خطرات مکرر سلامتی || عود بیماری چه خطرات سلامتی دارد؟ مزایای آن چیست؟


اطلاعات در مورد خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. برخی مطالعات اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی اجزای عود را نشان داده اند. سایر مطالعات نشان داده است که استنشاق مکرر دود با عوارض جانبی نامطلوبی مانند سرطان همراه است.

بخور ماده ای است که می سوزد تا عطری معطر تولید کند. در واقع ، کلمه “بخور” از کلمه لاتین به معنی “سوختن” گرفته شده است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. در مراسم مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. در طول قرن ها ، مردم در سراسر جهان به دلایل مختلف از تکرار استفاده کرده اند.

آیا دود بخور می تواند برای سلامتی شما مضر باشد؟

همچنین ، اگر می خواهید از تکرار استفاده کنید ، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. باید مطمئن شوید که امکان آتش سوزی وجود ندارد.

همین حالا از پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و غیره ساخته شد. با گذشت زمان ، مواد بیشتری به محتوای بخور اضافه شده است تا عطر ، توانایی سوزاندن و حفظ مواد بخور را افزایش دهد.

بیشتر بخورها نیاز به منبع آتش دارند. انتهای بخور ، که می تواند مخروطی ، چوبی ، گرد یا … باشد ، برای بخور دادن مشتعل می شود. بخور به گونه ای طراحی شده است که عطر دلپذیری داشته باشد. همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشد که به راحتی استنشاق می شوند. این بدان معنی است که می تواند تأثیر بالقوه ای بر سلامت انسان داشته باشد.

نکات برجسته خطرات مکرر سلامتی

خطرات عود سلامت پزشک:

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی بخور می دهند ، حتی برای اهداف بهداشتی. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که تکرار سیگار کشیدن می تواند برای سلامتی مضر باشد.

تکرار یک ماده دودی است. از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند بسوزانند و دودی معطر و معطر ایجاد می کنند. انواع مختلف بخورها رایحه و مواد مختلفی دارند. برخی از نمونه های این مواد شامل سرو یا گلاب است. برخی از آنها از رزین و برخی دیگر از پودر ساخته شده اند. به طور کلی ، بخور برای بوی بد خانه ، اهداف مراقبت ، سلامتی و غیره استفاده می شود.

مانند هر چیز دیگری که دود ایجاد می کند ، برای استفاده از آن نیز باید دود بخور را استنشاق کرد. مطالعات اخیر در مورد اثرات دود بخور بر سلامتی بر سلامت. بیایید نگاهی دقیق تر به مضرات احتمالی دود بخور بیندازیم.

و برخی از داده ها نشان می دهد که مواد عودکننده می توانند مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند و بالعکس. آیا استنشاق دود بخور می تواند مضر باشد؟ دود بخور شامل چندین جزء است. این مواد شامل ذرات کوچک ناشی از احتراق و تعدادی گاز ، از جمله مونوکسید کربن است.

یک مطالعه بر روی بزرگسالان چینی شواهدی یافت که نشان می دهد مصرف مجدد آن ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور برای اهداف مختلفی از جمله اعمال مذهبی ، خنثی سازی بو ، مدیتیشن و آرامش استفاده می شود. از مواد مختلف معمولاً گیاهی می توان به عنوان مواد تکراری استفاده کرد.

سرطان یکی از خطرات عود بیماری است

دانشمندان در سنگاپور دریافته اند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه ارتباط دارد. مطالعات بر روی کودکان عمانی نشان داده است که استفاده مکرر باعث خفگی در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده مکرر با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور شامل ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات کوچک و الهام بخش تولید می کند. 2009 مطالعه “آرمانپرس” تایید کرد که برخی از این ذرات سرطان زا هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. علاوه بر این ، این مطالعه ارتباط بین خطر بالای سرطان و “استفاده مکرر” را نشان داد.

بسیاری از این سرطان ها سرطان تنفسی فوقانی یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که دود بخور ممکن است بیشتر از سیگار سرطان زا باشد. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی انجام شد: در شرایط آزمایشگاهی.

مشخص شده است که بخور حاوی بسیاری از ترکیبات سمی و محرک همراه با ترکیبات معطر آن است ، به این معنی که می تواند اثرات مضر نیز ایجاد کند.

آسم

عود بیماری آسم ایجاد نمی کند ، اما می تواند باعث حملات آسم شود. مطالعه ای در سال 2015 نشان داد که اجزای دود بخور برای سلولهای فرآوری شده در غلظتهای پایین تر از دود تنباکو سمی است. لازم به ذکر است که در طول این مطالعه ، فقط دود چوب بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات معلق دود بخور نه تنها حاوی مواد سرطان زا ، بلکه محرک نیز هستند. این بدان معناست که دود مکرر می تواند منجر به تعدادی از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. در یک مطالعه بیش از 3000 دانش آموز از نظر آسم ، علائم آسم و استنشاق مجدد مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه ارتباط بین استنشاق دود بخور و علائم “شبیه به آسم” آسم مانند نای را نشان داد.

این مقاله همچنین رابطه بین افزایش استفاده و نیاز به داروهای آسم را بررسی می کند.

التهاب

خطرات عود پزشک سلامت:

مطالعات نشان می دهد که سیگار کشیدن منظم می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دود مکرر نه تنها می تواند باعث ذات الریه شود بلکه باعث التهاب کبد نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط بر روی حیوانات انجام شد. این التهاب ناشی از پردازش متابولیت های معدنی است که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم:

ترکیبات دود بخور نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعات روی موش ها نشان داده است که استنشاق منظم دود روی سوخت و ساز بدن و وزن تأثیر منفی می گذارد. سیگار کشیدن منظم باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش کلسترول خوب می شود.

تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این اتفاق می تواند برای انسان رخ دهد.

بخور از چه چیزی ساخته می شود؟

بخور معمولاً از یک ماده معطر تهیه می شود. آنها همچنین از چسب برای نگه داشتن ذرات معطر در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهی هستند. این مواد ممکن است شامل انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشد.

بسته به سازنده محصول ، ترکیبات خاصی که در بخور استفاده می شود ممکن است بر اساس منطقه متفاوت باشد. موارد زیر نمونه های خاصی از مواد معطر هستند که می توان برای بخور دادن در نقاط مختلف جهان استفاده کرد.

  • بخور دادن
  • دارچین
  • نعناع هندی
  • صندل

چسبی که در بخور می سوزد همان است که می سوزاند. اشتعال به سوزاندن تکرار و ایجاد دود اجازه می دهد. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در سراسر جهان متفاوت است ، اما ممکن است شامل مواردی مانند ذغال سنگ یا گرد و غبار چوب باشد.

تخم مرغ تکراری

تکرار انواع مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • چوب:
  • بازگشت:
  • مخروط ها

چگونه از تکرار استفاده کنیم؟

خطرات عود پزشک سلامت:

برای سوزاندن بخور ، ابتدا به آرامی مشتعل می شود. به عنوان مثال ، برای روشن کردن بخور چوب ، از فندک یا کبریت برای روشن کردن نوک آن استفاده می شود. وقتی بخور می سوزد ، حرارت را به آرامی خاموش کنید. معمولا دمیدن، تکرار را خاموش کنید. سپس بخور می درخشد و شروع به انتشار دود معطر می کند.

زمان سوزاندن بخور بسته به اسب متفاوت است. به عنوان مثال ، سوختگی مکرر ممکن است 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً می سوزد ، خود به خود خارج می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که بخور با خطر آتش سوزی همراه است.

برای بخور دادن باید از بخور مخصوص استفاده کنید. این به کنترل بخور سوزان و خاکستر آن کمک می کند. بخورها را روی یک سطح نسوز قرار دهید. هرگز بخور سوزاننده را در گوشه خانه خود بدون مراقبت رها نکنید.

شما می توانید انواع چوب بخور ، کویل و بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا بخور فواید سلامتی دارد؟

خطرات عود پزشک سلامت:

قرنهاست که در سراسر جهان از بخور استفاده می شود ، اما آیا بخور دادن برای سلامتی مفید است؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور وجود دارد. مطالعات متعدد موجود بر روی ترکیبات بخور երی بخور انجام شده است.

استفاده از عود یکی از پایه های اصلی تمرین مذهبی بوده است: مدیتیشن از زمان های قدیم. اما آیا واقعاً بخور دادن اثر آرام بخش یا روانگردان دارد؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین کندر نشان داد که این عود ممکن است پاسخ مشابهی به داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنشی به این ترکیب در مناطقی از مغز که با اضطراب و افسردگی مرتبط است مشاهده شده است. همچنین گیرنده های مرتبط با احساس گرما را فعال می کند.

مطالعه ای در سال 2017 نشان داد که برخی از ترکیبات جدا شده از رزین های بخور و توت دارای اثرات ضد التهابی در موش ها هستند. محققان چندین ترکیب را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ، بسته به دوز ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعات با ترکیبات ظریف رزین رزماری کار کردند. مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این ترکیبات در دود معمولی وجود دارد یا خیر و آیا باعث چنین واکنش هایی در افراد می شود یا خیر.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان ، در فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. هنگام بحث در مورد آسیب احتمالی دود مکرر ، بهتر است قبل از استفاده مجدد از آن با پزشک خود مشورت کنید.

پیوندها:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you:

https://www.healthline.com/health/what-is-incense:

دیدگاهتان را بنویسید