امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت مورد ضروری برای مصرف در دوزهای متعادل


در بدنسازی امگا 3

استفاده از امگا 3 در بدنسازی برای بازیابی عضلات و بازیابی ورزش بسیار مهم است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 شامل: اسیدهای لازم برای بدن آیا آنها در عملکرد بدن نقش دارند؟

روغن های مشتق شده از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا ساردین آنها منبع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما بهتر است نگاهی دقیق تر به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان بیندازید.

فواید امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی است اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیت بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن تولید نمی شود ، باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

سلولهایی در بافتهای بدن و سلولها وجود دارد. مقدار متعادل دریافت کنید در بدنسازی امگا 3 بازیابی ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه شما گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی دارای مزایای متعددی از جمله بهبود است. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما ما در مورد مزایای این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که فشار فیزیکی بالا بدن را در حین ورزش تحت تاثیر قرار می دهد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها و همچنین تناسب اندام را متعادل می کند.

هنگامی که ورزش و فعالیت بدنی به پایان می رسد ، بدن به ریکاوری می رود. این وضعیت باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. هنگامی که بدن به طور کامل بهبود نیافته باشد ، بیشتر مستعد آسیب استرس است. در حقیقت ، می توان گفت که خلاص شدن از فشار می تواند منجر به موارد زیر شود: افزایش قدرت بدنی و تناسب اندام بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 قوی ترین تأثیر را بر بدنسازی پس از ریکاوری و ریکاوری پس از تمرین دارد که باید روزانه برای تعداد متعادل ورزشکاران به دست آید.

2. بسوزانید و بافت ماهیچه ای بسازید

رشد پروتئین ماهیچه و میزان تولید (MPS) تجزیه و تحلیل نسبی یا سوخت عضلات در ماهیچه ها (MPB) تأثیر زیادی بر روی عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت عضله بیشتر از رشد ماهیچه باشد ، حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که منجر به شل شدن عضلات و کاهش توده عضلانی می شود.

برای ساختن ماهیچه های امگا 3

مصرف اسیدهای چرب ضروری از منابع پروتئینی مانند امگا 3 در بدنسازی ، به جلوگیری از وضعیت کاتابولیک کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل های پروتئین امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی بعد از ورزش

یکی از مهمترین وظایف بدنسازی رفع خستگی بعد از تمرین است. عناصر احتمالی برای مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی پس از تمرین عبارتند از:

  • به طور موثر آسیب عضلانی و ضعف را کاهش می دهد
  • تقویت کننده قدرت عضلات و عملکرد
  • برای بهبود عملکرد مثر است ریه های قلب کس
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را انجام می دهد

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

مطالعات نشان می دهد که مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با دریافت پروتئین و امگا 3 ، افزایش حساسیت به محرک های آنابولیک در سطح انسولین در خون باعث ایجاد بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی ، بازسازی و رشد بافت تسریع می شود و از آسیب سلولی محافظت می شود.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

قلب و کاهش خطر بیماری قلبیتا حد زیادی به مصرف چربی های مفید بستگی دارد. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از مهمترین مزایای امگا 3 در بدنسازی است. این باعث می شود تمرین بهتر شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل است که مصرف می شود در بدنسازی امگا 3 یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب مورد نیاز بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از رایج ترین س questionsالات در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا بدنسازی وجود دارد یا خیر وزن اضافه کنید یا نه؟ بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب دارند چربی های مضر را حذف کنید داشتن

با این حال ، می توان گفت که امگا 3 می تواند برای کاهش وزن ورزشکاران با دوز متعادل موثر باشد. این بدان معناست که می توان از کاهش وزن به دلیل مصرف آن جلوگیری کرد. مطالعات نشان می دهد که مکمل های امگا 3 در بیشتر افراد باعث افزایش وزن نمی شود.

7. شرایط بیماری و جراحی

یکی از نکات کلیدی که به بهبود آسیب ها و سرعت آنها کمک می کند ، قدرت عضلانی است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل ، در دوزهای مناسب مصرف شوند ، بافت ماهیچه ای در عوض از دست دادن ماهیچه عملیات محافظت می شود. این حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار مثر است.

مصرف متعادل امگا 3

میزان توصیه شده امگا 3 که توسط انجمن قلب آمریکا توصیه می شود روزانه 500 میلی گرم است. این مقدار را می توان از طریق مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. به خاطر داشته باشید که 1 گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. اگر میزان مصرف روزانه 500 میلی گرم امگا 3 را افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. توجه داشته باشید که 2 قاشق چایخوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی حاوی امگا 3

منابع طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های روغنی ، به ویژه ماهی قزل آلا ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و غیره
  • دانه کتان و روغن
  • روغن کلزا
  • گردو ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته و همچنین روغنهای مشتق شده از آنها
  • تخم مرغ
  • ماهی کبد ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی:

استفاده از امگا 3 در بدنسازی فواید زیادی دارد. اما نیازهای بیش از حد بدن می تواند باعث التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر شود. متخصصان در این زمینه مصرف مقدار متعادل و برای نیازهای بدن را توصیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید