کمبود منیزیم و 5 هشدار جدی برای بدن. – دکتر رویا خادمیان


.jpg - کمبود منیزیم و 5 هشدار جدی برای بدن.

کمبود منیزیم و 5 هشدار جدی برای بدن.

میزان کافی منیزیم برای عملکرد مغز ، قلب و ماهیچه ها بسیار مهم است و ترکیب آن با ویتامین K و D سلامت استخوان ها را تقویت می کند. کمبود منیزیم دارای 5 علامت هشداردهنده جدی است.

کاهش شنوایی زنگ حلقه گوش.

مطالعات نشان داده است که میزان کافی منیزیم به مبارزه با رادیکال های آزاد که باعث کاهش شنوایی می شوند ، کمک می کند. در واقع کمبود منیزیم یکی از دلایل اصلی کاهش شنوایی در گوش است.

درد یا ضربه مغزی.

منیزیم برای حفظ سلامت ماهیچه ها ، کمک به حفظ ماهیچه های قوی و جلوگیری از اسپاسم با افزایش جذب کلسیم ضروری است. منیزیم همچنین جذب پتاسیم را افزایش می دهد ، که برای عملکرد مناسب ماهیچه ها ضروری است. علاوه بر این ، منیزیم با مسدود کردن گیرنده های درد در مغز و سیستم عصبی به کاهش درد ماهیچه ها کمک می کند. اگر درد عضلانی زیادی دارید ، حتماً سطح منیزیم بدن خود را بررسی کنید. تنش مکرر عضلات ، به ویژه فشار چشم ، می تواند به دلیل کمبود منیزیم باشد.

افسردگی.

سالهاست که ارتباط بین سطوح پایین منیزیم و افسردگی ثابت شده است. علم مدرن نیز این ارتباط را تأیید کرده است. مطالعات محققان اروپایی نشان داده است که میزان منیزیم در بیمارانی که اقدام به خودکشی می کنند بسیار پایین است. اگر به طور ناگهانی احساس افسردگی ، بی خوابی ، بی قراری یا تحریک پذیری می کنید بدون دلیل مشخص ، ممکن است به دلیل کمبود تغذیه ای ، مانند کمبود منیزیم باشد. منیزیم به شما کمک می کند تا آرام و خنک باشید.

عملکرد غیرطبیعی قلب.

همانطور که گفته شد ، سطوح پایین منیزیم بر عضلات کل بدن از جمله ماهیچه قلب تأثیر می گذارد. ناکافی بودن منیزیم باعث وضعیتی به نام ضربان قلب و افزایش خطر عوارضی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی می شود.

سنگ کلیه.

بسیاری از مردم معتقدند که سنگ کلیه در اثر تجمع کلسیم در کلیه ها ایجاد می شود ، در حالی که کمبود منیزیم علت اصلی سنگ کلیه است. منیزیم با مهار اتصال کلسیم به اگزالات از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند. دو ترکیب که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند. در حقیقت ، دریافت منیزیم کافی یکی از راه های پیشگیری از سنگ کلیه است.

فراموش نکنید که منابع غذایی مانند لوبیا ، تخمه آفتابگردان ، تخمه کدو ، بادام ، لوبیا ، سویا ، غلات ، اسفناج منابع طبیعی منیزیم هستند.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر روی خادمیان روی پیوند زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید