DTx از Akili Interactive عملکرد شناختی را در بزرگسالان مبتلا به اختلال افسردگی اساسی بهبود می بخشدبر اساس یک مطالعه کوچک منتشر شده در سال، بزرگسالان افسرده که از مداخله ای شبیه به بازی های ویدیویی استفاده می کردند، عملکرد شناختی بهبود یافته و توجه پایدار را نشان دادند. مجله آمریکایی روانپزشکی.

محققان هیچ تفاوت آماری معناداری در علائم افسردگی بین بیماران در گروه کنترل و مداخله پیدا نکردند، اگرچه هر دو گروه از نظر آماری از ابتدا بهبود یافتند.

این مطالعه شامل ۸۰ شرکت کننده ۲۵ تا ۵۵ ساله با افسردگی خفیف تا متوسط ​​و اختلال شناختی عینی بود.

شرکت کنندگان در گروه مداخله در مورد نحوه استفاده از بازی درمانی توسط کارکنان آموزش دیدند. پس از آموزش، به شرکت کنندگان آموزش داده شد که پنج جلسه، پنج روز در هفته به مدت شش هفته را تکمیل کنند.

در همین حال، از شرکت کنندگان در گروه کنترل خواسته شد که ۲۵ دقیقه حداقل پنج روز در هفته را به مدت شش هفته به بازی اختصاص دهند. بر اساس این مطالعه، پایبندی به هر دو گروه توسط هماهنگ‌کنندگان مطالعه نابینا نظارت می‌شد، که اگر با شرکت‌کنندگان در دوره ۴۸ ساعته شرکت نکردند، با آنها تماس می‌گرفتند.

این تحقیق توسط Akili Interactive پشتیبانی شد، که همچنین نقشی در طراحی مفهومی مطالعه و تصمیم انتشار داشت.

درمان با AKL-T03 [Akili’s DTx] این منجر به بهبود قابل توجهی در توجه پایدار و همچنین در عملکرد شناختی به عنوان یک کل، در مقایسه با مداخله کنترل شد. AKL-T03 یک مداخله دیجیتالی ایمن و موثر در درمان اختلالات شناختی مرتبط با افسردگی اساسی است. محققان نوشتند که برای درک پیامدهای بالینی این تغییر ناشی از درمان، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

چرا مهم است

اگرچه این درمان دیجیتال توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید نشده است، Akeley مشتاق است در نهایت از این ابزار برای کمک به مبارزه با اختلال توجه در افراد مبتلا به اختلال افسردگی اساسی استفاده کند.

ریچارد کیو، پروفسور، “جامعه با یک بحران رو به رشد سلامت روان مواجه است، با نرخ افسردگی در ایالات متحده حدود ۲۰٪ در طول بیماری همه گیر افزایش می یابد. در حالی که علائم خلقی اغلب با MDD همراه است، اضطراب نیز یک اختلال شناختی مرتبط است.” روانپزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه دوک و محقق اصلی این مطالعه، در یک بیانیه مطبوعاتی. “بیش از هر زمان دیگری، ما به روش های ایمن و موثر برای حمایت از این بیماران نیاز داریم – ابزارهای جدیدی که به راحتی و به طور گسترده در دسترس هستند. بر اساس نتایج این مطالعه، AKL-T03 این پتانسیل را دارد که نقش معناداری در درمان بیماران MDD ایفا کند. “

روند بزرگ

در سال ۲۰۲۰، Akili Interactive امتیاز FDA De Novo را برای درمان بازی ویدیویی خود دریافت کرد EndeavorRx برای کمک به بهبود علائم کودکان مرتبط با ADHD طراحی شده است و برای استفاده به عنوان یکی از اجزای یک برنامه درمانی گسترده تر در نظر گرفته شده است. در ماه فوریه، یک مطالعه کوچک منتشر شده در PLOS ONE نشان داد که کودکان مبتلا به ADHD پس از استفاده از درمان دیجیتال مبتنی بر بازی ویدیویی Akili، EndeavorRx، بهبود عملکرد توجه را نشان دادند.

در اوایل سال ۲۰۲۲، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد از طریق یک ادغام SPAC با Social Capital Suvretta Holdings Corp.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر