هر فرد چقدر آب نیاز دارد؟ |: آب لازم برای بدن


اکثر مردم نمی دانند چقدر بنوشند و بسیاری حتی نیمی از نیاز خود را نمی نوشند. آب در هر فرآیند سلولی در بدن شما دخیل است ، هنگامی که بدن شما دچار کم آبی می شود ، همه آنها کارآمدتر عمل می کنند ، که متابولیسم شما را نیز شامل می شود. آن را به عنوان ماشین خود تصور کنید. اگر روغن کافی دارید: بنزین ، کارآمدتر عمل می کند. این بدن شماست متابولیسم شما اساساً مجموعه ای از واکنش های شیمیایی است که در بدن شما رخ می دهد. مرطوب ماندن مانع از کند شدن این واکنش های شیمیایی می شود. حتی یک درصد کم آبی بدن می تواند باعث افت قابل توجه سوخت و ساز بدن شود. شما به طور مداوم از طریق ادرار و عرق دچار کم آبی می شوید. اگر می خواهید بدانید چرا هنگام ورزش عرق می کنید ، می توانید آن را در اینجا بررسی کنید. برای جلوگیری از کم آبی بدن مقدار زیادی آب بنوشید. معمولاً مصرف هشت لیوان آب معادل حدود 2 لیتر توصیه می شود. با این حال ، برخی از مردم فکر می کنند که شما باید در طول روز به طور منظم آب بنوشید ، حتی زمانی که تشنه نیستید. مانند سایر موارد ، بستگی به شخص دارد. عوامل زیادی (داخلی و خارجی) در نهایت بر نیاز آب شما تأثیر می گذارد.

آب لازم برای بدن

عوامل م theثر بر میزان آب آشامیدنی

وزن متغیری است که میزان نوشیدن آب را تغییر می دهد. به طور خلاصه ، این معادله به شما می گوید که نیمی از وزن بدن خود را مصرف کنید و این مقدار را در یک اونس آب (25 میلی لیتر در هر اونس) بنوشید. عادات ورزشی شما نیز بر میزان نوشیدن آب شما تأثیر می گذارد. توصیه می شود وقتی می خواهید ورزش کنید ، هر 30 دقیقه 300 میلی لیتر آب برای مصرف روزانه خود اضافه کنید. اگر در حال تمرین در خارج از منزل هستید: آب و هوا بسیار گرم است ، ممکن است لازم باشد تعداد بیشتری را اضافه کنید. در صورت وجود منبع کافی آب ، کلیه ها بهتر کار می کنند. اگر کلیه ها آب را حفظ کنند ، ادرار غلیظ تری تولید می کنند که به انرژی بیشتر و فرسودگی بیشتر بافت ها نیاز دارد.

در مورد تامین آب چند قانون ساده باید رعایت شود

  • بخش مهمی از هیدراتاسیون نوشیدن آب قبل از شروع تشنگی یا قبل از هر گونه فعالیتی است.
  • قبل از دویدن چند لیوان آب بنوشید.
  • همچنین ، بر دفع ادرار خود نظارت داشته باشید. در صورت کمبود آب بدن ، باید هر دو تا چهار ساعت یکبار ادرار کنید ، و ادرار شما باید بی رنگ یا بسیار زرد روشن (یونجه یا روشن تر) باشد. اگر تیره تر است ، مایعات کافی ندارید. سردرد و سرگیجه یکی از نشانه های دیر کم آبی است. اگر آنها را احساس می کنید ، واقعاً باید آب مصرفی خود را به سرعت افزایش دهید.
  • محرومیت می تواند تعطیلات تابستانی را در بهترین حالت به یک تجربه ناخوشایند یا در بدترین حالت به یک سفر اضطراری تبدیل کند.
  • منتظر نمانید تا دیر شود. یک بطری آب بیاورید و خانواده و خانواده خود را در طول تفریح ​​تابستانی قوی نگه دارید.

می توانید مقدار مورد نیاز آب را از دو سایت زیر محاسبه کنید

https://www.gigacalculator.com/calculators/water-intake-calculator.php

https://calculator-online.net/water-intake-calculator/

پیوندها:

https://www.umsystem.edu/totalrewards/wellness/how-to-calculate-how-much-water-you-should-drinch

https://health.usnews.com/health-news/blogs/eat-run/2013/09/13/the-truth-about-how-much-water-you-should-really-drin

https://www.gigacalculator.com/calculators/water-intake-calculator.php

https://www.webmd.com/diet/features/water-for-weight-loss-diet#

https://www.healthline.com/nutrition/how-much-water-should-you-drink-per-day

دیدگاهتان را بنویسید