بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه بالینی و متخصص تغذیه


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ تناسب اندام یکی از نگرانی هایی است که بسیاری با آن روبرو هستند ، آنها همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب هستند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف از جمله عوامل ارثی ، غده تیروئید ، تغذیه نامناسب و غیره وزن خود را افزایش دهند یا وزن خود را کاهش دهند ، با متخصص تغذیه مشورت کنید.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های غذایی روزانه است که شامل غذای اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و با انرژی و نیازهای فیزیکی روزانه هر فرد سازگار است.

به طور کلی می توان گفت: بهترین رژیم درمانی این یک رژیم غذایی است که.

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی لازم برای بدن خود را دریافت می کند ، لازم نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامتی کمک کنید.

کالری ضروری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین ها را تأمین می کند

این نیازهای اولیه بدن را بدون بیماری تأمین می کند ، کاهش وزن شدید افزایش وزن قوی است.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان با متخصص تغذیه مشورت کنند.

پس از تعیین نوع استخوان بندی ، دکتر مهدی شادنوش وزن و قد و را با توجه به هر فرد سن و جنس محاسبه می کند ، برنامه ای را برای وی تدوین می کند.

رژیم غذایی مورد نظر برای کاهش وزن یا چاقی م ifثر خواهد بود اگر فرد آن را در مدت زمان مشخصی به دقت رعایت کند. متخصص تغذیه برای پیروی از آن.

درمان غذایی چیست؟

تغذیه درمان اصلی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک در چاقی و تغییرات شیوه زندگی می تواند یک ابزار قوی برای کاهش علائم و معکوس شدن باشد. دکتر شادنوش در مورد رژیم های غذایی م thatثر و حمایت رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت توصیه می کند.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در سطح 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل با سطح بالاتر از 6.5 تشخیص داده می شود ، که در صورت عدم کنترل قند مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) می تواند نقطه عطفی باشد. ایجاد شده:
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. دکتر شادنوش با همکاری نزدیک با شما ، کنترل قند خون شما را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با پشتیبانی از رفتار شخصی ارائه می دهد که به شما در کنترل سلامت خود کمک می کند. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری طولانی مدت است.

خواص درمانی تغذیه ای کنترل دیابت

 • آگاهی از نقش محور گلوکز-انسولین و غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • هماهنگی دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با افزایش دانش متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را کشف کرده است که در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی نقش اساسی دارند.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه پیشرفته از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا شیوه زندگی روزانه خود را کشف کرده و به شما کمک کنیم با یک بدن هماهنگ به پیش بروید و از نشاط داشتن بهترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش سلامت و عادات غذایی شما را با هدف ایجاد نگرش مثبت ارزیابی می کند ، مشکلاتی را شناسایی می کند که شما را از رسیدن به وزن مورد نظر باز می دارد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. بر اساس درک غذا برنامه ریزی کنید و بخورید
 3. درک تعادل بین خوردن “هورمون”
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه تمرین:
 6. تکنیک انگیزشی و آگاهی

بیماری های قلبی عروقی

مطالعات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب و شیوه زندگی سالم را به عنوان اولین خط دفاعی و پیشگیری نشان داده است.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای قلبی عروقی

علیرغم این واقعیت که علم توسعه سبک زندگی سالم در حال پیشرفت است ، تلویزیون و اینترنت با اطلاعات گیج کننده ، گاهی گمراه کننده در مورد آنچه بخوریم و چه کار کنیم بمباران شده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از اسطوره ها و اسطوره های نادرست جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای سلامتی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. او بر موارد زیر تمرکز می کند.

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول تری گلیسیرید
 • داشتن نگرش مثبت نسبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و ترویج خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات دستگاه گوارش ارتباط مستقیمی با رژیم غذایی ندارند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروب روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را با کمک مستقیم به شما در بهترین رژیم درمانی تأمین کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های غذایی ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات ویژه برای بیماری های التهابی روده
 • برنامه ریزی غذایی در صورت حساسیت غذایی
 • روده خانگی و تغذیه تزریقی

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها در درمان همه رژیم های بالینی از دهه 1920 است. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود می کند ، چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد و باعث تولید کتون در کبد می شود. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. مطالعات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند عمدتا ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قوی و معتبری از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهدی از مزایای زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه:
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود ؛ اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، افرادی که داروهای دیابت دارند با پزشک و متخصص تغذیه و. دکتر شادنوش ارزیابی دقیق و عمیقی از سلامت تغذیه به منظور تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در زمینه دستیابی به کتوز (فرآیند متابولیک معمولی که بدن برای زندگی انجام می دهد) به عنوان یک اهرم استفاده کرد تا بتواند آن را تا حد ممکن ساده کند تا م itثر باشد. از بالقوه کلی اجتناب می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی اصلی طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید