چگونه واژن سالم داشته باشیم؟ (12 ترفند ساده)


خشکی واژن یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اگر قصد دارید تابستان امسال سفر کنید ، نباید اجازه دهید خشکی واژن تعطیلات شما را خراب کند. مبارزه با درد واژن و خارش در فضای باز چیز خوبی نیست ، به خصوص اگر هوا گرمتر از همیشه باشد.

مهمترین نکته ای که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که از بدن خود و همچنین ظاهر خود مراقبت کنید. همانطور که از پوست و موهای خود مراقبت می کنید و از پاک کننده ها و مرطوب کننده های خود برای مراقبت از مو و تغذیه مو استفاده می کنید ، همچنین باید از سلامت واژن خود نیز مراقبت کنید.

5 ژل برتر سفت کننده واژن در ایران

واژن یک اندام شگفت انگیز است. این اندام دارای مکانیسم خود پاکسازی داخلی است. از یک سو ، واژن آنقدر قوی و سرسخت است که در برابر مشکلات زایمان مقاومت می کند ، در عین حال آنقدر حساس است که به شما اجازه می دهد لذت رابطه جنسی را احساس کنید. اما گاهی اوقات مشکلات واژن می تواند واقعاً تحریک کننده باشد. به همین دلیل است که ما باید از هر اندامی مراقبت کنیم و از سلامت آن غافل نشویم.

دکتر نیگات عارف اخیراً در صفحه اینستاگرام خود گفته است: “همانطور که صورت خود را مرطوب می کنیم تا تازه بماند ، باید واژن خود را نیز مرطوب نگه داریم.”

نکات مهم در مراقبت از واژن

از آنجا که مقاله امروز ما در مورد راه هایی برای داشتن واژن سالم است ، در اینجا 10 روش اصلی مراقبت از واژن آورده شده است. این روشها به ویژه در تابستان و هوای گرم برای شما مفید است.

1- از رژیم غذایی مناسب برای واژن پیروی کنید

با نوشیدن مقدار زیادی آب ، به ویژه در روزهای گرم ، و همچنین خوردن غذاهای پرآب مانند خیار ، می توانید به هیدراته نگه داشتن واژن خود کمک کنید. چای سبز همچنین دارای خواص فوق العاده زیادی است ، علاوه بر مرطوب کننده واژن ، از عفونت های دردناک مجاری ادراری نیز جلوگیری می کند.

علاوه بر این ، خوردن غذاهای پروبیوتیک مانند ماست معمولی ، کیمچی و میسون را فراموش نکنید. این غذاها به حفظ تعادل سالم باکتری های سالم در بدن ما کمک می کند. باکتری های سالم به بدن اجازه عفونت قارچی یا عفونت BV (واژینوز باکتریایی یا عفونت باکتریایی واژن) را نمی دهند.

2- واژن خود را با صابون نشویید

استفاده از صابون برای شستشو در داخل واژن تعادل باکتری های سالم و سطح pH این اندام را بر هم می زند. می توانید ستون فقرات بیرونی را با صابون بشویید ، اما برای شستشوی واژن از صابون استفاده نکنید. واژن به خودی خود می تواند داخل را تمیز کند ، نیازی به انجام کاری ندارید.

همچنین ، به هیچ وجه نباید از دستشویی های واژینال استفاده کنید ، زیرا تمام باکتری های خوب داخل واژن را از بین می برد و منجر به عفونت شما می شود.

3- رابطه جنسی بیشتری داشته باشید

بله شما آن را درست خواندید! ترشحاتی که واژن هنگام تحریک ایجاد می کند به حفظ رطوبت و قابلیت ارتجاعی پوست در این اندام کمک می کند. این امر از آتروفی واژن ، به ویژه در زنان یائسه جلوگیری می کند. برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که رابطه جنسی می تواند به تقویت کف لگن و جلوگیری از افتادگی واژن کمک کند. همچنین ، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، میل جنسی شما نیز بیشتر می شود. در واقع ، این یک بازی برد-برد است.

4- از حمام حبابی بسیار معطر استفاده نکنید

این که آیا مرطوب کننده طولانی مدت و حمام کردن با حباب واقعاً سرگرم کننده است ، استفاده مکرر از حباب هایی مانند صابون و شستشوی واژن تعادل pH واژن را به هم می زند و منجر به عفونت هایی مانند برفک یا واژینوز باکتریایی می شود. آنها با خارش همراه هستند.

5. تمام موهای ناحیه تناسلی خود را تراشیدن نکنید. موهای خارجی واژن شما را از خط و خش و زخم در حین رابطه جنسی محافظت می کند

این ممکن است به دلخواه شما نباشد ، اما واقعیت این است که موهای تناسلی برای سلامت واژن و کل اندام تناسلی شما ضروری است. این مو در برابر خراش از پوست ظریف اطراف ورودی واژن در برابر رابطه جنسی محافظت می کند. بنابراین ، اگرچه طرفداران موم زدن بیکینی به سبک “هالیوود” بیشتر و بیشتر هستند ، حفظ موهای جنسی بسیار بهتر و سالم تر است. به جای تراشیدن یا برداشتن این همه مو ، بهتر است همیشه آن را تمیز نگه دارید ، موهای این ناحیه را تمیز و مرتب نگه دارید.

6- از روان کننده های طبیعی استفاده کنید

هیدراته و سالم نگه داشتن پوست بخش مهمی از مراقبت روزانه از پوست ما است. اما آیا به اندازه واژن به پوست صورت یا اندام توجه می کنید؟ واژن ما در طول ماه انواع ترشحات طبیعی را تولید می کند. اما تغییرات هورمونی ناشی از استرس ، بارداری ، یائسگی و عوامل مختلف دیگر می تواند تعادل این ترشحات را بر هم زده و منجر به خشکی واژن شود.

بنابراین هنگام مراقبت از صورت و دستان خود ، سعی کنید از یک روان کننده با کیفیت خوب در pH مناسب به عنوان بخشی از فرایند مراقبت روزانه واژن خود استفاده کنید. همچنین ، قسمت بیرونی واژن را فراموش نکنید. خشکی واژن نه تنها قسمت داخلی بدن ، بلکه لب ها و کلیتوریس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین ، قطعاً از روغن روان کننده (روغن های روان کننده نامیده می شوند) برای مرطوب نگه داشتن این قسمت ها مناسب است. روغن روان کننده چیست؟ عوارض جانبی جالب 6 کاربرد جالب که باید بدانید.

7- تامپون خود را مرتب عوض کنید

استفاده طولانی مدت از تامپون می تواند باعث ناراحتی ، بو و در بدترین حالت ، سندرم شوک سمی شود. البته این بسیار نادر است ، از هر صد هزار زن ، فقط 1 نفر از هر صد هزار زن در دوران قاعدگی از سندرم شوک سمی رنج می برند.

اگر تامپون خود را دیر عوض کنید ، واژن شما خشک و خارش دار می شود. اگر این اتفاق افتاد ، چند ساعت را بدون تامپون استفاده کنید از نوار بهداشتی و حتی مقدار کمی روان کننده برای احساس راحتی استفاده کنید. شما باید حدود 4-5 بار در روز تامپون خود را عوض کنید. بهتر است یک شب بدون تامپون بمانید و برای جلوگیری از به خطر انداختن سلامت واژن از پد استفاده کنید.

تمرینات خون برای پمپاژ خون به واژن

همه می دانند که تمرینات بدنی برای سلامت بدن مفید است. اما آیا می دانید ورزش باعث تقویت سلامت واژن می شود؟ تمرینات باعث افزایش جریان خون به واژن می شود ، نه تنها به سالم ماندن آن کمک می کند ، بلکه از واژن نیز محافظت کرده و از ضعیف شدن آن جلوگیری می کند. ورزش منظم همچنین در حفظ تعادل هورمونی م ،ثر است ، که به نوبه خود به سلامت واژن کمک می کند.

9- تقویت کف لگن

اگر متوجه شدید که لباس های زیر شما بعد از سرفه یا عطسه خیس می شوند ، یا بعد از فعالیتی به دلیل نشت ناخواسته ادرار ، زمان بازگشت به تمرینات کف لگن فرا رسیده است. این تمرینات به بهبود کنترل مثانه و افزایش تحریک در طول رابطه جنسی کمک می کند.

هنگام رفتن به دستشویی می توانید بطور داوطلبانه ادرار را متوقف کنید ، درست است؟ برای انجام این کار ، عضلات کف لگن را فشار می دهید. حالا برای ایمن سازی کف لگن نیز باید همین کار را انجام دهید. یعنی ماهیچه های لگن را 10 تا 15 بار پشت سر هم فشار دهید. به خاطر داشته باشید که ماهیچه های لگن را فشار دهید ، نه عضلات شکم یا ران.

12- بر روی اندام تناسلی خود چاق شوید

واژن هر کس متفاوت است ، دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند. مانند بزرگ کردن طبیعی سینه ، باید داخل واژن خود را برای علائم واضح مانند خونریزی نامنظم ، بوی تند ، ترشحات غیر معمول یا خارش بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی وجود ندارد. در صورت داشتن هر یک از این موارد با پزشک خود تماس بگیرید.

همچنین ، به قسمت های بیرونی و بیرونی واژن توجه کنید و دانه ، تاول یا تاول را بررسی کنید. حتی می توانید به پشت دراز بکشید و از آینه دستی برای دیدن تمام قسمت های واژن استفاده کنید. اگر این کار را به طور مرتب انجام دهید ، می توانید بفهمید چه موقع یک مشکل یا مشکل غیرمعمول بوجود می آید.

حتما بخونید. مواد مغذی لازم برای سلامت زنان در هر سنی و شرایط مختلف

امیدواریم مطالب این پست برای شما مفید واقع شده باشد. همیشه شاد و سلامت باشید.

منبع 1 منبع 2:

دیدگاهتان را بنویسید