غذای مفید برای گرفتگی عروق – دکتر رویا خادمیان


بیماری قلبی - غذایی مفید برای گرفتگی رگ های خونی

غذای مفید برای انسداد رگ های خونی

عارضه گرفتگی عروق ناشی از قرار دادن یک صفحه در دیواره داخلی آنها ، جریان خون را مسدود می کند ، میزان اکسیژن را که به تمام نقاط بدن حرکت می کند ، کاهش می دهد. در این حالت ، قسمت هایی از بدن عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و اندام ها آسیب می بینند.

شریان های اریس خون اکسیژن خون را به تمام نقاط بدن ، از سر تا انگشتان پا منتقل می کنند ، بنابراین داشتن عروق سالم مهم است ، اگرچه معمولاً اکثر مردم از بیماری عروق کرونر رنج می برند.

کلسترول خوب (HDL) به کنترل سطح کلسترول بد (LDL) کمک می کند و ممکن است به حفظ این تعادل کمک کند. در حقیقت ، سطح بالای کلسترول بد کشنده تلقی می شود زیرا اغلب به موقع تشخیص داده نمی شود.

با توجه به سایت غذایی “پیشگیری از غذا” ، رایج ترین غذاهایی که به طور طبیعی از گرفتگی عروق جلوگیری می کند ، بدون دارو ، کلسترول را به سرعت کاهش می دهد ، موارد زیر است:

سیر

این ماده مغذی از چسبیدن کلسترول به دیواره رگ ها جلوگیری می کند ، بنابراین از گرفتگی عروق ، لخته شدن خون و کاهش فشار خون جلوگیری می کند.

زردچوبه

زردچوبه یکی از ادویه هایی است که به درمان گرفتگی عروق ، کاهش کلسترول بد و بهبود عملکرد قلب کمک می کند. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

بلغور جو دوسر

ترکیب فیبر محلول در این غذا باعث می شود این غذا برای سلامت قلب مفید باشد. فیبر محلول به کلسترول می چسبد و به بدن در هضم آسان آن کمک می کند. همچنین سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

سایر عواملی که می توانند از گرفتگی عروق جلوگیری کنند عبارتند از: سیگار کشیدن ، ترک الکل ، حفظ وزن متعادل ، اجتناب از استرس و اضطراب و تمرین منظم یوگا.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی پیوند زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید