کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه اصفهان نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر در انسان می شود هشدار داده است.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سطح بالای سدیم توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته شرایطی را برای از دست دادن کلسیم فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. سوء تفاهم توسط افراد غیر متخصص در مورد رژیم های نامناسب که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند: مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های منحصر به فرد میوه ها و سبزیجات نمی توانند وزن خود را کاهش دهند ، برای همه م beثر است ، این رژیم ها برای سلامتی انسان مضر هستند. کاهش وزن طبیعی از نظر تغذیه یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که به دنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد ، این بستگی کامل به وضعیت افراد مختلف دارد که در مورد وضعیت بدن بحث می کنند. ما باید تمایل عادی به کاهش وزن داشته باشیم تا بتوانیم این تمایل را برای مدت طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش زنان است

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند ، با کوچکترین ضربه ای شکسته می شوند ، حتی عطسه ، سرفه می شود. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود ، و خطر پوکی استخوان در آسیایی ها بیشتر است. در صورت ابتلا به پوکی استخوان والدین یا خواهر و برادرها شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های بدن بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. در مردگان ، بیماری به تدریج پیشرفت می کند. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین می توانند باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، با درد در قسمت پایین بدن ، کاهش قد و خم شدن ، شکستگی ها به سرعت ظاهر می شوند.

متخصص تغذیه اصفهان کاهش وزن و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه مقدار غذا و.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

نیاز به غذای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با رژیم غذایی از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید