10 علامتی که می تواند به گلوتن حساس باشد


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر به فکر سرزنش گلوتن برای تمام مشکلات معده ، نفخ ، سردرد و مه مغزی هستید ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

اگر به گلوتن حساسیت دارید ، این بدان معنا نیست که به گندم یا کرفس حساسیت دارید. اکثر مردم به عدم تحمل گلوتن حساسیت دارند. به همین دلیل است که باید با پزشک خود در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین آزمایشات مناسب انجام می شود تا مشخص شود چه چیزی باعث ایجاد این مشکلات شده است.

در اینجا ده نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به شما در تشخیص علائم کمک می کند. این می تواند باعث تخم مرغ های زیادی مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم شود. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از مصرف ظاهر نشوند ، اما ممکن است یک یا دو روز پس از مصرف گلوتن طول بکشد.

تورم

یکی از علائم رایج حساسیت به گلوتن نفخ است که به احساس پر بودن گاز معده اشاره دارد. در نتیجه ، خط روده کوچک آسیب می بیند ، در نتیجه روده ها غذای شما را هضم نمی کنند.

تغییرات وزن غیر منتظره

اگر فردی عدم تحمل گلوتن داشته باشد ، می تواند منجر به افزایش ناگهانی وزن یا کاهش وزن شود. در مورد حساسیت به گلوتن ، بدن در جذب گلوتن موجود در چاودار ، جو ، گندم مشکل دارد که منجر به مشکلات گوارشی می شود و افزایش وزن یکی از آنهاست. این می تواند منجر به کمبود ویتامین ، التهاب شود که می تواند منجر به بیماری خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست همه مشکلات شناخته شده ای هستند که در صورت حساسیت فرد به گلوتن ایجاد می شود. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مشکل مراقبت از پوست هستند که مستقیماً با حساسیت به گلوتن ارتباط دارند. خارش می تواند روی صورت ، دست ها ، باسن و تنه ایجاد شود. بیماران مبتلا به آکنه نیز مشکلات روده ای دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی زمانی است که فرد نمی تواند به وضوح فکر کند – گلوتن یکی از علائم رایج عدم تحمل است. افراد مبتلا به میگرن بیشتر در معرض بیماری سلیاک حساس به گلوتن هستند.

علائم افسردگی و اضطراب

با افزایش نفوذپذیری گلوتن در التهاب روده ، می تواند منجر به اضطراب ، افسردگی ، خستگی و بی خوابی شود. اگر ارتباط روده شما ضعیف باشد ، ناراضی هستید و منجر به تغییر خلق می شود.

درد در مفاصل و التهاب

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید ، درد مفاصل بدون گلوتن کاهش می یابد.

مشکلات گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن با هضم مشکل دارند ، از جمله اسهال ، یبوست و گاز. اگر کسی بلافاصله پس از استفاده از گلوتن علائم زیر را تجربه کرد ، بهتر است بلافاصله آن را امتحان کنید.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن مرتبط هستند. بیماری الی نمونه ای از حمله روده توسط سیستم ایمنی بدن است که با گذشت زمان منجر به شرایط بیشتری مانند دیابت ، آرتریت روماتوئید و غیره می شود.

دندانها در وضعیت بدی هستند

علامت دیگر وضعیت بد دندان ها است ، زیرا مواد معدنی و عناصر ضروری در روده جذب نمی شوند. می تواند منجر به پوسیدگی و پوسیدگی دندان شود. اگر فردی از دندان های خود مراقبت می کند اما هنوز مشکلاتی دارد ، به احتمال زیاد به گلوتن حساس است

کمبود آهن

یکی از علل بیماری الی کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خستگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *