تاریخچه درمان الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیز با تیشرت تانکی زیر بغل لبخند می زند

“من به شدت معتقدم که وقتی آسیب پذیرترین جنبه های سفر خود را به اشتراک می گذاریم ، از یکدیگر در یافتن فضل ، قدرت و شفا در همان زمانهای سخت حمایت می کنیم.”
حمام Lashkov


معکوس آلوپسی و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی او آن را به استرس نسبت می داد ، و استرس واقعاً بر علائم او تأثیر می گذارد. اما با انجام تحقیقات بیشتر متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند دلیل اصلی آن باشد. او از پروتکل خود ایمنی Paleo استفاده کرد و نتایج چشمگیری گرفت.

تبلیغات  راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - همین الان خرید کنید!

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چیه؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. تورم عینک ها محدودیت تحرک با انگشت شست راست و آرتروز انگشت شست چپ. به دلیل ریزش مو ، حدود یک چهارم موهایم به صورت تکه تکه شروع به ریزش کرد و سپس آنها به نیم دلار رسیدند. تا همین اواخر ، من نمی دانستم که خود ایمنی است. فکر کردم هر سه سوال مربوط به استرس است. در پناهگاه COVID-19 در محل زمانی که برای انجام تحقیقات وقت داشتم ، متوجه شدم که علائم به محض رسیدن به سن یائسگی شعله ور می شوند: تغییرات هورمونی می توانند بر خود ایمنی تأثیر بگذارند.

آیا می توانید توصیف کنید که شرایط شما در بدترین حالت چگونه بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. غیر جذاب و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند و گاهی دستکش می پوشیدم تا آبکش روی کاغذ سفت نریزد. به دلیل آلوپسی ، بچه های محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و پرسیدند چه خبر است. فقط می توانم بگویم “نمی دانم.”

قبل از مداخله رژیم ، چه درمان هایی را مشروط یا جایگزین انجام داده اید؟

من تخم مرغ ها را کنار گذاشتم ، همه آلرژن های معمولی معمولی ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم ضد اگزما را امتحان کردم ، اما جواب نداد. من سعی کردم مصرف پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد کرد که از کربوهیدرات ها ، قند برای آرتریت استفاده کنید ، به نظر می رسد که کمی کمک می کند. مدتی رژیم کتو را رعایت کردم اما به عنوان ورزشکار استقامتی ورزش سه گانه را اجرا کردم ، این حالت پایدار نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما بر وضعیت من تأثیری نداشت.

کدام رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل خود ایمنی Paleo. زمانی که من در طول بیماری همه گیر در خانه گذراندم به من این امکان را داد که واقعاً روی درمان متمرکز شوم و متعهد به حذف 100٪ AIP باشم.

چقدر سریع نتایج را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. هنگامی که کاملاً به AIP متعهد بودم ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک می کرد: اگزما ، ریزش مو ، ورم مفاصل. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و دانه یا شکر داشته باشم ، اول از همه برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی خوب پاسخ می دهد ، اما می تواند ناشی از استرس نیز باشد. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا به غیر از علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامتی نیز بهبود یافته است؟

من بهتر می خوابم و روحیه ام پایدارتر است. همچنین مه مغز از بین رفته بود.

علائم چیست؟

گاهی اوقات هنگامی که استرس دارم اگزما یا آلوپسی عود می کند. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از درمان من است.

چه کارهای دیگری می توانید برای حفظ سلامت و سلامت خود انجام دهید؟

تمرینات سابق ، دعا و مدیتیشن.

دارو چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا هیچی نگرفتم

چقدر سختگیر هستید / پروتکل رژیم را رعایت می کنید؟ چه “فریب”

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من قادر به وارد کردن مجدد برخی از چیزها (آجیل دانه های ارم) بودم. حالا ، یکی یکی ، وقتی برای شام بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی در خانه باز می گردم – بدون تقلب.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه ادامه دهید یا امیدوارید که برای همیشه آن را کنار بگذارید؟

امیدوارم مطالب دیگری را دوباره ارائه کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعا دلم برای لباسهای شب تنگ شده است. من در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل دلمه ای تنگ شده است.

چه مشکلاتی برای رژیم گرفتن وجود دارد؟

بدون لبنیات ، بدون غلات ، بدون شکر. من خودم آموختم که شیر بادام درست کنم ، این بازی را تغییر می دهد ، اما خوردن با دوستان می تواند ناراحت کننده باشد. من با سوالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر شده ام. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را کوتاه می گذارم ، اما اگر واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در درمان شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP به اندازه خواندن ادبیات مربوط به بیماریهای خودایمنی مفید بوده اند. دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند ، گاهی اوقات در مورد سفرهایم به آنها می گویم ، دستورهای جدیدی را به آنها معرفی می کنم ، محصولاتی که با AIP سازگار هستند. من دوستی دارم که بسیار ناراحت شد وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد. همسرش باردار است ، او تمام وقت کار می کرد و برای آن دو آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادلات سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

عوامل محرک زیادی برای بیماری های خود ایمنی وجود دارد – دلایل اصلی. آیا اتفاقاتی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص شما موثر بوده است؟

وقتی کار شرکتی استرس زایی را شروع کردم ، ریزش موهایم شروع شد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. وقتی دومین کار شرکتی را شروع کردم ، اگزما داشتم. و علائم من در دوران پیش از یائسگی دوباره شعله ور شد. بنابراین تغییر استرس و هورمون برای من یک عامل انگیزشی است.

چه توصیه ای به افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی که تازه شروع به فکر رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی کرده اند می کنید؟

من می خواهم بگویم. به آرامی شروع کنید ، سپس به 100 move بروید. مطمئن باشید که به جامعه تکیه می کنید زیرا کار آسانی نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات ناامید کننده ای می دهند آن را نپذیرید. فقط به حرکت بپردازید و برای رنجش آنها انرژی مصرف نکنید. شما همیشه متخلفان خواهید داشت. یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید ، اثرات تغییرات رژیم غذایی ، از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را فهرست کنید. این پیشرفت ها در وقت شما صرفه جویی می کند.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین در مورد پادکست بیماری بدن و بیماریهای خود ایمنی بیشتر درباره سفر خود به اشتراک گذاشت.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

داستانهای درمانی دیگر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین ویژگی های منظم پادکست من ، Phoenix Helix هستند.دیدگاهتان را بنویسید