بیماری لایم و ریزش مو. آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو ممکن است مرتبط باشد

برای شروع ، در این مقاله می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری)

علاوه بر این ، بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر یک گزش کنه عفونی ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی را در مورد مردی 21 ساله شرح داد که در ناحیه سرش شپش گاز گرفت. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی غیر قرمز مایل به قرمز می شود که برخی آن را طاسی خال خال می نامند.

آلوپسی بدون زخم ناشی از گزش کنه به صورت وصله ای ظاهر می شود و به سر حالت “شب پره” می دهد. کسانی که به آن مبتلا هستند دارای صدماتی هستند که ندول دارند ، اغلب لخته خون است. در همان زمان آنها احساس درد ، تورم و خارش می کنند. آلوپسی غیر مخملکی با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرایط را نباید رد کرد

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی غیر قرمز مایل به قرمز را نشان می دهد. این مورد با کشیدن موی بیمار پیچیده تر شد. این به دلیل یک وضعیت اضافی به نام lichen simplexronicus بود. در این حالت ، پوست ضخیم ، قهوه ای ، چرمی به دلیل خراش زیاد ناشی از خارش شدید است.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند وقتی بدن واکنش شدید به کنه بزاق نشان می دهد ، این باعث می شود بدن در پاسخ به داروهای ضد انعقاد ، مواد ضد التهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی واکنش نشان دهد.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله مجزا است.

اول ، هنگامی که فرد گاز می گیرد ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در حال حاضر ، این بیماری در سراسر بدن گسترش نیافته است.

بعد ، باکتری های بیماری لایم شروع به پخش شدن در بدن می کنند. این مرحله به عنوان “مرحله اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “گسترش دیرهنگام” عبور می کند. اینجاست که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد.

با لایم مزمن شدن ، باکتری های آن در کوچکترین قسمت های سیستم ایمنی پنهان می شوند و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کنند. برای از بین بردن باکتری های آهک ، ما باید بیوفیلم را باز کنیم ، جایی که توده باکتری در آن پنهان شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر.

آیا شما در خطر بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند ، بیشتر به بیماری لیم مبتلا می شوند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین ممکن است دریابید که در منطقه ای زندگی می کنید که به بیماری لایم معروف است.

فعالیتی که نشان می دهد شما به بیماری لایم مبتلا هستید

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از منزل بگذرانید ، از باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت ببرید ، ممکن است در خطر بیماری لایم باشید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای هستید که به مناطق بیماری لایم معروف است یا در میان علف های بلند قدم می زنید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با بند بازی می کنند ، می توانند کنه را روی بدن خود حمل کنند.

شفاف سازی بیماری لایم و چرا ریزش مو دارید؟

علائم اولیه بیماری لایم.

خستگی

سردرد

راش:

حرارت:

عرق

لرزش

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

درد دیگر

مشکلات خواب

شناختی

عصب شناسی

افسردگی

مربوط به قلب است

سردرد

بیماری لیم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص دقیق هستند:

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال کنه ندیده اید ، یا اگر کنه را برداشته اید ، قبل از ارزیابی ، دور بیندازید. اندازه چای ها به اندازه یک سنجاق است ، بنابراین مشاهده یا تشخیص آنها دشوار است.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث ایجاد بثورات پوستی در ناحیه محل گزش می شود. به احتمال زیاد علائم شبیه آنفولانزا یا آرتریت را تجربه می کنید. علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی در راه ظاهر می شوند.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، یک پزشک لایم با سواد پیدا کنید که در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند مشکل باشد ، همه پزشکان فراتر از این حرکت نمی کنند یا نمی دانند. بیماری لایم یک سوء تفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام دهید ، بیماری لایم را بررسی کنید.

من درک می کنم که این با همه آنچه درباره پزشکان باور دارید در تضاد است ، اما به مرور می بینید که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می توانید درمان را برای درمان خود ارائه دهید.

بیماری لایم بدون نیش کنه؟ داستان من را بخوانید

در ابتدا ، من به بیماری لایم مبتلا بودم ، اما هرگز توسط یک کنه گزیده نشدم. پس از مدتی مبارزه با تیروئید و خستگی آدرنال ، به نقطه ای رسیدم که دوباره احساس می کردم گیر کرده ام و با سلامتی خود به جلو حرکت نمی کنم. اگرچه دمای بدن من طبیعی (37 درجه) و غدد فوق کلیوی من به میزان قابل توجهی بهبود یافته بود ، اما هنوز احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم: معلوم شد که چندین عفونت دارم: بیماری لایم ، بورلیوز و اپستین بار. من به مدت سه ماه به کلینیک سم زدایی در ایالات متحده رفتم. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان به روال سلامتی خود عادت کردم. من ازن درمانی را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامتی و انرژی کلی به کشوری گرمتر و گرمتر بروم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند که همه چیز در سر شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب شکایت از خستگی را مسخره می کنند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود پیدا کنند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در ذهن شماست). ما توافق کرده ایم که به پزشکان اعتماد کنیم ، به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان هم اشتباه می کنند ، آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی گرفته و برای یافتن راه حل به اندازه كافی اهمیت می دهد. از بسیاری جهات با موقعیتی روبرو می شوید که باید در آن تحقیق کنید. بالاخره بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما گوش دهند ، به آنچه احساس می کنید اعتقاد داشته باشند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، اصرار بر درمان و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنطور که انتظار داشتید نگران سلامتی شما نبود ، به دنبال نظر دوم ، سوم ، چهارم ، حتی صدم باشید.

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

مطالعات نشان داده اند که بیماری لایم می تواند به غیر از گزش مستقیم کنه منتقل شود. اکنون تصور می شود که بیماری لایم می تواند از طریق خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا آنقدر کنه ها منتقل شود که ممکن است نتوانید آنها را ببینید.

در حین کار با پزشک خود برای درمان بیماری لایم ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید ، زیرا شما تنها خالق فرایند بهبودی خود هستید و فقط به پزشک متکی نباشید که مشکلات شما را حل خواهد کرد ، احتمالاً این کار را نخواهد کرد.

به یاد می آورم زمانی که من بسیار مریض و خسته بودم ، با این حال ، دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده دشوار بود زیرا بسیاری از آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است ، شما باید آن را به تنهایی انجام دهید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، حتما این پیوند را بررسی کنید.

یا برای اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و شیوه زندگی کامل اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید