راههای پیری بارور راههای دستیابی به آن


سالمندی EL YEAR یکی از دوره های طلایی زندگی است که باید با انجام اقدامات مناسب به بهترین و کارآمدترین شیوه سپری شود.

دوران پربار دوران پیری

در طول 100 سال گذشته ، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی این واقعیت را نشان نمی دهد که کیفیت مراقبت از سالمندان بهبود یافته است ، اما در بسیاری از موارد کیفیت زندگی سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، هنگامی که یک فرد مسن بازنشسته می شود ، فرزندان و نوه هایشان بزرگ می شوند ، زندگی آنها کم بهره وری می شود.

توجه به مراقبت از سالمندان نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت از آنها برای حفظ سلامت عاطفی و جسمانی آنها حیاتی است.

مطالعات نشان می دهد افراد مسن با امید به زندگی بیشتر کمتر دچار سکته مغزی ، حمله قلبی یا اختلال شناختی می شوند.

این بدان معناست که مراقبت از سالمندان به احتمال زیاد به آنها کمک می کند عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت های ویژه از سالمندان آنها را از نظر جسمی فعال نگه می دارد. افراد مسن برای کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود باید نکات تخصصی را بیاموزند.

عقل سلیم حتی می تواند با ناتوانی جسمی مقابله کند. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان می توان از بسیاری مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کرد. اجرای برنامه مراقبت از سالمندان ، آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می تواند کیفیت و طول عمر سالمندان را بهبود بخشد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

به افراد مسن احساس هدف دهید

برنامه های تخصصی مراقبت از سالمندان متناسب با سن سالمندان است و اهداف مناسبی دارد. همه قطعا می خواهند احساس ارزش و تعلق داشته باشند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به سادگی افراد مسن را اخراج می کنند زیرا مردم به اشتباه تصور می کنند که این افراد دیگر توانایی ارائه توانایی های خود را ندارند.

به دلیل این تصور غلط در جامعه ، حتی افراد مسن نیز این باور را پذیرفته اند. در حالی که دانش ، خلاقیت ، شفقت و محبت که افراد مسن می توانند به جامعه خود بیاورند کلید شادی جوانان است.
در مقابل این خدمات ارزشمند به جامعه ، سالمندان فقط از نسل جوان احترام کافی می خواهند.

افسردگی در سنین بالا

# 2 al علائم اولیه افسردگی را از بین ببرید

افسردگی یکی از ناتوان کننده ترین اختلالات در بدن است.
هنگام برنامه ریزی برای مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کرد تا به طور فعال با علائم افسردگی مقابله کنند ، که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

تحریک پذیری
از دست دادن علاقه
خستگی
مشکل در خوابیدن
اندوه سرسخت
احساس ناامیدی کنید
درد جسمی بی دلیل

افراد مسن که افسرده هستند و برای این مشکل درمان نشده اند بسیار آسیب پذیرتر از افراد مسن هستند.
این احساسات منفی می تواند به سرعت منجر به وخامت سلامت جسمی و روحی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای افراد مسن پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به موفقیت تعیین اهداف برای افراد مسن است. گاهی اوقات یک فرد مسن ممکن است هدف بازنشستگی خود را در طول یک حرفه شغلی از دست بدهد این وضعیت می تواند بر روی افراد مسن تأثیر مخرب داشته باشد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم او را در کارهای سازمانی جدی و پیچیده مشارکت دهیم. کافی است افراد مسن در فعالیتهای معمول مانند خرید ، خشکشویی ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، مراقبت از کودکان و حتی آشپزی و انجام هر کاری که می توانند شرکت کنند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

سالمندان شماره 4 را با افراد مثبت احاطه کنید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، احساس تنهایی است. تحقیقات نشان داده است که 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، گاهی اوقات افراد مسن هیچ ارتباط واقعی با اعضای خانواده ندارند ، افرادی که با او زندگی می کنند ، در حالی که او ظاهراً با برخی افراد زندگی می کند ، عملاً تنها زندگی می کند.

اگر تنهایی برای او در سنین بالا به یک عادت تبدیل شود ، می تواند به سرعت منجر به انزوای کامل او شود. بنابراین ، لازم است افراد مسن را تشویق کنیم تا هرچه بیشتر علایق خود را دنبال کنند و به گروه های مختلف اجتماعی بپیوندند.

شماره 5 افراد مسن را تشویق کنید تا به فعالیت بدنی بپردازند

بین وضع جسمی و عاطفی ارتباط روشنی وجود دارد. حتی تمرینات سبک روزانه به حفظ و تقویت توانایی های بدنی و همچنین افزایش احساس استقلال ، اعتماد به نفس و غرور کمک می کند.

مراقبت از سالمندان

شماره 6 مغز افراد مسن را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان این است که دوستان و خانواده سالمند از نظر ذهنی در فعال نگه داشتن او م effectiveثر هستند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد ، به عنوان مثال ، یادگیری سرگرمی جدید یا طوفان مغزی یکی از بهترین روش ها است.

لازم است سالمندان به طور فعال علایق و اهداف خود را دنبال کنند. هر فرد سالمند منبع بزرگ دانش ، تجربه است ، لازم است نسل جوان از تجربه و دانش سالمندان در طول زندگی خود استفاده کنند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود ، ما نه تنها با دانش و چشم انداز منحصر به فرد آنها آشنا می شویم ، بلکه به آنها کمک می کنیم ذهن خود را فعال نگه دارند.

اولین مرکز پرستاری سلامت وی با داشتن سالها تجربه در زمینه ارائه مجوزهای رسمی ، مراقبت در منزل و خدمات پرستاری به مجوز رسمی وزارت بهداشت ، آماده خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز ، از جمله پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار ، متخصصان اطفال ، با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای مراقبت ، خدمات پرستاری ، همواره خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده است. به

کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
هشدار W این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید