متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب ، تنظیم برنامه غذایی سالم ، ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیماران ، ارائه توصیه های غذایی لازم به بیماران کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد ، در مورد غذای مورد نیاز به بیمار مشاوره می دهد ، روش صحیح غذا خوردن را آموزش می دهد و بر اثربخشی برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن برنامه رژیم غذایی اطمینان حاصل کند. روند بهبود را ثبت می کند.
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق ، با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. او تصمیم می گیرد که چه غذا و چه مقدار در روز بخورد.
بیماران تحت نظر پزشک متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و سرعت بخشیدن به روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل بیماران مبتلا به دیابت ، بیماری کلیوی ، دستگاه گوارش ، بیماری کبد ، سرطان قلب ، پرتودرمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل بیماران مبتلا به دیابت ، بیماری کلیوی ، دستگاه گوارش ، بیماری کبد ، سرطان قلب ، پرتودرمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

حالت:

تمام کارها را انجام دهید و وزن را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

اضافه وزن

بارداری:

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و…

در روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس رژیم می گیرند ، داریم.

مقاله قبلی:24 نکته ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن پزشکی ایران غذای کانادایی غذا و. ارزیابی چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و رژیم غذایی و رژیم درمانی.

دیدگاهتان را بنویسید