Epitel 12.5 میلیون دلار برای سیستم تشخیص تشنج پوشیدنی جمع آوری می کنداپیتلسازنده سیستم الکتروانسفالوگرام پوشیدنی (EEG) برای تشخیص تشنج، روز چهارشنبه اعلام کرد که ۱۲.۵ میلیون دلار از بودجه سری A کسب کرده است.

این دور توسط Catalyst Health Ventures (CHV) و Genoa Ventures با مشارکت Dexcom، OSF Ventures، Wavemaker 360، MedMountain Ventures و Salt Lake City Angels هدایت شد.

قبل از سری A، Epitel بیش از ۷.۵ میلیون دلار، عمدتاً از طریق کمک های مالی به دست آورده بود.

چکار میکند

اولین محصول این شرکت، سیستم REMI، شامل یک حسگر EEG بی‌سیم و پوشیدنی است که در زیر خط مو اعمال می‌شود، و نرم‌افزاری برای ارائه‌دهندگان برای بررسی داده‌ها و نظارت بر تشنج. این سنسور می تواند به مدت ۴۸ ساعت بیماران را به طور مداوم تحت نظر داشته باشد.

پلت فرم مجوز FDA 510(k) را برای استفاده در بیمارستان در مارس ۲۰۲۱ دریافت کرد، اما اپیتل قصد دارد در آینده به مراقبت های سرپایی و خانگی گسترش یابد.

این برای چه است

این استارتاپ از هجوم سرمایه از دور سری A برای تجاری سازی اولیه سیستم خود و ادامه توسعه پلت فرم استفاده خواهد کرد.

“اولین محصول تایید شده توسط FDA Epitel، REMI، پتانسیل ایجاد انقلابی در تشخیص، درمان و مدیریت تشنج در بیمارستان را دارد. با Epitel، بیماران بدون توجه به جغرافیایشان، ممکن است در بحرانی ترین زمان های نیاز به EEG های ضروری دسترسی داشته باشند. مارک لهمکوهله، مدیرعامل اپیتل در بیانیه ای گفت.

“ما قصد داریم خط لوله محصولات خود را برای استفاده در خارج از بیمارستان توسط افرادی که مبتلا به صرع و سایر شرایط تشنجی هستند گسترش دهیم. ما مفتخریم که در اولین تامین مالی خود از حمایت Catalyst Health Ventures، Genoa Ventures و یک سندیکای سرمایه گذاری قوی برخورداریم.”

عکس فوری از بازار

شرکت دیگری که بر روی کشف تشنج متمرکز شده، Zeit است که در ماه نوامبر اعلام کرد که داشته است ۲ میلیون دلار کمک مالی جذب کرد. این شرکت یک دستگاه پیشانی بند می سازد که هدف آن هشدار دادن به بیماران در مورد علائم سکته یا تشنج است. Zeit گفت که سرمایه‌گذاری اولیه به سمت استخدام اعضای تیم جدید و تامین بودجه ارسال به FDA خواهد رفت.

شرکت مانیتورینگ از راه دور Empatica می سازد یک دستگاه مچ بسته شده توسط FDA برای افراد مبتلا به صرع برای هشدار دادن به کاربران و مراقبان آنها از تشنج تشنجی.

NeuroPace، که همچنین یک این دستگاه قابل کاشت برای بیماران مبتلا به صرع کنترل نشده، سال گذشته پلتفرمی را راه اندازی کرد که با سیستم خود برای جمع آوری داده های مربوط به تشنج بیماران برای شخصی سازی مراقبت از آنها کار می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر