در لیتیوم. مواد معدنی سیندرلا برای زوال شناختی


سدیم ، منیزیم ، کلرید پتاسیم و لیتیوم از مواد معدنی ضروری برای بقای ما هستند. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند ، حتی ممکن است با بیماری آلزایمر یا آتروفی مغزی مقابله کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد تجمع آمیلوئید در ساقه مغز جلوگیری می کند ، که می تواند منجر به زوال شناختی شود. در دوزهای پایین ، لیتیوم می تواند به طور م memoryثر حافظه را تقویت کرده و باعث بهبود شناخت ، جلوگیری و حتی ضعف معکوس ، کاهش خطر سکته مغزی و آسیب و افزایش خطر آسیب مغزی شود. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را تحریک می کند ، می توان تعدادی از مسائل مربوط به سلامت روان ، از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD را بهبود بخشید.

من چند سال پیش هنگام مطالعه کتابم لیتیوم را دوباره کشف کردم مقابله با بیماری آلزایمر توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان لیتیوم شخصی او آمده است.

اسکن MRI مغز در سال 2003 آتروفی مغز را نشان داد. این کشف شگفت انگیز نبود. در اکثر افراد در دهه شصت سالگی ، کاهش خاصی در مغز به عنوان ویژگی “طبیعی” پیری در نظر گرفته می شود. چند ماه بعد ، مقاله ای در Lancet خواندم که نشان می داد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغزی را معکوس می کند ، بنابراین روزانه 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

MRI مکرر چند سال پیش ، در کمال تعجب ، متوجه شدم که آتروفی به طور کامل از بین رفته است. تحقیقات اخیر مکانیسم آن را نشان داده است. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین حدس می زنم لیتیوم بوده است. چه هدیه ای؟دیدگاهتان را بنویسید