EarliTec Dx 19.5 میلیون دلار برای تشخیص اوتیسم کسب می کندابزار تشخیص دیجیتال اوتیسم EarliTec Dx 19.5 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A به رهبری برنی مارکوس با مشارکت اتحاد تحقیقات جورجیا (GRA) اعلام کرد.

چکار میکند

استارت آپ مستقر در آتلانتا از نشانگرهای زیستی دیجیتال برای کمک به تشخیص اختلالات رشد استفاده می کند. به طور خاص، ابزاری را توسعه داد که از کمی‌سازی پویا تعامل اجتماعی-بصری (DQSVE) استفاده می‌کند که حرکت چشم و رفتار نگاه کردن را کمی می‌کند تا به تشخیص اوتیسم کمک کند.

کودکان یک ویدئو را تماشا می کنند و این ابزار قادر است به “نقاط کانونی فردی با سرعت ۱۲۰ بار در ثانیه” دسترسی پیدا کند. به گفته این شرکت، رفتار نگاه کردن می تواند به تشخیص ناتوانی عصبی رشدی کمک کند.

محققان مراقبت‌های بهداشتی کودکان آتلانتا، دانشکده پزشکی امری و دانشگاه ییل برای توسعه این محصول کار کردند که در چندین آزمایش بالینی مورد استفاده قرار گرفته است.

این فناوری در حال حاضر برای فروش در ایالات متحده نیست و مجوز FDA را ندارد.

این برای چه است

انتظار می رود تزریق جدید پول نقد به شرکت در ارائه ۵۱۰(k) به FDA کمک کند. همچنین در نظر گرفته شده است که تلاش‌های تجاری‌سازی و توسعه پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی خود را تقویت کند.

Tom Ressemann، مدیر عامل EarliTec گفت: «توانایی EarliTec برای اندازه‌گیری پاسخ‌های مرتبط بالینی به موقعیت‌های اجتماعی بدون نسخه، درک ما را از روشی که کودکان خردسال مبتلا به اوتیسم در مورد دنیای اجتماعی خود می‌آموزند، متحول می‌کند. “با این بینش، ما می توانیم به والدین، ارائه دهندگان و مراقبان کمک کنیم تا در زمانی که مداخله موثر نتایج مادام العمر را بهبود می بخشد، به تشخیص زودهنگام دسترسی پیدا کنند.”

روند بزرگتر

اوتیسم یک بیماری شایع در ایالات متحده است. در واقع، از هر ۴۴ کودک، یک کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم شناسایی شده است. بر اساس CDC.

چندین شرکت سلامت دیجیتال بر ایجاد ابزارهایی برای رفع نیازهای این جامعه متمرکز شده اند. در ماه ژوئن، Cognoa فرود آمد FDA De Novo برای نرم افزار تشخیصی اختلال طیف اوتیسم Canvas Dx.

اسپرینگ تاید، کلینیک چندوجهی برای کودکان دارای تاخیر رشد، یک دور سهام ۱۸.۱ میلیون دلاری را اعلام کرد. علاوه بر این، Mightier، شرکتی که یک پلت فرم بازی ویدیویی بیوفیدبک را برای کمک به کودکان در تنظیم احساسات خود ایجاد کرده است، در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر