تغذیه جامع و سلامت روان. 5 مرحله ساده برای شروع


با این حال ، اکثر مردم ارتباط بین غذا و بیماری جسمی را درک می کنندمردم ارتباط بین غذا و سلامت روانی را می دانند.

ارتباط تغذیه و سلامت روان


– مغز اندامی است که تقاضای بسیار زیادی برای مواد مغذی دارد ، به طور متوسط ​​20 درصد از کالری روزانه فرد را مصرف می کند. این ماده از 60 درصد چربی تشکیل شده است و حاوی غلظت بالایی از کلسترول و اسیدهای چرب غیر اشباع (PUFAs) مانند امگا 3 است.

– خلق و خوی انتقال دهنده های عصبی در مغز به عناصر ساختاری (مواد مغذی) از غذایی که می خوریم نیاز دارد ، مانند پروتئین ها ، مواد معدنی و ویتامین های گروه B. متأسفانه ، بسیاری از مردم با غذاهای فرآوری شده که دارای کمبود این مواد مغذی ضروری هستند رژیم می گیرند.

– ما اکنون می دانیم که سلامت روده نقش مهمی در سلامت روان دارد ، که به آن ارتباط روده / مغز نیز می گویند. این جایی است که پروتئین های التهابی می توانند از روده به مغز منتقل شوند و به علائم بیماری روانی کمک می کند.

اما شما از کجا شروع می کنید؟ وقتی احساس آبی ، بی انگیزگی ، بیقراری و بی نظمی نمی کنید چگونه می توانید همه اینها را مدیریت کنید؟

تغذیه جامع و سلامت روان. 5 مرحله ساده برای شروع


1: رژیم کامل بخوریدیعنی با منابع طبیعی ، محلی (در صورت امکان) و ارگانیک (در صورت امکان). این به شما کمک می کند تا از مواد شیمیایی مضر اجتناب کنید در حالی که مطمئن می شوید مواد مغذی مورد نیاز بدن و مغز را دریافت می کنید.

2: مراقب روده خود باشید با مصرف غذاهایی که با باکتری های خوب تخمیر می شوند ، غذاهای پری بیوتیک (غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات) حاوی فیبرهایی که ما نمی خوریم اما باکتری های خوب (میکروب) را مصرف می کنیم.

3: استرس را مدیریت کنید از جمله تمرین تفکر روزمره. اگر این برای شما چیز جدیدی است ، می توانید با یادگیری تنفس عمیق چند دقیقه در طول روز شروع کنید. این تمرین ساده در واقع می تواند به حرکت بدن شما از حالت عصبی سمپاتیک (درگیری یا فرار) به حالت عصبی پاراسمپاتیک (آرامش ، هضم و بازیابی) کمک کند.

4- مطالعات نشان داده است که: مکمل های غذایی اغلب در کاهش علائم بیماری های روانی مثر هستند.وبلاگ بعدی من را دنبال کنید ، که مکمل های مختلفی را معرفی می کند که می توانند به عملکرد مغز و مدیریت علائم کمک کنند. صرف نظر از این امر ، من توصیه می کنم با یک متخصص مراقبت بهداشتی واجد شرایط همکاری کنید تا پروتکلی مناسب برای برآوردن نیازهای فردی خود ایجاد کنید.

5: ورزش روزانه و / یا حرکت می تواند به کاهش تنش ، استرس ، افزایش انرژی ذهنی و افزایش روحیه کمک کند. راه رفتن ، دویدن ، رقصیدن ، یوگا ، شنا کردن ، فقط حرکت کردن هر روز امکان پذیر نیست.

راه های زیادی برای ارتقاء سلامت روان و بهبودی از بیماری های روانی وجود دارد. با ساده ترین کارها شروع کنید. ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به شکل گیری عادات سالم جدیدی شود که به نوبه خود به بهبود خلق و خو ، انرژی و شناخت کمک می کند.

اما شگفت انگیزترین چیز این است … احساس توانمندی که فقط از دانستن اینکه چه باید بکنید بوجود می آید.

++++++++++++++++++++++:

پیوندها:


https://www.singlecare.com/blog/news/mental-health-statistics/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170050/

https://www.globaldata.com/global-sales-of-sychiatric-drugs-could-reagrere-more-than-40bn-by-2025-due-to-coronavirus-says-globaldata/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/
دیدگاهتان را بنویسید