AP را می توان در http://newsroom.ap.org یافت. برای دسترسی به AP Newsroom و سایر مسائل فنی، با استفاده از [email protected] تماس بگیرید یا با ۸۴۴-۷۷۷-۲۰۰۶ تماس بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر