چرا آب سرد برای شما مضر است؟ ||: چرا آب سرد برای شما مضر است؟


برای سلامت عمومی ، توصیه می شود روزانه 2 تا 3 لیتر آب بنوشید. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خود را داشته باشد: ما در اینجا به تفصیل در مورد آنها صحبت کردیم. خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری از مردم تصور می کنند که مضرات آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند باعث یبوست در معده شما شود و هضم آن را سخت تر کند. برخی از مردم تصور می کنند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را تقویت می کند و عبور مجاری تنفسی را دشوار می کند. در غیر این صورت ، نوشیدن آب گرم (یا نوشیدنی های داغ ، مانند سوپ مرغ) تنفس را راحت تر می کند. آب سرد همچنین باعث ازدحام در انسان می شود سرد یا آنفولانزا؟

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه بیماری دارند ، با میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلاز (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

تصور می شود که نوشیدن آب سرد همراه غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، در برخی فرهنگ های دیگر ، غذا به صورت گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد لزوماً بدن شما را در روزهای گرم تابستان خنک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. در حالی که آب سرد ممکن است مضرتر به نظر برسد ، مزایای خاصی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ |: دکتر:

بعد از تمرینات قدیمی ، آب سرد دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین تری را حفظ کند.

آب سرد می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در کودکان دارای اضافه وزن در حالت استراحت می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی به کاهش وزن شما کمک نمی کند. با این حال ، می تواند روند را به سرعت آغاز کند.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب داغ می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر می تواند در دمای گرم مشکل ایجاد کند ، زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق عرق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را مرطوب کند. با این حال ، آب سرد برای سرماخوردگی یا آنفولانزا ایده خوبی نیست ، زیرا می تواند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از تمرینات سرد می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به سلامت فرد بستگی دارد ، موقعیتی که در آن قرار دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین سلامتی و زمان روز یا فصل خود را بررسی کنید تا تعیین کنید که برای شما مناسب است.

بهتر است در دمای اتاق آب بنوشید.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ |: دکتر:

در دمای اتاق ، آب در بیشتر موارد می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد سرد در یک روز گرم می تواند باعث آسیب شود. این می تواند باعث اسپاسم مری و درد شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. تحریک حنجره می تواند ناشی از مصرف زیاد غذای گرم از جمله آب گرم باشد. وقتی مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب داخل خود را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

در حالی که استفاده از آب گرم از فیلتر آب ممکن است گزینه ایمن تری باشد ، اما خطرناک است. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید از آن به درستی مراقبت کنید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را در یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که لیوان را پر نکنید. ممکن است باعث نشت آب شود سوزش بودن. صبر کنید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، ضرری ندارد. فقط نیاز به مراقبت مناسب دارد.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ |: دکتر:

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است: این آب برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند عطش شما را برطرف کند و نوشیدن آن با معده خالی تقریباً می تواند هر مشکلی را در بدن شما درمان کند. فواید نوشیدن آب شامل موارد زیر است:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را تقویت کند ، زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع متابولیسم به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. برای بهترین نتیجه ، همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. نوشیدن آب با معده خالی می تواند یک عادت باشد سیستم ایمنی مفید بودن: نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی قابل تنظیم است دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده کمک کند ، همانطور که در حرکات منظم روده نیز مفید است. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع ترشح می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن شما خود را تمیز می کند و سم زدایی شما انجام دهید. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

کم آبی بدن یکی از علل اصلی سردردهای میگرنی در انسان است. کم آبی بدن عامل اصلی سردرد است و نوشیدن آب در فواصل منظم ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی می تواند سردرد را تسکین دهد. نه تنها این ، با کمک نوشیدن آب می توانید از مشکلات دهان یا دندان جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ |: دکتر:

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن منظم آن به پر نگه داشتن معده کمک می کند. علاوه بر این ، پیامدهای منفی ندارد. زیرا نوشیدن آب زیاد به تسریع متابولیسم کمک می کند.

از آنجا که نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند ، همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

روده بزرگ را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

آپونی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و بعد از آن دین. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند ، این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک راهنمای خوب در مورد نحوه انجام آب درمانی است.

 • دو ساعت بعد از یک وعده غذایی معمولی غذا نخورید. سپس دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • هنگام بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • نوشیدن جایی که بعد از نوشیدن می توانید دندان های خود را مسواک زده و دندان های خود را مسواک کنید. حدود 45 دقیقه از خوردن یا نوشیدن هر چیزی پرهیز کنید. پس از آن می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن جوهر به شما کمک می کند تا از بسیاری بیماری ها جلوگیری کنید و در عرض چند روز می توانید انرژی جدید و طراوت را مشاهده کنید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به مسمومیت بدن شما کمک می کند.

اگر در رژیم غذایی خود مشکلی یا مشکلی دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید رژیم غذایی و رژیم درمانی در ارتباط بودن تغییر رژیم غذایی از طریق مشاوره آنلاین یکی از فضیلت ها دکتر: می توان آن را فوراً و توسط متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی مانند: متخصص گردش خون، متخصص ریه، اورولوژی و حتی مادرم و: ماماها در تماس باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

پیوندها:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید