LionBird و AmerisourceBergen صندوق های سرمایه گذاری جدیدی را با تمرکز بر استارت آپ های سلامت راه اندازی کردنددو صندوق مخاطره‌آمیز با تمرکز بر سلامت این هفته با حمایت میلیون‌ها دلار برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های مراقبت‌های بهداشتی آغاز به کار کردند. اوایل این هفته، Lion Bird، سرمایه گذار سلامت دیجیتال، از ایجاد یک صندوق ۸۵ میلیون دلاری خبر داد.

همین یک روز پیش، شرکت مراقبت های بهداشتی AmerisourceBergen از یک صندوق سرمایه گذاری ۱۵۰ دلاری جدید با تمرکز بر استارت آپ های مراقبت های بهداشتی به نام AB Health Ventures رونمایی کرد.

LionBird مستقر در اسرائیل قصد دارد از صندوق جدید خود، LionBird استفاده کند سوم، سرمایه گذاری در ۱۵ تا ۲۰ شرکت بهداشت دیجیتال در مراحل اولیه. این شرکت قبلا در بیش از ۳۰ شرکت سلامت دیجیتال از جمله TytoCare و Ovia Health سرمایه گذاری کرده است.

در همین حال، AB Health Ventures 150 میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های بهداشتی اولیه تا میانی استفاده خواهد کرد. این صندوق سرمایه گذاری قصد دارد به شرکت های پرتفوی خود در تولید نمونه های اولیه، آزمایش، آزمایش و بازاریابی محصولات خود کمک کند.

چرا مهم است

در دهه گذشته، تامین مالی دیجیتال سلامت همچنان در حال افزایش بوده است. در سال ۲۰۲۱ راک هلث گزارش می دهد که مجموع بودجه برای استارتاپ های سلامت دیجیتال در ایالات متحده به ۲۹.۱ میلیارد دلار رسیده است. این رقم از ۱۴.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

میانگین اندازه تراکنش نیز در طول زمان در حال افزایش است. راک هلث گزارش داد که در سال ۲۰۲۱ میانگین اندازه تراکنش ۳۹.۹ میلیون دلار بود که نسبت به سال قبل ۳۰.۸ میلیون دلار افزایش داشت.

در حالی که بودجه سلامت دیجیتال کمی کند شده است سوال اول، هنوز علاقه زیادی به حوزه سلامت دیجیتال وجود دارد.

شرکای عمومی LionBird، “ما معتقدیم که فناوری نقش مهمی در شکل‌دهی آینده مراقبت‌های بهداشتی خواهد داشت – تغییر نحوه ارائه، تشخیص و درمان مراقبت‌ها – و ما به طور مداوم این باور را تشویق می‌کنیم زیرا امواج استعدادهای چند رشته‌ای جدید و امیدوارکننده وارد این حوزه می‌شوند.” در بیانیه ای مشترک گفت.

روند بزرگ

AB Health Ventures و LionBird تنها صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترکی نیستند که به دنبال شرکت‌هایی در مراحل اولیه و میانی هستند. مطابق با بر اساس گزارش CB Insights، ۴۵ درصد از معاملات سلامت دیجیتال برای سرمایه گذاران خطرپذیر، کسب و کارهای اولیه را تأمین می کنند و ۴۱ درصد از معاملات، برای کسب و کارهای میان مرحله سرمایه گذاری می کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر