ارتباط سندرم تخمدان پلی کیستیک با چاقی


اکثر مردم با بیماری های مرتبط با چاقی آشنا هستند. چاقی چه مشکلاتی از جمله بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا ، دیابت و … ایجاد می کند؟ اما تعداد کمی می دانند که چاقی در زنان می تواند با مشکلات باروری مرتبط باشد – سندرم تخمدان پلی کیستیک.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در سنین باروری است. این سندرم تقریباً 10 all از کل زنان را درگیر می کند. علامت اصلی و مشخصه این سندرم قاعدگی نامنظم است و اغلب با بارداری مشکل دارند. این: سندرم: زمانی رخ می دهد که سطح هورمون ها در بدن تغییر کند و غیر طبیعی باشد. علت اصلی این عارضه مربوط به تولید بیش از حد هورمون مردانه آندروژنیک است. علاوه بر این هورمون ، عوامل مختلف دیگری نیز می توانند بر اختلال عملکرد تخمدان تأثیر بگذارند.

چرا سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث چاقی می شود؟

این: سندرم: استفاده از هورمون انسولین را برای بدن مشکل می کند. در نتیجه ، قند و نشاسته به انرژی تبدیل نمی شوند. از نظر پزشکی ، این وضعیت مقاومت به انسولین نامیده می شود. سطح انسولین همچنین به تولید آندروژن های بیشتر کمک می کند. این یک چرخه مداوم است. افزایش وزن در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک شکم و ران را تحت تاثیر قرار می دهد. به اندام گلابی شکل به شکل گلابی تبدیل می شود. چربی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی است ، زیرا منجر به بیماری های قلبی عروقی ، چاقی کبدی می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با استفاده از کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. هنگامی که بیماری تخمدان پلی کیستیک دارید ، چرخه قاعدگی شما با کاهش 10 درصدی به حالت عادی برمی گردد. همچنین ممکن است برخی از علائم را کاهش دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. برای شروع کاهش وزن بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. پزشک بر اساس آزمایش آنالیز بدن رژیم درمانی و کاهش وزن را برنامه ریزی می کند. در صورت نیاز به استفاده از روشهای کاهش وزن غیر تهاجمی ، پزشک شما را با دستگاه و روش مناسب آشنا می کند.

رژیم غذایی برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی پر فیبر و کم قند شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که میوه ، سبزیجات و غلات کامل را در رژیم غذایی خود قرار دهید. به جای خوردن سه وعده غذایی سنگین در روز ، وعده های غذایی خود را تقسیم کنید. همچنین در تنظیم و کنترل قند خون مثر است. حداقل 30 دقیقه در روز بنشینید ، مثلاً هنگام راه رفتن. اگر سیگاری هستید ، تحت نظر پزشک دوز را به مرور کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

مانند هر بیماری مزمن ، تشخیص زودهنگام می تواند روند بهبود را تسریع کند.

ارتباط بین سندرم تخمدان پلی کیستیک و چاقی اولین بار در کلینیک Atresia برای پوست و مو ارائه شد. ظاهر شد:

دیدگاهتان را بنویسید