نوشیدن در جایی که نوشیدن باعث تهوع می شود


حالت تهوع آن احساس وحشتناک و مبهمی است که در معده خود احساس می کنید و باعث استفراغ می شود. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری دستگاه گوارش ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشد. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

نوشیدن باعث ایجاد حالت تهوع در هنگام نوشیدن می شود

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از دارو

درد شدید

استرس فیزیکی Em (به عنوان مثال ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (به عنوان مثال ، “آنفولانزای معده”)

پرخوری

پاسخ به بوها یا بوهای خاص

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

مواد سمی یا مقدار زیادی الکل را ببلعید

ایلئوس

ضمیمه:

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. استفراغ در کودکان معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوءتغذیه ، سرفه یا انسداد روده و همچنین بیماری هایی که در آنها کودک تب بالایی دارد ایجاد می شود. دلیل: نمایش نشان می دهد. هنگامی که کمی بعد از غذا رخ می دهد ، تهوع یا استفراغ می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ هشت تا هشت ساعت بعد از غذا ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، طول می کشد تا برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، علائم را نشان دهند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. نمونه هایی از بیماری های جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند شامل تشنج ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی است. نگرانی دیگر کم آبی است. بزرگسالان در معرض خطر کم آبی قرار دارند زیرا معمولاً می توانند علائم کم آبی بدن را تشخیص دهند (به عنوان مثال ، افزایش تشنگی ، خشکی لب یا دهان). اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن زیاد می تواند با احساس سیری در معده حالت تهوع را بدتر کند. وقتی احساس آرامش می کنید مایعات بنوشید. اگر آب مستقیم معده شما را ناراحت می کند ، چای یا آب بدون کافئین را با تکه های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری ممکن است به دلیل عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات خود از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی را بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید هنگام غذا خوردن آب بنوشید ، نه هنگام غذا خوردن.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا حالت تهوع استرس خود را از بین ببرید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید ، به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموها حاوی اسید سیتریک هستند ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کنید و در طول روز بنوشید. اگر حالت تهوع با یبوست همراه است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده شما را تحریک کند. با این حال ، مصرف بیش از حد آب لیمو برای مدت کوتاهی می تواند حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو ، مانند خوردن لیمو ، می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای رهایی از حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس تحقیقات ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک موضوع است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، احساس تهوع بیشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه. در حقیقت ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه عاطفه صادقی

پیوندها:

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-nause-vositing

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن- یک-مقدار-آب

دیدگاهتان را بنویسید